Požadavky na techniku na akce

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
Azu

Požadavky na techniku na akce

Příspěvek od Azu »

Zajímalo by mně co si myslíte o požadavcích našich rádoby známých DJů na techniku, kterou vyžadují na akce. Pokud mam vyslovit svůj osobní názor, tak mně to přijde jen jako ubohé machrování těchto lidí nad ostatními. Neřeknu nic pokud by tu techniku chtěli a skutečně využili, jenže nevím jakou máte zkušenost ostatní, ale u nás to využil vždy na úplné maximum jedině Orbith. Ostatní sice chtějí hromadu techniky a pak z toho co technika nabízí nepoužijí skoro nic, nebo ještě hůř nepoužijí tu techniku vůbec. Ať pořádám jakoukoliv akci, tak všichni po mně v dnešní době chtějí 2x Technics 1210, 2x Pioneer CDJ 1000 (nejlépe ještě verzi MK3) a mixák Pioneer DJM 800. Čloěk to pracně za nemalé peníze na akci vše napůjčuje a pak koukám jak blázen, když zjistim, že gramce nepoužijí vůbec, nebo naopak použijí jen CD přehrávače a po pravdě by jim mohlo být jedno jaké tam budou mít i Pionner CDJ 200 by jim stačil, jene oni ohrnují nos a vyžadují tisícovky a když ustoupí, tak maximálně zkousnou CDJ 800. Člověk je pak jen nasranej, že půjčuje techniku, kteoru pak ani nve skutečnosti nepoužijou, hlavně, že ji vyžadují. Samotnou kapitlou jsou pak mixážní pulty. Vyžadují Pioneer DJM 800 a jediné co na tom mixáku použijí jsou přitom šavle a korekce, na což by jim stačil jakýkoliv spolehlivý mixák. O tom, že by někdo z toho mixáku použil efektor, sampler nemůže být ani řeč, prostě to nepoužívaj. Opravdu jediný z těch našich nejznámějších DJů byl Orbith, který dokázal z toho mixáku vyždímat maximum. Když řeknu že pincka 800 prostě nemam a že dám do placu maximálně DJM500, tak se šprajcujou a nechtěj na tom hrát, přitom do nedávna jim pětistovka a šestistovka ještě voněla. Přijde mně to jen jako namachrovanost a chtít si zahrát na technice kteoru doma sami nemají. Musim říct, že mně tento stav neskutečně vytáčí.

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Jo, je to přesně tak jak píšeš, když kámoš zval luccu do bohumína, tak ona prostě MUSELA mít pincky i s mixem a ještě nějaké gramce a hrála čistě z cd a na playeru nezmáčkla nic jiného, než cue, play a sáhla na pitch. On to to taky musel nekde sehnat a ne zadarmo, taky se mi to moc nelíbilo! Nejhorší je, že oni jsou ti hlavní a ti, co mají navrch, takže co se dá dělat..
Music is my destiny!

DJ Smar

Příspěvek od DJ Smar »

No většinou to je 2x Technics 1210 pak 2x Pioneer cdj1000mkIII a s mixem je to různé, může to být Pioneer djm800ka či Ecler Nuo 5ka nebo některý Alien, nejlépe Zone 92 . . . Ale jak říkám, ten myxák pro Dj je různý a záleží co na akci bude...

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

Hej víš co ti řeknu? Že jsi úplná lopata co má pincky a myslí si, že je bůh! Ani vůbec nevíš, o čem mluvíš, nějaký Alien a k tomu ještě zone 92 fakt neznám a pochybuju, že by ho nějaký, i světový dj chtěl, Možná tak Allen a Xone 92.. Někdy už mě fakt sereš, jaké tu vedeš kydy!
Music is my destiny!

Hitman

Příspěvek od Hitman »

dj_camil píše:Jo, je to přesně tak jak píšeš, když kámoš zval luccu do bohumína, tak ona prostě MUSELA mít pincky i s mixem a ještě nějaké gramce a hrála čistě z cd a na playeru nezmáčkla nic jiného, než cue, play a sáhla na pitch. On to to taky musel nekde sehnat a ne zadarmo, taky se mi to moc nelíbilo! Nejhorší je, že oni jsou ti hlavní a ti, co mají navrch, takže co se dá dělat..
Radoby Dj-ka Lucca je nejvetsi krava cely hudebni sceny. Snad zadnyho jinyho DJe tolik nesnasim jako tuhle namyslenou pi*u. Hraje uplny s*acky, poradne to neumi a vsude ma chytry kecy pritom je blba jak punctok. Ono tohle machrovani a prehnany naroky je bohuzel u vetsiny znamych DJu. Jak pise Azu, navymysli si tolik veci z nichz vyuzijou sotva polovic. Reseni je, delat si veci sam, ja to rikam porad. Sam delat kalby, zvat lidi u kterych vite ze hrajou dobre (coz zaroven neznamena byt znamy!). DIY
MINUUNTUR IURA, QUOTIES GLISCIT POTESTAS.

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

JJ, ve všem máš prravdu.. :!:
Music is my destiny!

Kenny

Příspěvek od Kenny »

Naprosto souhlasim s Hitmanem a když si člověk chce zajít na pořádnou akci tak půjde na svojeho oblíbeného DJs či producenta a ty ostatní moc neřeší, akorát je problém že jich k nám moc nejezdí (ti skvělí ze zahraničí).

apin

Příspěvek od apin »

no tak mě je v podstatě jedno co tam maj na stole. nejlepší případ jsou gramofony s pořádným pitchem(tzn. ne technics) a jakejkoli mixák s nastavitelným průběhem CF. i na technicsech se teda dá hrát(když není jiná možnost), jenomže ne tak a ne to, co bych chtěl já...
lightnite.cz

mastodonto

Příspěvek od mastodonto »

No ja bych byl pro to, aby si kazdej vozil na akci vlastni aparat a to kompletni, nejlip aj s toi-toiema..
Jinak co se tyka tech vulgarismu, panove, misto techto freudovskych projevu byste radeji meli venovat energii tomu, jak ono zvire Luccu z jeji pozice sesadit.

sanny54

Příspěvek od sanny54 »

No je to obousečná zbraň.... Jako viděl bych to asi takhle(teď nemyslim sebe, ale někoho z rádoby český špičky): si z maloměsta a chceš abych hrál na tvý akci pro lidí??? Zahraju ti na tvý gramce a mix za "x" peněz... Chceš mazec??? Přivezu si svoje mašiny a zaplatíš cca "3x"!!! a si festival??? Dovez mi mašiny a já se před tim davem pokusim z nich vytáhnout co nejvíc za "6x" :D To by byl dobrej přístup, ne???

dj_camil

Příspěvek od dj_camil »

...To není vůbec špatný :)
Music is my destiny!

Odpovědět