Serato SL3 problém + nahrávání setu z vinylů

Předtím než se blbě zeptáte, zkuste pohledat zde ...
Odpovědět
kouras

Serato SL3 problém + nahrávání setu z vinylů

Příspěvek od kouras »

Dobrý večer,

měl bych celkem tři dotazy, které mě trochu trápí, bohužel po technické stránce samotnému DJingu moc nerozumím, tak bych byl rád, kdybyste mi to pomohli osvětlit.
Také se předem omlouvám, zdali už tu podobný problém je řešen, prolezl jsem co jsem mohl + použil funkci hledat, ale na mé otázky mi to odpověď nenašlo.

1) Serato SL3 problém
Nedávno jsem zakoupil verzi Serata SL3, protože rád mixuju ze tří gramofonů. Bohužel nyní mám trochu problém. Pokud mám gramo spojené přes právě přes Serato, tak pokud timecode nahradím klasickými deskami, tak ze dvou gramo, které mám normálka zapojené přes "Right Deck" a "Left Deck" hrát jde, bohužel přes třetí napojený na "Aux" mi to nechce hrát. Je mi jasné, že pokud bych si pořídil verzi SL4, tak by to šlo bez problémů, ale mě to zajímá hlavně co do technického hlediska, protože pokud na Serátko napojím i normálka PC a hraju z MP3, 3x gramo jede bez problémů.

2) Nahrávání setu
Po asi roce jsem se odhodlal k tomu, abych svůj set ze tří gramo nahrál. Bohužel ale příliš nevím, jak bych si to měl doma napojit. Vlastním tento mix, ve kterém je výstup (sinch) s názvem REC. V návodu k tomu ale není vůbec nic, krom technických detailů výstupu, které mi jsou na dvě věci.
Poradil by mi někdo zkušený, jak mix a přes co připojit k PC, ve kterém bych si set přes nějaký programek nahrál?

2a) Stejný problém se stejným zařízením SL3. Existuje možnost, jak svůj set nahrát pomocí SL3, 3x Gramo a mixu? Komp k tomu mám, ale příliš nevím, jak bych ho měl s mixem propojit a jestli to vůbec jde, viz 2).

Díky za odpověď

honcka
Vybavení

Re: Serato SL3 problém + nahrávání setu z vinylů

Příspěvek od honcka »

1) gramo zapojene na AUX ti nejede, protoze potrebuje gramofonovy predzesilovac, vstupy left deck a right deck jsou jima osazene, jestli chces hrat 2 gramce ze serata 3. klasicky desky, tak doporucuju zapojit ten gramec primo do mixu na photo vstup na 3. kanal
2)jestli chces nahravat pres serato, tak musis na to mit volny AUX vstup, nebo muzes nahravat pres integrovanou zvukovku, jestli budes nahravat doma, tak si to zapoj pres master 2, jak konkretne se nahrava pres serato nevim, mam jiny DVS

piatro

Re: Serato SL3 problém + nahrávání setu z vinylů

Příspěvek od piatro »

keď chceš nahrávať set cez serato tak buď budeš hrať z 2 deckov a rec si napojíš do aux,v serate si zvolíš record aux vstup,alebo nahrávať cez externý program,mne sa celkom pozdáva soundforge. najideálnejšie by bolo mať ďalšiu ext. zvukovku len na nahrávanie,ale myslím,že stačí aj klasická onboard, len si musíš poriadne nastaviť silu vstupu na ntb,aby ti nešlo do červeného,lebo budeš mať skreslený zvuk. ďalšou alternatívou je,že si napojíš gramce priamo na mix a record si prepojíš s hociktorým vstupom serata, keďže budeš mať napojené gramce priamo do mixu budeš mať 3 voľné vstupy. v tomto prípade serato použiješ iba na nahrávanie setu.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7

Odpovědět