Jak na bootleg?

Předtím než se blbě zeptáte, zkuste pohledat zde ...
Odpovědět
Lucius

Jak na bootleg?

Příspěvek od Lucius » 17 bře 2013 18:58

Zdravím, rád bych si zkusil vytvořit bootleg, ale nevím jak začít. Zajímá mě hlavně, jestli je potřeba znovu vytvářet melodii např. v FlStudiu, nebo se jenom vezme z originálu a případně upraví. A také jak je to s vokály, dají se někde oficiálně sehnat, nebo si musím vystačit s tím co najdu na netu.

Díky za každou radu.

RickySho

Re: Jak na bootleg?

Příspěvek od RickySho » 19 bře 2013 20:29

to jak zacnes je ciste jen na tobe a tvoji kreativite. takze jak pises, muzes znovu vytvorit melodii podle ucha (i kdyz to uz je spis remake), jsou dokonce i pluginy ktery ti vygenerujou midi z audio stopy takze ti usetrej tu praci. castejsi je ale pouzit puvodni nahravku, povystrihovat z ni ruzny casti, pridat novy, nebo je preskupit to je vse na tobe. nejlepsi je strihat z casti kde danej zvuk hraje sam (idealne) nebo se toho "kolem moc nedeje" tzn napr kdyz v breaku hraje samotna melodie apod.

co se tyka vokalu, to uz tady na foru bylo reseno 1000x, da se to najit - ve zkratce - "oficialne" ho sezenes jen primo od prislusnyho labelu/umelce (=nesezenes :) ) , jinak jen neoficialni acapelly na netu, popr si ho sam vyfiltrovat z originalu, ale to je znacne slozitej proces a vysledek je stejne v pofiderni kvalite...

jo a idealne pracuj s originalem ve wavku nebo jinym nezkompresovanym formatu, v nejhorsim s 320 mp3kou, ale pod 256 kbps bych uz nechodil....

Prestor

Příspěvek od Prestor » 19 bře 2013 21:43

Jen doplnim takovou vec k bootlegum. To se tyka predevsim, pokud budes delat remix neceho starsiho mimo house zanr ... funky, rock atp.

... v dobach davno minulych se nahravalo v mono kvalite. S tim jak prislo stereo, tak prisla chut do sterea remasternout i starsi pecky a jeden z oblibenejch postupu bylo rozlozit jednotlivy casti pisnicky a ty "rozhazet po mistnosti". A tak ted velmi casto muzes najit klasickou pecku ze 70. 80. let a v levym kanalu hraje jen basa, v pravym hraje jen kytara atp. atp.. Kdyz clovek hleda material, tak je dobry si prehrat celej remasternutej song z levyho i pravyho kanalu zvlast. ...

napr.
Tohle je vysamplovanej original pri pouziti vyse zminovany metodiky ... clovek si musi pohrat s eq atd. aby dostal co opravdu potrebuje. V remixech nynejsi EDM tohle moc nevyuzijes, ale na ty starsi veci to dost casto funguje.

Lucius

Příspěvek od Lucius » 19 bře 2013 22:14

Díky za super rady. Ještě bych se zeptal, jestli nevíte o nějaký literatuře a dobrých tutoriálech, který se zabývají přímo remixováním nebo by mi mohli nějak pomoc. Snažil jsem se něco vygooglit, ale moc jsem toho nenašel.

Odpovědět