Veselé historky a příhody v DJingu :-)

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
Buchy

Veselé historky a příhody v DJingu :-)

Příspěvek od Buchy »

Tak mě tak napadlo, že by tu mohlo bejt téma, kam byste mohli psát svoje srandovní příhody z chvil "za aparátem" :) :D
Začnu teda ... není to nic extra ale pro začátek :-)
Tak si takle rozjíždím v takovém malém podniku starej mixák jako jetuzalém... vrážím první cédo do ještě starších obyčejných přehrávačů ... pouštím to ... no a ono to hraje nějak potichu ... šavle celkem nahoře ... ale prostě to je nějak nezvykle potichu ... Tak koukám na zesík ... tam to je jako obvykle ... tak v čem je problém? ... přemýšlím ... Po chvilce mého nepřítomného zírání do blba přijde barmanka/podnájemkyně a šéfová v jedom (ta ženská má soukromej bárek pronajmutej prostě :-) :D ) a povídá .... "Klidně to osol!" ... odpovídám sklíčeně "Nevím jak, najednou se tomu nějak nechce a nevidím, kde je problém... :(" ...Ta ženská na pult v životě nesáhla, to vím jistě ... a z fleku ukázala ... "Není to tímto?" ...ukázala na master, kterej byl skoro uplně dole ..... No já si dal hend dvě facky a dohrál večer v klidu ...... ale dostalo mě to ... fééést :-D Prostě mě to v tu chvíli nenapadlo :D
Tak čekám že vaše zážitky budou stát určo za víc :-) ... těším se na počteníčko :)

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

he he.. to mě se občas stává že po převozu a vybaleni, zapojeni, a prvnotních testech, koukám že to taky jaksi nehraje. kua proč, vše je jak má být... a pak koukám že je přepnutej na "line in" misto na "aux/phono ", a jednou už sem z toho měl fakt depku, pač sem měl půjčenej apec, a už sem si říkal že to nehraje, a je to v pi*i,

(mno tak ještě sušší jak ta tvoje, ale to abys v tom nebyl sám :) )

Buchy

Příspěvek od Buchy »

Bj_Carda píše:...
:) No ono to je celkem podobný jako to moje :D Ale tu depku si dovedu živě představit ... ja začinal taky chytat schyzu z toho, proč to je kurva tak potichu :shock: :D

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Tak tohle podobně se mi stává celkem často, hlavně, když skládám aparát na rychlo a ještě mám třeba půjčenou nějakou komponentu..Často třebá pájím konektory už skoro za chodu, protože místo hudby jde slyšet jenom silný brum :) a to s tím masterem se mi taky už párkrát stalo.. A jednou bylo celkem blbý, že mi dali do ruk rack 10U plný nějakých procesorů,které nebyly nastavené s dovětkem, že za 10 minut to musí perfektně hrát.. :lol:
Music is my destiny!

KILLA BEE

Příspěvek od KILLA BEE »

high end gramce omnitronic bd1510 + mix citronic bez korekcí, místo stolku deska z dřevotřísky zavěšená na 4 řetězech ze stropu (velmi stabilní) , "klub" = místnost se stropem 2,2 metru cca 6*5m veliká pod místní diskoškou a hlášky typu - "to sem teda zvědavej co nám tady předvedeš, slyšel jsem že ten jungle je už skoro hip hop né" + kde je tu odposlech - " není třeba je to tu malý a vše je dobře slyšet" + několik postav v monstrózních ohozech. Navíc mě nejvíc dorazilo když mi tam jeden kluk řekl že technicse (prodali je) nemaj protože tyhle gramce jsou nový z maxistore a že se nich prý výborně scratchuje což bylo v letáku :-)

tomu řikám Nightmares on wax :-)
2x 1200MK5, RANE-TTM57SL ,Vestax QFO, MPD24, MPC500 atd..

Buchy

Příspěvek od Buchy »

Killa ... Tak ten konec mě dorazil :D :lol:

EVO

Příspěvek od EVO »

Killa: Dobrá storka, checht!! :D
Já taky přidám párek suchejch :)
Hraju takhle jednou v jednom afterpartypodniku, všichni samozřejmě moc, včetně mě :lol: a jak tak nějak poskakuju u toho hraní, najednou je zvuk hrozně potichu. :shock: Mrknu na master, gain, cross i šavle, přepínač line/phono, prostě nic podezřelýho. Kámík (další dj, taky moc :lol: ) už šéfoval v zádu kabely, ale ty byli taky v pořádku..... No, asi po 3 minutách jsme přišli na to, že jak jsem tam tak skákal a divočel, že jsem jednoduše plandajícím svrškem (už nevim co, nějaká mikina, volný triko, či co..) zachytil za hifi zesik kterej tam byl danej jako předzesilovač či co (jednokolečkovej) a stáh to na minimum :oops: :P
Nebo další věc co se mi stala, nešel mi zvuk do sluchátek, byl jsem už fakt nervózní protože mi docházela placka, sluchátkovej výstup na max, šavle správně hozená do cue, sluchátka zastrčený dobře, fakt mě nic nenapadlo. Až pak mi borec ukázal, že mám všecky 3 korekce na minimu, já byl zvyklej ze svýho mixu, kterej neměl killy, tenhle mixák je bohužel měl, při otočení úplně doleva nebylo slyšet nic :oops: :)

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

podobný problém jako vy s mastrem se mi taky stal jen to bylo s crosfaderem :oops:

jinak nevím jestli to sem taky patří ale úplně to dokazuje jaké lidi člověk potká na diskotéce.. prostě si tak hraju tipicky komerční diskárny a asi po půl hodině přišel týpek (typický rocker) a říkal: "přestaň už hrát to techno a dej tam nějaké disko... třeba Kabáty."
sem myslel že se poseru smíchy :lol:
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Sharny

Příspěvek od Sharny »

Tak taky mám takovou příhodu :-D Jednou jsem hrál doma a z jednoho playeru mi hrály jen basy.... Všechno jsem zkontroloval... nic..... tak jsem player vypojil a zapojil a nic..... už jsem myslel, že půjdu reklamovat, když jsem na pultu uviděl efekt Filter na max :oops: Ještě, že tu mojí chvilku taky nikdo nevidě :-D

A druhá. Hrál mi jeden track a u druhýho jsem hledal první beat.... no a točim jogem furt jako o život a furt nic.... a přišel kámoš, že mám na min všecky korekce :-D Docela trapas no :)
Bo jsem měl sluchátka a poslouchal jsem dopředu, kdy se rozjede track, protože jsem ho neznal.... no a šavle na max xD přišla mamka, že se mi to nějak kope :D

g-los

disko

Příspěvek od g-los »

Tady jsem četl o Kabátech. :D To samí v bledě modrým se mi stávalo v jednom baru taky. Nahlášená obyč komerční diskotéka. Hraju nejnovější komerční pecky a nikdo nic :? dojde kolik"dej kabáty" tak mu vyhovím a ejhle všichni tancujou... Hrůza a děs. Ale nejlepší bylo až se všichni schlemstali.. Když hrál rock, seděli, hrál Felix Krochner a jak rokeří skákali na techno :D

thebeatseek®

Příspěvek od thebeatseek® »

Tak taky pridam par svejch zazitku! Nejsou teda tak moc husty, zatim sem poradne moc "venku" nehral.... nemam kde, nikdo v okoli breakbeat neposloucha :'( Ale to je jedno, na silvestra, sem hral(teda poustel z normal mp3 prehravacu) pisnicky(boze snad uplne vsechno, uz vim jak se cejtej disko pousteci!), bylo to kvuli tomu, ze sem si poridil mensi repraky, tak sem chtel skusit co dokazou :D A tak sme to tam nejak zapojili, museli sme docela narychlo, bylo zpozdeni... a tak napichnu na jacka svum starickej ZEN touch a poprvi poustim..... meli sme pujcenej zesik na basak a par kabelu.... a hle hrala jen jedna strana..... lidi koukali co delame.... rikal sem si a je to v p*ci, fakt v p*ci, lidi porad tak divne koukali, my behali okolo beden a zesiku, skouseli sme je zapnout a zase vypnout.... podivam se na mix a tam behaj LEDky jen na pravym kanalu, tak skousim blbnout s mixem.... porad... rikam si, sakra odesel mi jeden vystup na mixu, tak to sme pekne nameteny, dalsi lidi prichazeli... byl sem uz fakt zblblej, nevedel sem si proste rady.... az prisel bracha a rika, hele ten jack ma bejt takhle povytazenej z toho prehravace? A v tu chvili sem myslel ze se zabiju... byl sem tak zblblej, ze sem si ani neuvedomil, ze ty LEDky ukazujou vstup, ne vystup, jo to byl zazitek!!! No nic tak sem zacal s kamosem napul poustet, byl sem uz pak trosku nacamranej, mam starej Numark s kaosspadem v sobe, takze sem si pri jednom konci pisnicky zapnul pravej cudl, aby efekt fakal na pravej kanal a pouzil sem takovej ozvenovej efekt, kterej se hodil, na to sem zacal vpoustet druhej track, a rikam si to nejak divne kope, mel sem ruku z efektu pryc, stahnul sem pravej kanal, a porad to strasne kopalo, co k*rva, lidi opet divne koukali.... pak se kouknu, hle muj kaos mel zaplej i levej cudl a jeste k tomu HOLD, takze efekt byl i na tu druhou a tam se ten efekt fakt nehodil :DD A jak sem byl nacamranej tak me ani nenapadlo ze by to mohlo bejt nastaveny.... No to sou moje "zatim" nejhustci zazitky :) Mejte se a sorry za delku :)
*|*Breakbeat*|*Breaks*|*Big Beat*|*Drum & Bass*|*

Odpovědět