Porada Prosím

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
DJ Patrix

Re: Porada Prosím

Příspěvek od DJ Patrix »

Už bola odporučená x-krát: NI Audio 2.

Bobo69
Vybavení

Příspěvek od Bobo69 »

No spis je ale problem ze kontrolery od Reloopu maji dost problem s notebookama s AMD processorem. Někde píšou že 100% funkčnost je tak 50 na 50. :?

djjackey

Příspěvek od djjackey »

Čauko prosim o radu,fakt je to surne a potrebne ...potreboval by som zistit ako sa da robit vlastna zvucka do mixou alebo setou s mojim DJskym menom alebo program .

jarabi

Příspěvek od jarabi »

:roll: Skús použiť mikrofon

DJ Misho

Příspěvek od DJ Misho »

Jestvuje na to aj software TextAloud ..

čo sa týka mojej témy no skúsim to... ešte jedna otázočka.
Ak teda by som kúpil kontroler bez integrovanej zvukovky.. mohol by som ho normálne použivat?
Myslím že hej,ale mal by som len výstup na repro.. ale beztak by som si mohol namixovat set ...
je totak?

DJ Misho

Příspěvek od DJ Misho »

DJ Patrix píše:Už bola odporučená x-krát: NI Audio 2.
Hladal som ju ,ale už ju nevyrábaju...čiže niej dostupná nikde v predaji :/

DJ Misho

Příspěvek od DJ Misho »

Ahaa díky...

a dá sa externý kontroler bez integr.zvukovky použit ak nemá externu zvukovku??

DJ Patrix

Příspěvek od DJ Patrix »

To je predsa jasné, že sa dá použiť, resp. používať konzola aj kontrolér, ktorý nemá integrovanú zvukovú kartu.
Avšak kontroler bez integrovanej zvukovky nemá žiadne audio výstupy ani vstupy, len USB port. Lenže ty proste nejakú zvukovku potrebuješ, aby si si mohol pustiť aspoň master do repro.
No nemala by to byť hocijaká karta integrovaná v PC či NTB, lebo inak riskuješ slabú kvalitu zvuku a tak isto vysokú latenciu, čo už bolo spomenuté Avenderom.
A kupovať nejakú lacnú externú ako napr. M-audio Transit s jedným výstupom - no neviem, či ti to poskytne aký-taký výkon, nemám skúsenosti.

Avender

Příspěvek od Avender »

Jj da. Len nebudes mat vystup pre sluchadka, v ktorych si vypocujes a zrovnas skladbu do mastru. Mozes tak akurat vyuzit "sync" - to zrovna skladby za teba. Sice to najdolezitejsie z dj-ingu preskocis, ale da sa to aj bez toho.

Skor ci neskor ti ten druhy kanal bude chybat. Jednoducho potrebujes ext. zvukovku (odporucam minimalne 2x vystup, 1x vstup). Kupovat s 1vystupom nema zmysel. Sice by si uz mal 2 vystupy, ked to spocitas s integrovanou, ale program na mixovanie nedokaze fungovat cez dve rozne zvukovky.
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

DJ Misho

Příspěvek od DJ Misho »

Áno zvukovečku určite dokúpim ,celkom sa mi páči tá od Native Instruments..
To je super,urobil som si nejaké demo sety... a skúšam ,skúšam do zbláznenia....

Objednám teda kontróler.. a určite zaobstarám aj keď nie hneď tú zvukovku...

ďíky za tie rady..

Keďže som začiatočník určite sa mi nejaké tie rady zídu a samozrejme aj hardware..
Odporučil by ešte niekto niečo na začiatok? :)

atlon

Příspěvek od atlon »

Hlavne byť na 100% rozhodnutý že to chceš robiť (DJ-ing)
A nenechať sa odradiť tým , že ti niekto napíše že to je "chujovina" čo kupuješ, kúp radšej to alebo tamto, toto je super .....
Kúp si to čo uznáš za vhodné, čo si myslíš že zvládneš, od niečoho sa treba odraziť :wink: a hlavne veľa veľa veľa veľa trénovať a zasa veľa veľa veľa veľa trénovať.

A nebáť sa googliť , je to veľká pomoc pri riešení otázok ktoré máš , a pýtať sa "skúsenejších.
Drž sa a nech ti to vydrží :wink:

Odpovědět