Prodej desek stoupl o 40%

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
djfelixus

Prodej desek stoupl o 40%

Příspěvek od djfelixus »

Není tomu ani den co jsme si s Johnathanem (DJ Tutor) povídali o zachování vinylů a dnes vám hned přinášíme zprávu o jejich zvyšujícím se zájmu.

http://www.freedj.cz/clanky/hudba/157/p ... toupl-o-40
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

honcka
Vybavení

Re: Prodej desek stoupl o 40%

Příspěvek od honcka »

podle me za to castecne muzou i podelany CD mastery, na vinylu jsou mnohem lepsi

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Hezký příklad.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

acryo

Příspěvek od acryo »

je tenhle "prervanej" problem i u mp3?jinak ten odkaz na porovnani cd vinyl...mazec hej

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

podle me jo, na CD/MP3 se to masteruje stejne

acryo

Příspěvek od acryo »

Co tak muzeme sledova kolem sebe, tak ted je v mode dost retro styl.. Myslim si, ze taky dost diky tomuhle by se mohlo stat, ze se celkove trh zacne ubirat staronovym smerem... protoze cd uz nikdo moc nekupuje, pac sou prebyty mp3kami... verim ze peclive promyslena reklamni kampan by dokazala gramce oprasit a znovuprivest k zivotu jakozto domaci prehravac s vysokou kvalitou reprodukce......

....toto je ciste muj nazor, nebo spis zamysleni

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

Taky si myslim, jak rikal kamos, co ma pres 3000 LP (hlavne metal, industrial, EBM) "Na nejaky maly plastovy kotoucky seru, vinyl je artefakt" :)

hlavne desku si clovek poslechne kdyz chce poslouchat muziku a ne jako kulisu

stereoman

Příspěvek od stereoman »

acryo píše:Co tak muzeme sledova kolem sebe, tak ted je v mode dost retro styl.. Myslim si, ze taky dost diky tomuhle by se mohlo stat, ze se celkove trh zacne ubirat staronovym smerem... protoze cd uz nikdo moc nekupuje, pac sou prebyty mp3kami... verim ze peclive promyslena reklamni kampan by dokazala gramce oprasit a znovuprivest k zivotu jakozto domaci prehravac s vysokou kvalitou reprodukce......

....toto je ciste muj nazor, nebo spis zamysleni
To uz tu davno je. Gramofony jsou jiz nejaky ten patek HighEndouvou zalezitosti pro zapadni domacnosti. Teda mi to alespon tvrdili v Litovli, kdyz jsem tam kdysy byl v te jejich tovarne, kde se zrovna tyto domaci highend gramofony vyrabi (vse na export)...

Ludek

Příspěvek od Ludek »

Já jeden takovýto HighEndový gramofon mám doma - Tesla NC 470. Poctivý výrobek ještě z Tesly Litovel, který se tehdy vyvážel jako jeden z mála našich výrobků na západ a do USA. "Plovoucí" odpružený talíř, přenoskové raménko s antirezonátorem s olejovým tlumičem, ke kterému byla speciální seřizovací deska, prostě hi-tech i v dnešní době. Pokud si ale pustím to samé album na LP a vzápětí na CD (z devadesátých let mám takovýchto dvojic několik), tak CD zvukově jednoznačně vyhraje. Hlavně ty čisté výšky bez praskání a šumu. Gramofon dnes na doma opravdu už jen jako retro a pro ty, co mají ve skříni stovky starých LP a singlů jako já. Jinak hlavní využití gramofonů dnes vidím jen pro DJ-je.

Na druhou stranu je pravda, že ten mastering na některých CD je opravdu příšerný. Minimální dynamika, hlavně že to všechno od začátku do konce řve naplno. :evil:

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike »

Musim souhlasit... ale proč tomu tak je?

To není tím, že by CD bylo horší médium. Jen jsou prostě nějaké CD naprosto šíleně masterovaná.

Pár let zpět jsem se o tom bavil s jedním odborníkem. A říkal mi, že to neni tím, že by dneska neuměl nikdo správně mastrovat. Ale že se prostě mastruje jinak... protože je dneska hudba masová a lidi maj doma samé šitky přehrávače, které kvalitně namastrovanou skladbu nepřehrají dost nahlas, takže je lidé pouští hlasitěji než jsou možnosti přehrávače, což vede ještě horšímu výsledku.

Tak to musí masterovat tak, aby to znělo dost nahlas a zároveň "křáple" i na běžném rádio CD přehrávači, walkmanu nebo TV. Ten luxus možnosti připravit nahrávaku kvalitně už nemají, protože lidí s kvalitním aparátem, který by jí přehrál dostatečně nahlas, je setina %. To si mohou dovolit jen skupiny hrající pro fajnšmekry.

A něco na tom možná bohužel bude. Vždyť kolik znáte dneska lidí, kteří mají doma nějakou alespoň trochu normální věž s ekvivalentním výkonem alespoň 70-100W RMS? I naši si pouštěli placky v 89 na věži, co měla 140W RMS. Dneska si písničky pouštějí na TV (a to i CD skrze DVD přehrávač).

Odpovědět