Mastering CD

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
JK.

Mastering CD

Příspěvek od JK. »

Cus chtel bych se zeptat podle ceho vypalujete cd? Jestli zpusobem vinyl - na cd 3 pisnicky jednoho autora, nebo delate velke mp3 vybery atd. Mam stazeno dost hudby, a chtel bych to uz vypalit tak at to pouziju i na cd playerech :)
Uvitam jakoukoliv radu :)
Propellerhead Reason 4.0

Kenny

Re: Mastering CD

Příspěvek od Kenny »

a co to má společného s masteringem? :?:
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

JK.

Příspěvek od JK. »

Napred si precti co to je mastering ;)
Propellerhead Reason 4.0

Kenny

Příspěvek od Kenny »

http://en.wikipedia.org/wiki/Mastering

nojo přehlídl jsem že tam máš napsané CD, jenže stejně to co myslíš ty, má do masterigu ještě daleko, spíš bych viděl vhodnější název tématu jako - hudební sbírka, jakým způsobem uložit hudební sbírku na CD, apod.

a abych neprudil, i když takové podobné téma jsme už nedávno flameovali tak ti něco poradim, používej jen CD-RW, vypal si to tak jak to máš na disku, já to mam tak že mám vytvořené složky podle interpretů a v tom mam jejich songy a remixy a RW proto abych mohl přidávat (aktualizovat) novější songy do té složky kam patří (na CDách)

otava5

Příspěvek od otava5 »

já to mám podobně akorád že vypaluju jako CD-Audio kolik se na CD vejde...Štvalo mě že jako mp3 se mi pomalu zobrazuje průběh skladby na cdj-1000 mk3.... :D

otava5

Příspěvek od otava5 »

třeba Chris Sadler vypaluje jen jednu skladbu na jedno CDecko jako CD-audio :mrgreen:

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Tak nedivím se mu. Díky tomu totiž může mixovat jakoukoliv skladbu s kteroukoliv jinou a není tedy jen jeden CD výběr, v jehož obsahu se nachází skladby, které spolu nikdy namixovat ze dvou CD přehrávačů nelze.
Já osobně si dělám jen CD-audio výběry, které vypaluju na dvě CD. Už kvůli tomu, kdyby jedno Cd bylo požkozené, ale hlavně z výše zmíněného důvodu.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Kenny

Příspěvek od Kenny »

djfelixus píše:Tak nedivím se mu. Díky tomu totiž může mixovat jakoukoliv skladbu s kteroukoliv jinou a není tedy jen jeden CD výběr, v jehož obsahu se nachází skladby, které spolu nikdy namixovat ze dvou CD přehrávačů nelze.
Já osobně si dělám jen CD-audio výběry, které vypaluju na dvě CD. Už kvůli tomu, kdyby jedno Cd bylo požkozené, ale hlavně z výše zmíněného důvodu.
pro tento případ každé CD duplikuji a využiju o XXX % místa více než kdybych tam měl jen jednu skladbu

JK.

Příspěvek od JK. »

Ten nazev topicu je trochu blby ale principy jsou si dost podobne :-)

Delat vybery a vypalit to 2x me napadlo taky, jenze co kdyz stahnu nejaky novy song? CD-RW nepodporuje 70% prehravacu, palit kvuli tomu CD znova je zbytecne a cekat az bude dost pisnicek na dalsi vyber je blbost :D
Davat na CD jeden song a remixy ála vinyl je fajn, ale ta spotreba cd ...

Chtelo by to najit nejaky rozumny kompromis :D
Propellerhead Reason 4.0

Kenny

Příspěvek od Kenny »

JK. píše:Ten nazev topicu je trochu blby ale principy jsou si dost podobne :-)

Delat vybery a vypalit to 2x me napadlo taky, jenze co kdyz stahnu nejaky novy song? CD-RW nepodporuje 70% prehravacu, palit kvuli tomu CD znova je zbytecne a cekat az bude dost pisnicek na dalsi vyber je blbost :D
Davat na CD jeden song a remixy ála vinyl je fajn, ale ta spotreba cd ...

Chtelo by to najit nejaky rozumny kompromis :D
na to jsi přišel kde že 70%??? možná tak omnišroti apod.

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

JK. píše:...cekat az bude dost pisnicek na dalsi vyber je blbost :D
Já to tak dělám. Určitě v tom nevidim blbost. A když si chci výběr vypálit předčasně, tak ho prostě vypálim a neřešim. 16,- Kč za 2 CD mi nepřijde tak hrozný.

Danken

Příspěvek od Danken »

djfelixus píše:
JK. píše:...cekat az bude dost pisnicek na dalsi vyber je blbost :D
Já to tak dělám. Určitě v tom nevidim blbost. A když si chci výběr vypálit předčasně, tak ho prostě vypálim a neřešim. 16,- Kč za 2 CD mi nepřijde tak hrozný.

jako 16Kč si trochu přehnal když v dnešním světě stojí cd 4 kč ale to je jedno každopádně já jsme vše pálil jako mp3 cd a to jen podle autorů či výběrovek a postupem času od toho odcházim páč když jdeš n a hostování a cd playery co tam jsou nezvládaj mp3 tak se v p*deli a tak se snažim pálit jako klas cd sa cd textem ale to zas nero někdy odflákne.
Spíš by mě samozřejmě zajímalo v čem pálite jaký sw -- :lol: -- nechci podoporovat warez :lol: ale todle by mě zajímalo stejně už začínám kupovat origa :( ale ty jsou moc drahý :?

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Ok, 16,- Kč sem za dvě céda přehnal, ale to jenom znova ukazuje, že cenu CD v dnešní době řešit člověk opravdu nemusí.
Pokud člověk hostuje a vypálí si CD v MP3, pak riskuje, že i když danej přehrávač MP3 podporuje, tak nikdy si člověk nemůže bejt jistej jak. Třeba takový Technics SL-DZ že. Proto je volba klasikého CD určitě nejlepší, pokud si člověk sebou netahá vlastní playery.
Jinak já osobně pálim v Neru, což ti řekne asi 90% lidí tady, ale nevidim problém ve vypalování třeba pod Linuxem nebo alternativních softwarech pod M$.

Danken

Příspěvek od Danken »

djfelixus píše:Ok, 16,- Kč sem za dvě céda přehnal, ale to jenom znova ukazuje, že cenu CD v dnešní době řešit člověk opravdu nemusí.
Pokud člověk hostuje a vypálí si CD v MP3, pak riskuje, že i když danej přehrávač MP3 podporuje, tak nikdy si člověk nemůže bejt jistej jak. Třeba takový Technics SL-DZ že. Proto je volba klasikého CD určitě nejlepší, pokud si člověk sebou netahá vlastní playery.
Jinak já osobně pálim v Neru, což ti řekne asi 90% lidí tady, ale nevidim problém ve vypalování třeba pod Linuxem nebo alternativních softwarech pod M$.
OK hele jako já myslel v poho ale to je ten problém ten formát MP3 dobře pro Digital Djing ale já udělal chybu že jsem v tom začal vypalovat klas cd pro hraní páč zrovna nedávno jsem měl nabídku hraní v jednom klubu a tam měli cdj100 klasika ale jelikož mám většinu hudby v mp3 tak v jsem nemoh :( ale teď to napravuju a vše znova nebo origa 8) ale to je fakt moc peněz, když jsem student :evil: . jinak mám vlastní iCDx takže mp3 no problem ale je to o tom horší listování a taky ten problém co jsem popsal.
No jinak Nero už mě párkrát nechalo na holičkách hlavně když jsem pálil audio cd s cdtextem :( nevim proč.

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Jasný, v poho. :-) Já na CD-text nesázim, protože třeba ty stovky ho neuměj. Spoléhám hodně na svou organizaci a popisování v CD brašně a taky na to jak dobře ten track znám. Díky tomu pak člověk ví, co kde má, jak písnička bude gradovat nebo sestupovat a DJ pak nepotřebuje věci jako grafickej průběh skladby, BPM nebo nedejbože AutoBPM apod. Bez těhle věcí se moc někteří DVS DJové neobejdou. ;-) A přitom DJing má být výhradně o sluchu s láskou k hudbě a ne o tom co vidim na displeji.
Jinak cena neni až zas tak hrozná i na studenta. Dá se to řešit brigádou. Tady maj třeba 50CD za 300,- Kč, což vyjde zhruba jako jeden vinyl. ;-)
http://www.alza.cz/cd-r-medium-verbatim-d56836.htm

Odpovědět