Johnathan Lewis aka Ellaskins/DJ Tutor - otázky pro rozhovor

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
djfelixus

Johnathan Lewis aka Ellaskins/DJ Tutor - otázky pro rozhovor

Příspěvek od djfelixus »

Projekt FreeDJ bude mít možnost vyzpovídat YouTubového DJského mága Johnatana aka DJ Tutora. Většina z vás jeho videa z YouTube zná. Máte nějaké zajímavé otázky, na které byste chtěli znát odpověď?
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

stereoman

Re: Johnathan Lewis aka Ellaskins/DJ Tutor - otázky pro rozh

Příspěvek od stereoman »

Ja jsem nedavno na FB zacal hrat hru nightclubcity a moc se mi libi. Rozhodl jsem se, ze budu DJem. Chtel bych se tedy toho pana Jonathana co prodava ty zname rifle zeptat, co k tomu vsecko potrebuji. Kamarad mi poradil mixazni pulty na CD. Ja jsem si vsak stahnul a pokrakroval Virtual DJ. Chtel bych se tedy zeptat, ktery mixazni pult je s VDJ7 kompatibilni. Ten mixazni pult chci propojit s notebookem a scratchovat do hudby. Dulezite take je, aby to vsechno slo napojit na velkou obrazovku, kde by bezelo moje jmeno, presne tak jako to ma David Guetta.
(Myslim, ze se pak fsem rostenkam v okoli podlomi kolena a urcite mi i daji :? . No a kdyz tam krome jmena pobezi i moje fotka, kde mam na hlave sluchatka co nosi Tiesto, tak je kocour v troube TUTOVKA xixi)

Dale by mi DJ Tutor mohl poradit jak to vsechno propojit a co je k tomu jeste potreba. Nejlepsi by bylo, kdyby mi udelal seznam, ktery ja pak dam rodicum a ti to uz s jeziskem nejak domluvi a na vanoce to je doma :wink: . No vlastne s jeziskem to ani tak domlouvat nemusim, jsem vlastne zapomel, ze u nas doma nosi darky strycek Jedlicka....

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

stereoman, to si zabil.....este si mal poprosit o zoznam trackov, ktore by si mal s tou pecka aparturou hrat....este lepsie by bolo, keby ti Tutor do toho zoznamu dopisal aj casy, kde mas mat CUE pointy a v akom poradi ich hrat
:lol: :lol: :lol:

dost bolo srandy :wink: ....ale vcelku by ma zaujimalo, co ho viedlo k nakruteniu mnozstva videi pre beginner DJ's?
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

DeeJay PiPi

Příspěvek od DeeJay PiPi »

to stereoman: mazeeeec :lol: :lol: :lol: .
to nema.dj: na co playlist...stačí se podívat na top europy 2 nebo podobných rádií a bude cool až to pěkné nebude...:D
Jinak, otázku, co ho k tomu vedlo, už tu napsal nema, tak jiný dotaz...A to, jestli, i přes svá podrobná, srozumitelná videa, se setkává s lidmi, kteří stejně jako tady, určitý věci nechápou a mají pořád stejně blbé dotazy...Předpokládám ale, že určitě, protože nejenom Češi jsou líní něco hledat a vygooglit...

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Ok, zeptáme se. :)

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Omlouvam se Jirkovi, ze jsem si z jeho topicu udelal srandu. Chtel jsem jen reprezentovat vzorek mistni DJske populace. Take pridam par otazek:

1.)
U nas v CR nova nastupujici generace (spise degenerace) je uplne mimo realitu, protoze nevi co je to mixazni pult, CD player nebo MIDI kontroler. Vedi jen, ze chteji byt DJove, protoze je to nyni IN jeste vice, nez drive a take proto, aby si z nich vsichni okolo strikli do textilu z toho, ze jsou cool stejne jako David Guetta.

Odstavec vyse popisoval pripad nejhorsi degenerace, kdy se lidi ptaji na mixazni pult na CD nebo ktery mixazni pult je kompatibilni s VDJ7. O neco mensi degeneraci trpi ti, co uz alespon vedi, co k cemu slouzi, ale zase nevi jak to propojit.

Urcite ti pisi lide z celeho sveta, jak casto se setkavas se s typem lidi popsanym v predeslich 2 odstavcich a odkud jsou. Je tato degenerace mladych lidi celosvetova nebo je to jen nejake mistni specifikum?

2.)
Pripada mi, ze tato degenerace jde ruku v ruce s lenosti. Kazdy chce byt bez namahy co nejrychleji a co nejvic COOL, takze se nam na webu DJFORUM.CZ kupi fakt dementni prispevky, kde lidi chteji, aby opravdu stupidni veci za ne resil nekdo jiny.
Myslis, ze jsou nynejsi mladi lide vice zdegenerovani nebo vice lini? Cim myslis, ze tato rostouci degenerace a lenost je zpusobena? Maji na to podle tebe vliv zmeny skolniho systemu v rade zemi? Narazim na to, ze podle mistnich pedagogu bylo udelat maturitu pred vice jak 10 lety tezsi nez nyni (a kdysy davno za komara jeste tezsi - maturitni otazky se sirili rozhlasem). U vysokych skol je to podobne. Kdyz mladi lide dostavaji vse temer zadarmo neprojevi se to i v jinych oblastech jako je DJing? Neni mi totis jasna jedna vec. V dobe, kdy nebyl dostupny internet a dostat se k informacim bylo tezsi, tak si lide vzdy nejak poradili. Dnes kdyz jsou informace vsude, tak je zase lide chteji dostat primo az pod nos bez jakekoliv namahy. Pritom namaha na jejich ziskani v porovnani s drivejskem je opravdu minimalni.

3.) Kde pravidelne hrajes? V jakem klubu bylo pro tebe hrani nejvetsim zazitkem? Po boku jakych DJs jsi si zahral a co rikali na tvou tutorialovou cinnost?

4.) Jaky je tvuj nazor na DJe, kteri vydavaji "vlastni" tracky, ktere za ne slozil nekdo jiny? Nemyslis, ze se dnes z clubbingu stal vice business? Dnes se v rade pripadu prosadi clovek, ktery ma $$ nebo znamosti namisto cloveka, ktery fakt neco umi.

5.) Myslis, ze v dnesni dobe pokrocilych technologii je rucni srovnavani BPM dulezite? V diskusi na toto tema na nasem webu DJFORUM.CZ prevlada nazor, ze rucni srovnavani neni dulezite, protoze jiz neni potreba. Navic usetreny cas lze vyuzit efektovanim apd. Souhlasis s timto nazorem?

6.) Podle sebe vyjmenuj nejvetsi tanecni hitovky vsech dob...

7.) Co podle tebe vedlo DJe k prechodu z 12" na CD, pak z CD na MIDI atd. pokud pomineme slozite shaneni 12". Nebylo CD a nasledne dalsi technologie pro DJe zjednodusenim jejich prace? Jsou podle tebe 12" mrtvym mediem? Nemyslis, ze za par let prijde doba, kdy desky budou IN. Prece jen z CD playeru, ktere dnes ukazuji BPM nebo MIDI kontroleru zvladne hrat kazdy jouda, ale z desek je to o necem jinem...

RickySho

Příspěvek od RickySho »

par otazek co me napadlo uz popsal stereoman (btw velice trefny :mrgreen: ) takze prihodim za sebe jen jednu:

zajimalo by me, jaky ma nazor na "komercionalizaci" tanecni hudby v posledni dobe, uspechy lidi jako guetta, SHM, ale i treba Avicii a podobne... + znatelnej vliv tanecni hudby v popu (lady gaga, rihanna atp). jestli to je pro scenu a djing prinos nebo naopak, jestli to nejak ovlivilo treba i jeho atp... neco na tenhle styl.

jinak freedji dost fandim, je neuveritelny co z toho projektu vyrostlo, pamatuju "zacatky" :)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Otázky mu byly zaslány. Teď budeme jen čekat až na ně odpoví. Bylo mu navrženo, že může odpovědět tak jak to umí nejlépe - přes video. Ať už odpoví tak či onak, můžeme se myslím těšit na velmi zajímavé odpovědi.

Stereoman > Jasně, já to pochopil. :)
RickySho > Jsem rád, že fandíš. Zatím toho projekt moc nedokázal, ale to se doufejme změní. Rozhodně to ale nezmění jeden rozhovor. Chce to mnohem víc práce. ;-) Smutné je, že jsme na to zatím jen dva.

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Copak ty nepocitujes moji moralni podporu na dalku? Smutne to je, ale nic s tim nenadelas. Mozna si jeste nekteri vzpomenou, ze tu na foru byl kdysy pozadavek o rozsireni fora o podobny portal. Kdyz prislo na vec a lidi meli prilozit ruku k dilu, tak to vysumelo stejne rychle jako DJFORUM.CZ STAGE na free SOS festu...

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Ale samozřejmě, vždyť jsme spolu v kontaktu. ;-) Btw, musíme ještě dokončit náš poslední rozhovor. :)
Od ostatních čekám jen dobrovolnost. Kdo se nechce zapojit, nijak nás to nevytrhne. V přípravě je slíbená podpora některých známějších DJs, aby to dostalo trošku šmrnc. A spolupráce DJFORA a FREEDJ je jasná věc. ;-)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Výsledný rozhovor si můžete přečíst zde:

http://www.freedj.cz/clanky/rozhovory/1 ... je-o-cviku

atlon

Příspěvek od atlon »

"Firmy si uvědomili, že je to pro ně reklama zadarmo a dobrý způsob jak zviditelnit zařízení, které sami prodávají. Já jsem si na druhou stranu řekl, že je to dobrý způsob jak ukázat lidem jak s novým zařízením pracovat. Většinu zaslaných věcí si nechávám. "

:o :o
sakra, ten musi mat teda plnu garaz veci , ach.
kiez by sa aj na mna usmialo taketo nieco :wink:

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Kopu věcí má jen co je pravda, to je vidět z jeho videí. Doslova bydlí mezi DJským náčiním. :-)

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

atlon píše:"Firmy si uvědomili, že je to pro ně reklama zadarmo a dobrý způsob jak zviditelnit zařízení, které sami prodávají. Já jsem si na druhou stranu řekl, že je to dobrý způsob jak ukázat lidem jak s novým zařízením pracovat. Většinu zaslaných věcí si nechávám. "

:o :o
sakra, ten musi mat teda plnu garaz veci , ach.
kiez by sa aj na mna usmialo taketo nieco :wink:

nielen na teba :(
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

Odpovědět