zacatecnik

Předtím než se blbě zeptáte, zkuste pohledat zde ...
coobaiz

zacatecnik

Příspěvek od coobaiz »

zdravim..planuju si v lete koupit svou prvni sestavicku..budu se snazit nasetrit aspon 20 000 a pak budu presne resit co koupit ale zajimalo by me jestli by bylo mozne si koupit jeden gramec a jeden cd/mp3 prehravac i treba s jogem a to i z duvodu ze na vinyly nebudou porad penizky kdezto i na legalni mp3 z netu jo, pac jsou nekolikrat levnejsi ale zase na druhou stranu bych nechtel zaknit na prehravaci a mit na druhe strane gramec..takhle bych moh mit treba 5-10 vinylu plus treba 100 tech legal tracku z netu(jsou vubec nejake ceske webovky s legal mp3 na mixing?)..co vy na to? netusim treba total kravina..rikam zacatecnik

heerer

Re: zacatecnik

Příspěvek od heerer »

coobaiz píše:zdravim..planuju si v lete koupit svou prvni sestavicku..budu se snazit nasetrit aspon 20 000 a pak budu presne resit co koupit ale zajimalo by me jestli by bylo mozne si koupit jeden gramec a jeden cd/mp3 prehravac i treba s jogem a to i z duvodu ze na vinyly nebudou porad penizky kdezto i na legalni mp3 z netu jo, pac jsou nekolikrat levnejsi ale zase na druhou stranu bych nechtel zaknit na prehravaci a mit na druhe strane gramec..takhle bych moh mit treba 5-10 vinylu plus treba 100 tech legal tracku z netu(jsou vubec nejake ceske webovky s legal mp3 na mixing?)..co vy na to? netusim treba total kravina..rikam zacatecnik
V prve rade bych si to vubec vyzkousel zda te to chytne. Pac mi prijde zbytecne do toho vrazet penize driv nez vis zda ti to vubec pujde ci ne.....

amdman

Příspěvek od amdman »

Na vyzkouseni a seznameni se s DJ prvky doporucuju zacit s obycejnym pc, mysi, klavesnici a nekterym Djskym softwarem. Ja osobne se poprvy setkal s hranim na Virtual DJ 3 a tam sem poznal co je to pitch, fader atd.
Hraju na cokoli co mi přijde pod ruce...

coobaiz

Příspěvek od coobaiz »

na pc zkousim a gramce na vyzkouseni uz mam taky domluvene..rikam koupe az v lete jen premyslim dopredu.. :D

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

tak pokud už víš že tě to aspoň trochu baví tak bych hlavně na začátku když už plánuješ kupovat mp3ky nepřemýšlel o žádným cd přehrávači ale rovnou bych uvažoval o midikonzoli.. cena konzole je oproti cdpřehrávači níž..
když už bys to chtěl doplnit tak klidně i gramcem nebo cdplayerem to už je fuk ale ber to čistě z praktického hlediska.. budeš mít hromadu dobrých tracků na cdčku a budeš to chtít mixovat s něčím s desky a zjistíš že zrovna nemáš track(na vinylu) který by se ti hodil do mixu a tak si jak se říká namydlený.. prostě bys musel při nákupu hodně přemýšlet co koupit na kterém nosiči.. s midikonzolí si koupíš prostě jen mp3ky a nemusíš ani pálit na cdčka.. prostě je máš na hadru.. a pro doplnění můžeš smažit z desky..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

heerer

Příspěvek od heerer »

jj, konzole je optimalni pro zacatek. Dobre nahradi phono nebo Cd playery.

coobaiz

Příspěvek od coobaiz »

kdyz uz ty penize mit budu tak do konzoli se mi moc vrazet nechcou..videl to spis na ty gramce a VirtualDJ + time code vinyly. jeste by me zajimalo jestli existuje nejaky mix za rozumnou cenu co by byl vhodny jak pro scratching tak treba i pro drum & bass, okolo tech 7000(nebo i min protoze mix mam naplanovany z U.K., pri momentalnim kurzu libry to vychazi vyhodne). Pac jestli dobre chapu tak pro scratching staci 2 kanaly ale fader s vetsim rozsahem kdezto pro drum & bass a jemu podobne styly je lepsi 3 a vice kanalu a klidne fader s mensim rozsahem? Pripojim na mixak o dvou kanalech 2 gramce a jeste PC kvuli tomu VirtualDJ s Time Code Vinylama? nebo prave kvuli tomu PC budu potrebovat trikanalovy mix? predem diky moc

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

pro hraní s TC vinylů ti stačí dvoukanálový mix ale potřebuješ zvukovou kartu s podporou ASIO azu tady hodně doporučuje ESI U46DJ je docela za rozumný peníz..
Jinak když budeš chtít střídat vinyl s TC vinylem tak musíš vždycky zesílit vstup na zvukovce proto pro tento účel třeba MAYA44USB není zas až tak moc vhodná protože vždy musíš štelovat vstup softwarově ale když si dáš pozor tak nebude problém ani s touto zvuknou (BTW. jakou zvukovku máš?)

Scratching je o práci s jednou rukou na desce a druhou na crossfaderu proto potřebuješ mít nastavitelný průběh crossfaderu.. všechno ostatní jde udělat i jen přes obyč fadery.. proto jeslti chceš scratchovat a hrát z TC vinylů tak ti v klidu postačí 2kanál mix..

Jinak třeba taková konzole se hodí pro modulování efektů, sampleru a smyček ikdyž hraješ přes TCvinyl takže zas tak marná investice to není.. ale pokud to máš na domácí užití a pro nějaké drobné akce tak ti v klidu postačí i jen dobře namapovaná klávesnice u kompu..

coobaiz

Příspěvek od coobaiz »

dik moc za objasneni :wink:
mam starou soundblaster..hodne starou takze pocitam s tim ze by potrebovala vymenit. vseobecne se pro DJing pouzivaji externi zvukovky s tim ze ta je jen pro mix a ta co je v pc tu vyuziva jen pc? nasel jsem totiz tu MAYA 44 i pro PCI, ja totiz spis premyslel ze bych vymenil tu dosavadni za novou. Jenze jak vidim tak ta PCI ma jen 4 zdirky (prominte ten patvar :))),pritom jsou u ni psane stejne parametry jako u te USB. A ta USB varianta jich ma 8. Furt nemuzu nejak prijit na to jak se to teda pak vsechno propoji..?

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

Behringer nebrat... sice se s tím chvíli dá hrát, ale velmi brzo začnou chrastit fadery, či se objeví jiný problém. Mimo to, určitě to není mix pro scratch. mrkni spíš po Vestax nebo Ecler...
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

coobaiz

Příspěvek od coobaiz »

jojo, uz jsem se tady docetl ze ten nebrat. Proto jsem ten svuj predchozi dotaz na Behringera smaznul.. :))) Jinak Ecler a jemu podobne jsou mimo moje moznosti. Prosel jsem si vetsinu tech levnejsich a nejvic se mi zamlouva Numark 1002 MKII. Da se? Jo a co tahle zvukovka?
http://shop.poslouchej.net/katalog/djo_ ... ta-44.html

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

ja ti nevím ale spíš bych být tebou vzal externí zvuknu.. je to rozhodně lepší do budoucna.. třebas si koupíš booka některé jsou dostačující a doslova za hubičku.. a navíc třebas ta maya44 je teď vyloženě v akci i s Mixvibes a to tady azu prosazuje jako nej TCV system

http://www.club-music.cz/dj/digital-vin ... 44-se.html

tady je U46DJ

http://www.club-music.cz/dj/zvukove-kar ... 46-se.html

Jinak já hraju z CUE LE(je to ořezaná verze VDJje speciálně určená pro Numark Total Control) ale začínám čímdál víc uvažovat o Mixvibes protože:

1) Cena (za poloviční cenu CUE dostaneš Mixvibes i s TC vinyly)
2) rychlejší než VDJ(načítání tracků)
3) vyhledávání je totožné a dalo by se říct jednodušší

coobaiz

Příspěvek od coobaiz »

Co me brzdi nejvic jsou penize, vim ze to je jen vymluva a kdybych chtel tak snad nekde vydelam, jenze do toho pro zacatek radsi vrazim min. Zvykam si uz na VDJ tak si asi poridim jen ty TC vinyly pro VDJ za 1000,- a budu vysmaty. Navic mam ted moznost koupit 2 gramce American Audio DTI 1.8 za 7000, nebo mozna za 8500 i z mixakem Numark DM 2050. Jen se obavam tech ramen, jsou S ramena pro scratch uplne nevhodne a naopak I ramena uplne nevhodne pro D&B? A jeste bych prosimte rad vedel jak je to s tim vsim zapojenim jak jsem psal a nedockal se odpovedi. Protoze me zajima co vsechno budu potrebovat - novou zvukovku, tc vinyly, gramce, 2 kanalovy mixak,sluchadla a dal? VDJ s temi TC vinyly komunikuje skrz mixak nebo USB nebo jak je to resene? Jinak kdyz to nevyjde s tim mixakem za 8500,- tak jsem uvazoval spis o Numark DM 1002 MKII, tam se mi zda to provedeni lepsi jestli se nemylim?

fifo

Příspěvek od fifo »

S ramienko je uplne v pohode na scratch. Je sice uvadzane, ze rovne by malo lepsie drzat pri scratchovani, ale vsak zacalo sa scratchovat na s ramenach a robi sa to dodnes a vidno, ze sa s tym stale v pohode da.
A k tomu mixu. Pisal si, ze max do 7000 Kc by si si mohol nieco dovolit, tak ja Ti mozem odporucit mix stanton SA-5. Je to battle pult urceny na scratch a za dobru cenu.

http://www.dj-obchod.cz/katalog/stanton ... -sa-5.html

alebo

http://www.1111.sk/inshop/ JE to Slovensky shop, ale maju dost dobre ceny a ten mix tam zozenies za nieco malo cez 6000k ceskych+cosi za dopravu.
2xStanton T.120
2xShure M44-7
Stanton SA 5--Innofader

coobaiz

Příspěvek od coobaiz »

ne, psal jsem ze mam moznost sehnat pouzite gramce American Audio za 7000, a mozna za 8500 i s tim mixakem co jsem psal

Odpovědět