Špuntíky - máte?

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
djPitriS

Špuntíky - máte?

Příspěvek od djPitriS »

Tak jsem si včera byl zahrát na jedné vesnické disco a bud je to tam jeden hluchoun vedle druhyho, nebo netusim. Nehral sem sam, hlasitost a EQ reguloval kolega a bylo to neco prisernyho. A tak sem zasel do lekarny a koupil spuntiky za 8 kaček (3M - 1100).

A co vy? Mate spuntiky, nebo jiny figle? Krom sluchatek na usich, pac kdyz se stridate...

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Spunty si planuju koupit, ale vzdy to odkladam a pak na to zapomenu. Pro tyto ucely mam ve fotobrasne alespon vatu :) .

apin

Příspěvek od apin »

jj špunty nosim vždy v peněžence, sice jsem je v souvislosti s djingem nepoužil, ale když se dělá v létě přes víkend open air a je tam hradba 7kw a chcete se vyspat, taxe taková věc hodí ;)
lightnite.cz

DJ Smar

Příspěvek od DJ Smar »

špunty mám protože po odehrání jsem míval v uších, nepříjemné tenounké pískání .. :?
Pio. 2x cdj-1000mkIII, djm-800, hdj-1000 2x Technics 1210.mk5

Kenny

Příspěvek od Kenny »

Mě by zajímalo jestli má někdo zkušenosti s profi špuntama, např. Alpine MusicSafe Pro?

http://www.sensorcom.com/product.asp?P_ID=975&PT_ID=321
(odkaz převzatý od Snoofyho)

DJ Smar

Příspěvek od DJ Smar »

Kenny Dixx píše:Mě by zajímalo jestli má někdo zkušenosti s profi špuntama, např. Alpine MusicSafe Pro?

No podle mě ,,nám" stačí ty špunty z lékárny za dvacku na jedno použití..
Já bych to ani moc nerozebíral, protože ty drahší špunty stejnak splňují stejné požadavky ako ty levné, pouze se liší tím, jak vypadají a pak zdali se dobře nasazujou či naopak ..
Je to něco jako kdybychom poměřovali, zdali si koupit šprcku Pepíno či Durex, ale ve finále to stejnak splnuje pouze ty samé vlastnosti :lol: (zadržet a nepustit) =)

snoofy

Příspěvek od snoofy »

No .. otázkou pak je, jestli máš radši s vroubkama nebo banánový :D

Já mám výše zmíněné Alpine MusicSafe Pro a je s nima docela fajn relax, když to v klubu fakt mlátí ... si pamatuju, jak si jednou všichni drželi uši při nějakým nájezdu s HP filtrem ... a já se jen smál :lol:
Dell Inspiron 6400
Traktor Scratch
2x Numark TT500
Behringer VMX300

DJ Smar

Příspěvek od DJ Smar »

snoofy píše: ... si pamatuju, jak si jednou všichni drželi uši při nějakým nájezdu s HP filtrem ... a já se jen smál :lol:
No to je pak dobrý =) Umožníš lidem ohluchnot a ty budeš stále ok ! =)

snoofy

Příspěvek od snoofy »

Ale nééé, to nebyla moje práce, já byl jenom host na té akci ... nicméně - vybavený :D
Dell Inspiron 6400
Traktor Scratch
2x Numark TT500
Behringer VMX300

Fido

Příspěvek od Fido »

DJ Smar píše:špunty mám protože po odehrání jsem míval v uších, nepříjemné tenounké pískání .. :?
Pomáhá to? Já s tím mám taky problém, ale zas když si dám špunty, tak pořádně neslyším všechny detaily...idkyž je pravda, že jsem to nezkoušel na profi aparátu, ale jen doma na mých 100Watech...asi budu muset ještě víc otestovat...

Edison

Příspěvek od Edison »

Špunty MusicSafePro jsou doopravdy profi špunty. Obsahují 3 páry útlumových článků (low, medium, hihg) , které vložíš do špuntu. Tyto špunty jsou navrženy, tak aby hudebník slyšel přesně to co leze z reproduktorů. Neměli by zkreslovat zvuk. Dají se snadno omívat. Většinou je používam před hraním, abych vůbec něco slyšel.Zkoušel jsem s nimi hrát a lze to. Samozřejmě je lepší hrát bez špuntů. Pokud si chci užít akci a vychutnat hudbu kde je nadměrně hlasitý zvuk použiji PROFI špunty.

Nelze srovávat špunty obyč a profi. Všechno má svoje použiží a je určeno ke konkrétním účelům. To je jako kdyby jsi srovnával Omnitronic a Pioneer.
DJ Smar píše:
Kenny Dixx píše:Mě by zajímalo jestli má někdo zkušenosti s profi špuntama, např. Alpine MusicSafe Pro?

No podle mě ,,nám" stačí ty špunty z lékárny za dvacku na jedno použití..
Já bych to ani moc nerozebíral, protože ty drahší špunty stejnak splňují stejné požadavky ako ty levné, pouze se liší tím, jak vypadají a pak zdali se dobře nasazujou či naopak ..
Je to něco jako kdybychom poměřovali, zdali si koupit šprcku Pepíno či Durex, ale ve finále to stejnak splnuje pouze ty samé vlastnosti :lol: (zadržet a nepustit) =)

Martttin

Příspěvek od Martttin »

Taku otazocku mam. Mohli by ste mi niekto vysvetlit ako tie spunty funguju? Akoze myslim ze to si dam do usi a teoreticky budem pocut rovnako, teda vsetky tony a tak ale nemusim sa bat ze si znicim sluch? Si ich mozem nasadit a potom normalne aj so sluchatkami mixovat, chapete, proste ci mi tie spunty nebudu vadit vo vnimani zvuku, ci budem pocut to iste ako aj bez nich. Viem ze presne "to iste " to nebude ale ci sa da mixovat aj so spuntami v usiach, alebo je to len pre posluchacov a "divakov" na akciach a nie djov. dik moc info

Luis

Příspěvek od Luis »

ja si objednal tady tyhle z USA a je to opravdu luxus protoze to netlumi a slysite i výšky

Obrázek

DJ Smar

Příspěvek od DJ Smar »

Fido píše:
DJ Smar píše:špunty mám protože po odehrání jsem míval v uších, nepříjemné tenounké pískání .. :?
Pomáhá to? Já s tím mám taky problém, ale zas když si dám špunty, tak pořádně neslyším všechny detaily...idkyž je pravda, že jsem to nezkoušel na profi aparátu, ale jen doma na mých 100Watech...asi budu muset ještě víc otestovat...
Pomáhá, ale musíš si koupit nějaké kvalitnější špunty, které nerozmázavají zvuk a td. Je to hlavně o zvyku, jinak co se týče mne, tak já ani už špunty moc nepoužívám, překážejí mi a nevím zdali doopravdy slyším dobře to co míchám...

Odpovědět