Založení klubu/music baru

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
konszpic

Založení klubu/music baru

Příspěvek od konszpic » 26 říj 2011 12:01

Zdravím, známý mně nakontaktoval, zda bych mu nepomohl se založením vlastního music baru/klubu u nás ve městě, ve kterém není jeden jediný podnik a tak není kam jít...

Co vše bude potřeba ze stránky právnické a té formální (prostory, zvuk a světla je mi jasné, vybavení baru taky, prachy taky...), ale které přesně povolení a tak? Dokázal by to někdo kdo se v tom vyzná shrnout i pro někoho dalšího kdo by to využil??

Je jasné že musí být OSVČ v příslušném oboru, mít cash na rozjezd atp., ale co přesně dál??

Dík každému kdo odpoví k tématu :)

Majky_mike

Re: Založení klubu/music baru

Příspěvek od Majky_mike » 26 říj 2011 12:32

konszpic píše:Zdravím, známý mně nakontaktoval, zda bych mu nepomohl se založením vlastního music baru/klubu u nás ve městě, ve kterém není jeden jediný podnik a tak není kam jít...

Co vše bude potřeba ze stránky právnické a té formální (prostory, zvuk a světla je mi jasné, vybavení baru taky, prachy taky...), ale které přesně povolení a tak? Dokázal by to někdo kdo se v tom vyzná shrnout i pro někoho dalšího kdo by to využil??

Je jasné že musí být OSVČ v příslušném oboru, mít cash na rozjezd atp., ale co přesně dál??

Dík každému kdo odpoví k tématu :)
Ono toho dneska (pokud se nepletu) až tak moc neni...

V podstatě si jen založí živnost, splní podmínky a vyplní sídlo provozovny. Žádné další povolení a potvrzení už nepotřebuje, pokud je objekt kolaudovaný k tomuto účelu.

Je na něm aby samozřejmě průběžně dodržel všechny hygienické a požární předpisy. Ty základní jsou už dodrženy vlastně v kolaudaci objektu (nouzové východy, poloha a kapacita WC). Ty další musí dodržovat průběžně (hlasitost hudby uvnitř klubu i venku, hasící přístroje, průchodnost nouzových východů apod.).

Jedinou další věcí je smlouva s OSA a INTERGRAMEM.

Odpovědět