Nejradši aby to bylo zadarmo!!!

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
PartyDj Tomi

Nejradši aby to bylo zadarmo!!!

Příspěvek od PartyDj Tomi » 14 pro 2013 05:57

Zdravím kolegové,
už dlouho se zaobírám otázkou. Co ti lidi vlastně chtějí? Nevím jestli jste to už řešily, ale já to nějak nechápu. Já se už x let živím jako svatební-večírkový Dj a to co se poslední dobou děje prostě nepobírám.
Modelová situace někdo se chce s někým vzít a řeknou si , že do toho jdou. Takže začne ten klasický kolotoč zařizování, vyřizování, shánění atd.
No a tu nastává ta potíž, protože oni se dohodnou bez problémů na tom, že dají x-tisíc na hostinu, x-tisíc na ubytování, x-tisíc na chlast, x-tisíc na pronájem restaurace atd. No a pak co hudba? Tak začnou na ! Poslední chvíli po netu někoho shánět a aby to byla naprosto úžasná a velkolepá show a nestálo to víc jak 3000 kč za celou noc!
A to si nedělám srandu takovýchto požadavků mám každý rok nepočítaně.
Jen by mě zajímalo co si o tom myslíte a jaké máte zkušenosti.
Když vemu kolik tisíc mě stála apára (250000) a kolik stojí legál hudba a samozřejmě léta praxe dřiny a příprav a spousta dalšího, tak nechápu jak to ti lidi můžou takhle brát?
No ten hospodskej se má asi nejlépe a rozhodně ho to tolik úsilí a potu nestojí a má z toho víc.
Tak zkuste se zapojit třeba na něco příjdem.
Pioneer DDJ SX, Pioneer DDJ SR, Denon DN-MC 6000, Pioneer DDJ-SP1, 4x RCF ART 315A, dB Technologies 2x SUB 15 D 2x OPERA 915 DX

djmario

Re: Nejradši aby to bylo zadarmo!!!

Příspěvek od djmario » 14 pro 2013 15:40

souhlas někdy hraju malem klubu za 1500,kč za noc hrozný sice chlast zadara ale každý kdo tohle dělá dj ta technika neni zadarmo !!! a znám okolí co opravdu hrajou jen tak zadarmo když jsem jim říkal proč to dělaj kazíto akorát ostatním tak prý jim to stačí chlast zdarma jenže to jsou takový to co to nemíchaj přijdou jen se starým pc a poustěj to jak hifi věž nechápu

tom-thak

Příspěvek od tom-thak » 15 pro 2013 09:04

Ja sice delam uplne jiny zanr a hraju na velkych eventech za jiny honorar, ale je to dost podobne. Zkratka ti co hrajou zadara, tak nam kazi ceny. Podle se to nemelo radit do volne zivnosti a nebo by dj mel mit nejakou licenci, ze neco umi, ze je legalni atd. potom by se tihle amateri necpali. Stejne je to v toceni reklam a produkci. My, co to mame legal a danime sve prijmy, tak to nemuzem udelat za cene jako ti, co maj vse z warezu a delaj to bez papiru.. Tohle me taky stve..

honcka

Příspěvek od honcka » 16 pro 2013 13:07

Proc by nekdo nemohl hrat zadarmo? Nekdo hrani nema jako byznys, ale pro to, ze ho to bavi. Ja delam za prachy akorat diskoteky na privat akcich, vetsinou jenom pro znamy, jinak nechavam si platit akorat za techniku, stejne jako kdyz si du zahrat s kamaradama, to co me bavi do nejakyho mensiho klubu, tak jedu jenom za konzumacku. Kdybych si mel za vsechno nechavat platit, tak si treba breakcore/digital HC nikde nezahraju. Ono i v tehle okrajovejch stylech i celkem velky producenti, kdyz je ta akce zajima, prijedou jenom za cestak/ubytovani.
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

atlon

Příspěvek od atlon » 16 pro 2013 14:37

prečo si nechať platiť a nehrať zadarmo?

Pretože:

1- TECHNIKA - tá tiež nebola zadarmo! mňa stála 1500€ (konzola, noťas, slúchadlá + nejaké prepojovacie káble)
2- HUDBA - tiež neni zadarmo! keď to prepočítam do cien Audiojelly tak je v nej cca 2500€ (ale samozrejma viac, lebo zo začiatku som kupoval na Beatporte kde išli skladby od 1,40 až po 2.20€ !! )
3- CESTA - aj tú si treba platiť (100 km precestovať (tam 50 - s5 50)"zadarmo" asi nikto nechce)
4- TA ROBÍŠ TRŽBU PRE BAR s tým že hráš, nie MAJITEĽ PODNIKU. to by aj on kľudne mohol nalievať zadarmo šak aj on má podnik zato že ho to baví :lol:

atlon

Příspěvek od atlon » 16 pro 2013 19:43

a ešte niečo -
honcka píše:... Nekdo hrani nema jako byznys, ale pro to, ze ho to bavi....
teraz keď mňa baví grafika a neberiem to ako prácu budem ju robiť zadarmo? (aj keď len obyčajná vizitka, s vizitkou ten človek predsa zarába, rozhadzuje kontakty a vždy sa niekto nájde čo sa mu ohlási a dá mu zarobiť, tak prečo by som mu MOJ nápad mal dať ZADARMO) baví ma navrhovať papierové modely - budem ich navrhovať zadarmo? (na jednom modely už pracujem 1 1/2 roku, zháňam podklady, fotky a podobne, aby to bolo "reálne" a zlepiteľné tak ho mám dať zadarmo niekomu? - podľa tvojich slov áno.) Podotýkam , ANI JEDNO NEMÁM ako ZÁROBKOVÚ ČINNOSŤ!!
v dnešnej dobe pojem "zadarmo" aspoň u toho čo do svojho koníčka investuje NEMÁ ČO HĽADAŤ !!!
ZADARMO si môže človek dovoliť hrať len - 1. človek čo do toho neinvestuje a stiahne si skladby z netu nelegálne alebo 2. človek, ktorého príjem prevyšuje bežný štandard a neserie ho že technika a skladby stoja nemalé peniaze.

mať možnosť, všetkých z bodu 1 by som "zrušil", zakázal hrať a zabavil všetko čo sa týka djingu (samozrejme sa to nedá), určil by som minimálnu cenu za ktorú možno ísť hrať (zasa sa to nedá bohužiaľ).

Najjednoduchšie by bolo aby sme sa my DJi dohodli na určitej sume a držali spolu, čiže - ideš hrať do podniku , majiteľ ti ponúkne 3000Kč/20€ za noc, odmietneš a vieš že za takú sumu tam NEPOJDE NIKTO HRAŤ !!! a majiteľ si môže akurát tak pískať svoje hity do .... ale to je jedna veľká fikcia bohužiaľ . peace

motomiro

Příspěvek od motomiro » 16 pro 2013 21:23

myslim že uměni a hudba konči tam kde začina moc penez... pokud budete v mixovani opravdu dobry tak vam zato budou platit a nemusite řešit ze vam nekdo kazi ceny... a proč nekdo hraje zadarmo ? protože dnes kde každy chce prachy pro začinajici DJ ani jina možnost neni...

atlon

Příspěvek od atlon » 16 pro 2013 21:40

motomiro píše:myslim že uměni a hudba konči tam kde začina moc penez...
ja si to nemyslím. čo je to "moc penez"? prečo by som si za to že niekoho zabavím a tým pádom prinesiem peniaze do baru nevypýtal "gážu" ?
motomiro píše:pokud budete v mixovani opravdu dobry tak vam zato budou platit a nemusite řešit ze vam nekdo kazi ceny...

v dnešnej dobe v 90% podnikoch im je JEDNO že si v mixovaní dobrý, záleží im na tom KOĽKO si vypýtaš
motomiro píše:a proč nekdo hraje zadarmo ? protože dnes kde každy chce prachy pro začinajici DJ ani jina možnost neni...
prečo by som ako majiteľ nezaplatil začínajúcemu DJovi aj keď len v uvodzovkách smiešnu cenu keď vidím že to myslí vážne a má všetko čo by DJ mal mať. ani do zamestanania nenastúpiš zadarmo, nech si ťa vyskúšajú a potom uvidia a možno ti zaplatia za tvoju robotu .. :wink:

Phook

Příspěvek od Phook » 16 pro 2013 22:26

Ahoj,
i když jsem zřejmě proti Vám všem amatér, v této diskusi bych podpořil názor honcky- Hraju jen na malých soukromých akcích. Jen proto, že mně to baví,ne pro prachy (ty vydělávám fakt jinde). A zahrát si muziku, která přímo nefrčí .... to si ani jinak představit neumím. I přesto mám vše "ofiko" koupený - muziku, techniku ...

motomiro

Příspěvek od motomiro » 16 pro 2013 22:48

moc penez znamena ked hraješ iba prero aby si mal prachy.

kolko je nas tu takych čo sa živia iba hranim ? potom by ma ceny trapili...

dobry DJ by nemal hrať ani na svadbe,chapem niektorych že to robia ale DJ patri do klubu a nie aby hral radovy tanec...

ak podnik nazajima kvalita ale kolko si vezmeš...tak prečo tam nehraju mnohokrat šikovnejši DJ čo by hrali zadarmo ? lebo moc penez...

atlon

Příspěvek od atlon » 17 pro 2013 12:52

prečo? pretože si uvedomujú že to jednoducho zadarmo nejde a nedá sa, pretože do toho svojho koníčka investujú. tak preto nehrajú tý "šikovnejší" zadarmo

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 17 pro 2013 13:17

motomiro, asi nikto tu nehra len pre prachy ..... djing nie je pasenie oviec, co moze naozaj robit hocikto, ci uz so zakladnym vzdelanim alebo troma titulmi .... no treba si uvedomit aj ine veci ... to ze drvivu vacsinu tohto fora hrat bavi je fakt, no najdu sa aj taki, co nemaju ani zakladne znalosti o djingu a technike a snazia sa to robit pre nejaku prestiz alebo je to proste in byt dj, taky nech si hra v nejakom pajzli zadara, popripade nech si za to aj zaplati .... ten, kto to mysli vazne a bavi ho to, sa chce niekam kvalitativne posuvat a to sa neda robit zadarmo .... nebudem si kupovat drahu techniku aby som hraval zadarmo s nadejou, ze si ma niekto vsimne z nejakeho spickoveho klubu a potom sa mi to vrati ....utopia .... v SR aj v CR zacina byt podstatne viac DJov ako klubov .... a tie si vyberaju .... aka je sanca chlapca s herkulesom, ktory moze hrat zadarmo a aj dobre oproti druhemu, co ma pred sebou Pio 2000 i ked ma v hlave nasrate a berie 100€ za 2,5hod set .... minimalna .... a aby talentovany mohol mat tiez taku techniku tak si na nu musi zarobit, hlavne djingom (lahsia cesta je cez postel s podnikatelkou, ktora je 10 metrov od hrobu, no to je skor telenovela ako real life :lol: :-) )..... ako pisal aj Atlon, ja investujem do techniky, pridem hrat do klubu zadarmiko, popripade za 5 vodiek s redbulom a pritom bar bol v zisku dajme tomu 1000€ .... kde je logika? .... dobry sustruznik si kupi svoj stroj aby robil pre fabriku? ... zadarmo? ..... pokial je clovek slobodny, bez deti, bez vlastneho byvania tak by som to este s usmevom chapal .... no vytiahnut z rodinneho rozpoctu kazdy mesiac a nie malo len preto aby som rozdaval radost, taky bohaty nie som

P.S. .... dobry DJ by nemal hrat na svadbe? ..... :-D ..... u mna DJ, ktory udrzi x generacii na nohach po celu noc a nemusi to byt len svadba, ma vacsii respekt ako matrtaj s nacvicenym 1,5 hod setom hoc aj v peknom klube a zadarmo :wink: .... peace in da soul

P.S2: .... som zvedavy, ktora polovicka by tolerovala nase vylety vikend co vikend za hranim, len tak, zadarmo .... aj trpezlivost a chapavost ma svoju cenu :wink:
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

honcka

Příspěvek od honcka » 17 pro 2013 13:26

ATHLON: Nemusis mi psat kolik to stoji, delam to od roku 99, za tu dobu jsem do toho z klukama z nasi crew nasypal asi 300k do techniky, muziku mam v prevazny casti na asfaltech, digital taky kupuju (to co nemam, nedela mi problem si zwarezit to, co mam na vinylu). jinak to za konzumacku jsem myslel hrani stylem vemu 40 desek do tasky, sluchatka a zahraju si 2 hodky s nekym v nejakym malym prazskym klubu, do toho tam pokecam s kamosema a pohoda, kdyz jedu nekam dal, tak si necham zaplatit cestak, pripadne ubytovani. Mam to jako konicka, jinak makam jako net admin za zhruba 30k hrubyho a jeste zivym rodinu.

ohledne ty grafiky, znam dost grafiku, ktery obcas si hodej neco kreativniho pro napr nejakou neziskovku, pripadne plakat na akci, ktera jim sedi uplne zadarmo (za flasku)

atlon

Příspěvek od atlon » 17 pro 2013 13:49

a presne pre takéto názory je DJing tam kde je, v sr....ách. a nielen DJing, bohužiaľ

honcka

Příspěvek od honcka » 17 pro 2013 15:24

To mozna prijde tobe , ja akce toho typu, co delas ty nedelam, house si zahraju obcas na nejakym openairu nekdy dopoledne (oldschool acid z konce 80. let), jinak u rovnyho jedu kolem 200BPM. Bud provozujes aktivitu jako konicek a tam se s tim vetsinou pocita, ze ti to nevydela, nebo jako business, v tom pripade kdyz to jde tak do sra.ek, tak se mam pro tebe asi nejlepsi radu, vy.er se na to. A jenom zoufalci volaj po zapojeni uradu, kdyz business nejede, protoze kam kroci urednikova noha, tam 100 let trava neroste.

BTW jak by sis predstavoval to vydavani licenci? Jak by sis odlisil poustece od producenta? v pripade zze by se museli registrovat producenti, tak by se museli registrovat pak vsichni muzikanti. A pak se nediv, ze by te nekdo pokutovat, kdyz si zahrajes s kamosema na kytaru o ohne bez licence.

Mame proste kapitalizmus, nabidka a poptavka, jediny, co jde kontrolovat je, ze se nehraje warez, ale to jde uz ze soucasnou legislativou

Odpovědět