Nákupy na Ebay

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
dj.scorpion

Nákupy na Ebay

Příspěvek od dj.scorpion »

Nazdar všici, měl bych takovej dotaz. Lovil jsem na německym ebay a zjistil jsem, že by se tam dali sehnat i docela zajímavý věcičky, nový a za dobrý ceny, ale nemám představu, jak takový nákup probíhá. Máte s tím někdo zkušenosti?........Princip aukce je jasnej, tam není co řešit, ale jak to pak probíhá s placením?.........Oni to pošlou na dobírku, nebo se platí předem? A dá se platit v našich, pokud to pošle na dobírku, nebo bych platil tady u nás v eurech? Díky za každou odpověď.

Azu

Příspěvek od Azu »

Dobírka je místní rarita, takhle zaostale se jinde ve světě neobchoduje, tohle funguje jen u nás mezi nepoctivými prodejci a díky tomu, že nemají skladem to co nabízejí. Takže máš dvě volby: a) budeš se účastnit dražby a hezky s ostatníma přihazovat, b) u zboží které to umožňuje to koupíš hned bez nutnosti přihazovat za uvedenou cenu. Než se budeš něajé té aukce účastnin, tak je dobré si přečíst jaký způsob platby dotyčný akceptuje a zda je ochoten poslat zboží i do naší kotliny. Pokud tedy najdeš prodejce který ti to pošle do ČR a aukci vyhraješ, nebo zvolíš koupit hned, tak pak je potřeba za zboží prodejci zaplatit , většinou do 4 dnů a v podstatě každý po tobě bude chtít k platbě použít službu PayPal. Takže je potřeba nejprve založit si účet na PayPal a zároveň si k němu v nastavení zaevidovat sovu platební kartu, která musí být akceptovaná i v zahraničí. Tato registrace bude trvat několik dní, především musíš počkat až budeš mít k dispozici výpis z účtu protože musíš pro registraci karty opsat jisté číslo které je uvedeno v příchozí platbě kterou ti pošlou pár drobných na tvůj účet. Pokut tedy založíš účet na PayPal včetně úspěšné registrace karty, tak pak můžeš začít vesele aukčnit a nakupovat na ebay. Prodejce ti uvede kam mu máš převést peníze přes PayPal v eurech což nemusíš řešit tu měnu, jelikož se ti to z tvého účtu v korunách jemu odešle stejně v eurech ebo požadované měně dle kurzu. Většina prodejců co nabízejí na ebay zboží ke koupi ihned, jsou klasické kamenné obchody, které zde na ebay prodávají zbožé co mají na krámě za mnohme levnější peníze než v obchodě a není problém si třeba pro zboží pak po domluvě vyzvednout i přímo u nich. nmapříklad sem takto kupovat několikrát CD přehrávače pro kolegy z deejayladen přes ebay kdy to vyšlo o několik set euro levněji než kdybych to koupil u nich v obchodě.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

dj.scorpion

for: Azu

Dík za vyčerpávající odpověď, ale stejně se zeptám znova. Pro paypal si musíš v bance vyžádat nějakou speciální kartu?........Já mám jednu normální kreditku(embasovou), kterou můžu používat i v zahraničí a mám ještě jednu kartu na platby přes internet, ale ani jednu z nich mě ten systém paypal nechce přijmout?........Nevíš kde může být chyba?

EVO

Re: for: Azu

Příspěvek od EVO »

dj.scorpion píše:Dík za vyčerpávající odpověď, ale stejně se zeptám znova. Pro paypal si musíš v bance vyžádat nějakou speciální kartu?........Já mám jednu normální kreditku(embasovou), kterou můžu používat i v zahraničí a mám ještě jednu kartu na platby přes internet, ale ani jednu z nich mě ten systém paypal nechce přijmout?........Nevíš kde může být chyba?
Cože? S tim by neměla být chyba... Zadal jsi správnou dobu expirace nebo jak se to jmenuje a číslo karty?

fanda007

Příspěvek od fanda007 »

toto se mi stalo taky :/ mám kartu Visa Electron do zahraničí u České Spořky

dj.scorpion

Re: for: Azu

EVO píše:
dj.scorpion píše:Dík za vyčerpávající odpověď, ale stejně se zeptám znova. Pro paypal si musíš v bance vyžádat nějakou speciální kartu?........Já mám jednu normální kreditku(embasovou), kterou můžu používat i v zahraničí a mám ještě jednu kartu na platby přes internet, ale ani jednu z nich mě ten systém paypal nechce přijmout?........Nevíš kde může být chyba?
Cože? S tim by neměla být chyba... Zadal jsi správnou dobu expirace nebo jak se to jmenuje a číslo karty?
Zadal jsem všechno podle toho, jak to tam chtějí, já mám zase pro změnu karty Mastercard od komerční banky, ale nebere mě to ani jednu

mastodonto

Příspěvek od mastodonto »

Neni mozne, ze je na te karte nastaven limit pro zahranicni nebo podobne platby na nule?

mastodonto

Příspěvek od mastodonto »

Jiank k tematu, eBay jednoznacne supr vec, bohuzel nekdy zradna.
Muzete napriklad narazit na banku, ktera vam neumozni prevest z PayPalu penize na vas ucet ani na kartu (v pripade, ze prodavate).
U nakupu vas zas muzou odmitnout jako kupujiciho, pokud uvidi, ze nejste z Ameriky, Kanady nebo Anglie (obvykle u US prodejcu). Na toto existuje reseni, ale hadam, ze se vyplati pouze pri pravidelnem a nelevnem odberu http://www.zasilkovasluzba.com.
Mel bych dotaz, vi nekdo presna cisla, kolik z US cini clo+dph u elektroniky, pripadne DJ techniky?
Zrovna nedavno sem koukal na jednu vecicku za $170+$45 doprava. Celkem by me zajimala finalni cena pri docestovani do CR. V nasich obchodech tato zalezitost nejde pod 6500.

Odpovědět