Váš kraj, vztah lidí ke klubové muzice

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Dyron

Váš kraj, vztah lidí ke klubové muzice

Příspěvek od Dyron »

Ahoj, teď se tak zamýšlím nad tím, jestli je to s taneční muzikou taky někde tak špatný jako u nás v Jižních Čechách. Taneční muzikou myslím, house, tech house, trance a prostě další škatulky, určitě víte co myslím. U nás bych řek že jsou lidi dost vesničani, i když žiju v poměrně velkym městě - Českých Budějovicích, je to tady bída...klub jeden, a ten ještě hraje kvalitní muziku jen v sobotu, jinak musí hrát oldie a rock, jinak by se neuživil, asi dvě diskotéky. Do jedné z nich nedávno zavítal Michael Burian a myslim že menší účast ještě nezažil. Což lidí bylo dost, ale jaksi nikdo moc nepařil...Když Michal dohrál svůj bravurní set, stoupl si za mixák DJ Dědek, nebo jinej trouba s blbým "DJ jménem" a začal tam cpát rádiovky, tedy RnB, a takovou tu těžkou německou komerci, Baker a spol. V tu chvíli byl parket plnej, pokud tohle Michal viděl, asi si řekl "co sem tady vůbec dělal". Nojo jak řikám lidi sou tu burani a razí asi názor - nehraje to rádio Kiss, nebo jiná kravina, tak je to špatný, trapný duc duc a já na to pařit nebudu. A to si vemte, že právě České Budějovice a náš bývalý klub NewYork, dali světu právě Michala Buriana, který tady začínal. A začína tady, mimo jiných klubů i PVD, kterého ještě pamatuju, jak přijel vlakem a desky měl v igelitkách...ano takle tehdy ještě neznámý Paul Van Dyk přijel hrát do českých budějovic....A kde sme teď? Z tehdy výborného klubu NewYork, je dnes kindershow Double Dance Palm Beach, věkovej průměr tak 17let, klasika dýza....škoda no. Kdysi perfektní parties Explosion, byly navždy zrušeny pro malou účast, jen čas od času se tu něco malého semele, kam přijde minimum lidí....ale jinak nic! Prostě clubové muzice u nás pšenka nekvete a pochybuju že někdy bude. Zlatá éra Elektromajka(dnes Michael Burian), NewYorku a lidí, kteří měli rádi dobrou muziku je v našem kraji nenávratně pryč. A jak je to tam u vás? Jsem hodně zvědavej na vaše odpovědi...

otava5

Re: Váš kraj, vztah lidí ke klubové muzice

Příspěvek od otava5 »

Je mi lito ze z CB odesla klubova muzika,miloval jsem Buriana ale hodne zkomerecnel a ja prisel na tvrdsi klub music...a to hardtechno....obcas tu kluci udelaji xmix a to jediny me drzi na vodou..... :)

Dyron

Příspěvek od Dyron »

Já Buriana uznávám pořád, podle mě náš nejlepší DJ, i když teď mi dost vadí že hraje z Abletonu, zní to sice vždy skvěle, ale prostě už to neni show, neni se na co dívat, koukat jak kliká do booka neni zajímavý a ableton jak ho znám já umí bejt dost automatizovanej, když se to po něm chce, takže si říkám jestli už Burian neni jen dobře placená figurka, tahák na lidi, která přijde, pustí Maca, rozproudí náladu a pak vypne Maca a jede pryč, ale třeba ne...Prostě Michael Burian respect, ale myslim že měl zůstat u final scratche, takle akorát zdegeneruje ....ale vraťme se k původnímu tématu

JK.

Příspěvek od JK. »

U nas ve F-M to je tak, ze kdyz Dj nehraje No Stress nebo Kanikuly, tak je parket prazdny..jedine na co lidi faraji porad je dnb..
Propellerhead Reason 4.0

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Přidávám se za kraj Chomutov a okolí. Všechny kluby tu jedou komerční rádiový sr**ky. Světlou stránkou je pak sem tam nějaká DJská hvězda, na kterou lidi opravdu jdou.
Pořád si připadám, i když sem tu dobu ani moc nezažil, jako za komančů. Média lidem diktujou co se má poslouchat a pak to tu vypadá jak to vypadá. Zahraniční rádia jedou ve směs klubovou hudbu. Proto tady v ČR klubová scéna nemá moc zázemí. Nanejvýš tak Praha nebo Brno a to je dost málo.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

DjG3org3

Příspěvek od DjG3org3 »

jak jsi jiz rikal je tezke poslouchat neco jineho kdyz napr E2 porad huci songy ... kazdejch 2 hodiny se jen resetne play list a jede od zacatku .... priznavam taky nektere tyhel songy posloucham , ale pomalu spise prechazim na tanecni a k tomu musim poslouchat cizi radio viz
radiozone.ro jak rikam spise posloucham r'n'b a hip-hop ale dokazu ocenit i poslechnout kvalitni klubovky .)
beru to tak kde mam pratele a je dobra muzika tak proste the best .. a je mi jedno jestli tam hraje trance a podobne :)

jinak za prahu tady to taky nani zadna slava :D , proste kluby (Dj) hrajou to na co lidi chodej bohuzel radio (mor) :D
Behringer bcd 3000 + Traktor LE 3 + notas

Danken

Příspěvek od Danken »

Hej tak na todle mám dost podobnej názor hrál jsem u nás v klubu a prostě dokud tam nepustim nějakou Beyonce nebo Bakera nebo tyto věci co slyšim na kyždym rohu z radia tak prostě lidi budou nadávat a sedět na prdeli a to je fakt. Docela mě to mrzí páč mě moc nebaví sledovat hitparády a vybírat podle libí tyto komerční radiové s**nce. Já upřednostňuju Trance & Progressive a Tech-trance a to prostě tam hrát nemůžu :evil: :evil: . Potíž je že u nás v okolí není moc klubů a tak to je problem, nemůžu hold vybírat a pokud bych hrál to co chci tak budu hrát max 5 písniček než po mě nějakej ožralej 16 letej diskant hodí pulitr :evil: :evil: . A to mě štve prostě chci hrát to co mě baví!
Jinak jsem z Chrudimska (Pradubický kraj)

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS »

naprosto totozna situace. Jen co jsem zabrousil do trancu nebo progressivu, už do mě jeli že si snad dělám prdel. Chvíli jsem to ignoroval (miluju poznámku: Taky mám nový triko, heč xD ) až jsem byl asi po 20-ti minutach osloven druhym DJem se kterym jsem hral ping-pong. Důrazně mne varoval abych tam radši hodil něco co lidi poslouchaj jinak mi asi nejakej ten pullitr na hlavě přistane. Tak jsem poslechl, hodil proflaklou diskarnu a hned byl plnej parket. Zjistil jsem, že když je publikum na tyto diskarny a radiovky, je dobre ho dostat do varu a pak už muzete hrat defacto cokoli.
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Mam u nás vyzkoušeno, že profi hudbu hrát až tak od cca. 2-5hod ráno. Do té doby v určitých klubech rádiovky a R'n'B, jinak bych si neškrtnul... tak to prostě chodí. Jakmile jsou lidi ožralý, dá se hrát v mezích dost věcí.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

tak tak, taky to hold musím tak řešit.. když ještě není nálada tak to všechno bazíruje na rádiovkách a posléze není problém přejít na cokoliv co si člověk vymyslí..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

Hrát se musí podle zaměření podniku a posluchačů v něm.
Pokud nemáte štěstí a nebydlíte ve velkém městě, kde se v klubu jede muzika podle žánru, tak stále máte dostatek možností jak situaci zlepšit.
Nelíbí se vám že musíte hrát rádiovky a oldies a rokovky? Stále je dostatek remixů provařených skladeb, můžete si sehnat nebo udělat mashupy...

Danken

Příspěvek od Danken »

djfelixus píše:Mam u nás vyzkoušeno, že profi hudbu hrát až tak od cca. 2-5hod ráno. Do té doby v určitých klubech rádiovky a R'n'B, jinak bych si neškrtnul... tak to prostě chodí. Jakmile jsou lidi ožralý, dá se hrát v mezích dost věcí.
Jenže pak to takhle hraj za muziku dáš nehorázný peníze, protože musíš mimo svůj styl kupovat i radiovky. Je pravda že od těch 2 už to jde, ale stejně nic moc. Prostě mě zrovna 2x nebaví hrát to co mi neni nejbližší, ale občas se to poddá :?

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS »

to je prave ono. Zrovna tuhle v patek jsem jeste rychle před akcí koupil 15 tracků, fakt pecky, jenze trance a progressive. Pak se mi povedlo protlačit jen jednu deep-housovou vychytávku. Všechno ostatní jedno velký FUCK OFF! To mě dokáže nasrat xD Příště nastoupim o hodinu pozdějš a bude to lepší xD
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

ono je problém tu "rádiovou hudbu" koupit legálně (jako download). mě osobně nevadí hrát ty rádiovky - když se lidi baví tak proč ne a když se rozproudí tak není problém je postupně přeladit až na vaši notu (pokud to není prostředí kde daný styl vyloženě nesnáší) je to o umění djje.
Problém číslo 1 je teď pro mě najít spolehlivý legální download zdroj pro rádiovou hudbu - v republice prostě chybí a nebo je usmrcený nějakou nesmyslnou protikopírovací ochranou :sad2:
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Azu

Příspěvek od Azu »

Není to jen problém rádiové hudby, tady prostě po celým světě není jediný místo kde se dá koupit muzika pro takové ty naše disko-cluby a mobilní dje hrající na různých oslavách a firmeních večírcích. Problém ovšem je, že ono ji nejde pořádně ani sehnat na CD.
Tito djové jsou poměrně silná skupina, která má snahu tu muziku skutečně koupit v jakékoliv formě aby ji mohla veřejně hrát, ale tady není jediná možnost jak to udělat a pokud tu muziku hrát nebudu, tak si můžu zbalit fidlátka a nahradí mně jiní, kterým nebude dělat problém hraní nelegální muziky. Je to smutná situace ale je to bohužel tak a nic se na tom asi jen tak nezmění, protože i má snaha v tomto směru přes veškeré přísliby na jednáních selhala, protože by se to dalo zlegalizovat jen polovičně, což neřeší opět vůbec nic. Tady je problém že OSA a Intergam místo toho aby spolu spolupracovali a snažili se asvé aktivity směrovat společným směrem protože jsou navzájem aktivitmami dost provázané, tak místo toho se chovají jak dva nepřátelské tábory a každej si dělá to svoje a tak není možné se na ničem dohodnout.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Odpovědět