Uplný začátek

Předtím než se blbě zeptáte, zkuste pohledat zde ...
Odpovědět
Vityq

Uplný začátek

Příspěvek od Vityq » 22 pro 2012 17:28

Ahoj lidi =)

opravdu jsem na úplném začátku. Nějakou domu se pokouším o tvorbu hudby a rád bych se začal věnovat i vlastnímu DJingu. Zajímám se o hardstyle. Možná je někdo znalej a ví o co jde, ale to není moc podstatný. Nejdřív bych se chtěl zeptat jestli je můj nick dobrý nebo jestli nezní špatně. Čtěte to anglicky. Zatím neplánuji koupi žádných cdj, mixerů apod. Pouze budu kupovat midi keyboard. M-Audio 49key. Je to pro začátek. Sluchátka jsem si kupoval Pioneer hdj- 1500.Co si myslíte o téhle řadě ? Mně celkem vyhovují. No a teď ze zvědavosti..K čemu uplatní DJs 4 cdj ? Chápu, jeden hraje, na druhým si může připravovat další track, ale co ty další 2? No ze začátku už se na nic ptát nebudu. :D Předem díky.

Vityq

Re: Uplný začátek

Příspěvek od Vityq » 22 pro 2012 17:29

A na něco jsem zapomněl.. Neexistuje nějaká stránka na které bych si mohl pročíst různé věci ohledně DJingu, DJ tools apod..

Vityq

Příspěvek od Vityq » 22 pro 2012 17:50

DjSima

Příspěvek od DjSima » 22 pro 2012 19:02

S klávesami ti neporadím tím se nezabývám. Ale odpovím ti jednoduše pokud hledáš nějaké tipy a rady ohleděn djingu tak prohledej celé tuto forum najdeš skoro vše. A zde máš topic pro začátečníky ./zacatecnicka-diskuse/topic-pro-zacinajici-djs-ctete-az-pak-se-ptejte-t3968.html
A pokud jde o to proč Dj má 4 Cdj tak to proto aby mohl mixovat i více songů do sebe.
Traktor Kontrol S2 and Reloop Rh-10

knoko

Příspěvek od knoko » 22 pro 2012 22:30

Niekdo zahrá aj zo 6 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o6UuVKIdRw8[/youtube]
Niektorý ti povedia že z 2deckov je nuda hrať... ked sa chceš poriadne vyblázniť tak 3sú optimal a ten kdo je blázon valí zo 4och :)
2x Pioneer CDJ-850 , Pio DJM-700, Senn HD-25

Vityq

Příspěvek od Vityq » 23 pro 2012 16:11

A neví někdo jak je to s Cubase ? Když bych chtěl koupit originální Cubase jaký přesně? Pokud možno jestli byste mi nemohli poslat link ze steinberg. Nebo název..základ ze kterého se to dá updatovat apod.

marks

Příspěvek od marks » 23 pro 2012 17:27

Pokud jde o Steinberg a Cubase, tak právě vychází verze 7. Plná verze stojí kolem 14 tisíc. Pak ještě existuje verze artist, která je asi za polovinu, ale ta je samozřejmě omezená v některých funkcích. Oboje najdeš i s cenami třeba na http://www.disk.cz, což je i oficiální distributor Steinbergu u nás a podle mě tam jsou největší odborníci nejenom pokud jde o Cubase, ale zvukovou techniku obecně..Vlastní zkušenost!...
Link: http://shop.disk.cz/znacka/steinberg/cubase/
NI TRAKTOR SCRATCH PRO 2 / NI TRAKTOR KONTROL X1 / NI TRAKTOR PRO 2.6

johney

Příspěvek od johney » 23 pro 2012 18:28

Niektori ludia sa pri Cubase stazuju na tu USB srandu, v podstate nejaky kluc, ktory musis mat pripojeny v PC aby ti program isiel... nemam s Cubase skusenosti, takze neviem ci je to stale aktualne, ale urcite by som na to bral ohlad byt tebou, mne by sa to moc nepacilo..

Skus sa pozriet aj po nejakych alternativach ako FL Studio, Ableton, Reaper, Reason..

marks

Příspěvek od marks » 23 pro 2012 18:33

Pokud já vím, tak ten licenční usb klíč slouží mimojoné k tomu, že s ním vám pojede cubase at budete kdekoli. Na jakémkoli počítači, kde je Cubase nainstalované, a kam vložíte ten USB klíč, tam vám v tu chvíli pojede...rozhodně se to hodí, když má někdo víc počítačů - nejlíp studio a třeba druhý na cesty...nemusí kupovat více licencí, jen jednoduše přehodí klíš a hotovo...myslím, že vymyšleno to není špatně..
NI TRAKTOR SCRATCH PRO 2 / NI TRAKTOR KONTROL X1 / NI TRAKTOR PRO 2.6

johney

Příspěvek od johney » 24 pro 2012 00:15

vacsinou mas povolenu instalaciu na viacerych pocitacoch s jednou licenciou. Nechcel by som sa spoliehat na nejaky USB kluc pri ktorom je riziko straty a poskodenia. Plus prides aj o jeden USB port a z toho co som cital aj cast vykonu PC.|

Na zaciatok by som odporucal Reaper. Ma 30-dnove plne funkcne demo, a aj po vyprsani funguje uplne plnohodnotne, len sa ti na zaciatku zobrazi obrazovka s tym aby si si program kupil.. Plus, tie licencie su aj dost lacne myslim ze plna stoji cca 200Eur a nejaka studenstka okolo 60..(?)

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka » 28 led 2013 18:58

ohledne klaves ti spis doporucuju neco komplexnejsiho i s padama na bici a knobama na ovladani dalsich funkci, dobry jsou napr akai mpk25, 49 klaves vyuzijes jenom pokud umis hrat na klavir (obema rukama), jinak je to zbytecny.

Cubase je super program na produkci a mastering, jestli zacinas, tak bych sel ale spis do Ableton Live, je to soft urcenej primo na tanecni muziku, navic krome produkce z nej muzes hrat i na zivo

Odpovědět