DJing za komunismu

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
tux
Příspěvky: 39
Registrován: 06 říj 2007 22:24

DJing za komunismu

Příspěvek od tux »

Dnes je 17. listopadu a tak me napadlo udelat topic pro stare a starsi. Pokud se tu najdou nejaci pametnici, tak se tesim na historky z ceskeho DJ praveku.

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od Azu »

Doma na koleně sme si vyráběli barevnou hudbu, lepili zrcadlové koule a vytvářeli jiné efekty v rámci možností, červený mixážní pult značky Tesla, kotoučák a kazeťák, to byla výbavička a samozřejmě nescházel ani mikrofon Tesla :-) Pozdějí klasicé HiFi CD přehrávače Philips a Tesla, jooo to bejvávali časy a těch peněz a chlastů jako úplatky :mrgreen:
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

voče
Příspěvky: 315
Registrován: 05 dub 2007 09:13

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od voče »

To by mě AZU zajmalo, jak todle přesně probíhalo..Úplatky a tak.. ? Nějaká historka? :) Jak a CO bylo tenkrát možno sehnat a za kolik? Philips - tuzex? Kolik ti vůbec je? pokud to nejni tajný.. Období komunismu mě docela zajmá, tak sem s tim :!: :wink:
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

Azu
Příspěvky: 2168
Registrován: 29 bře 2007 00:58

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od Azu »

Hlavně nemoh hrát kde kdo, museli se dělat nejprve zkoušky před komisí, kde se vyplňovali úsměvné dotazníky a to i z oblasti vážné hudby a tehdy ideologických záležitostí a samozřejmě i praktické zkoušky, především mluvené slovo do mikrofonu bylo potřeba. Samozřejmě bylo potřeba být členem nějaké organizace jako byl třeba Svaz socialistické mládeže, kde se v podstatě dal získat v klubovnách přístup k různé audio-video technice a kde se vedli zájmové kroužky pro pionýry zaměřené právě třeba na tuto oblast, stavěla se tak právě ta světelná aparatura, stavěli se zvukové aparatury a podobně. V té době nebylo jednoduché hlavně sehnat nějakou muziku, takže bylo potřeba mít mnoho známostí na lidi, kteří měli zase jiné známosti v zahraničí a dokázali nějakou muziku přitlačit, jinak v se nakupovalo v prodejnách Supraphon, kde převládala samozřejmě muzika tehdejších Československých interpretů. Na diskotéky se chodilo poměrně hojně a DJ byl tehdy pan někdo, každý ho znal (ne jak dnes že nikdo neví kdo tam vlastně ten večer hrál), když chtěl občas někdo něco na přání, tak samozřejmě to nebylo zadarmo a v té době chodili do těchto podniků především vexláci a jiní experti co se chtěli zviditelňovat a ukázat, že na to mají, takže DJ dostal bokem za písničky na přání a vzkazy do mikrofonu mnohem víc než kolik byl jeho honorář, který byl tehdy dán pevně paušálně tabulkama, mam pocit, že to bylo asi 600,- Kčs a samozřejmě, že tyto úplatky bývali často i v zahraniční a především tuzexové měně. Tyto peníze člok pak zase použil na nákup muziky z různých zdrojů, díky kontaktům se správnýma lidma zase nebyl problém sehnat tu správnou obchodovatelnou měnu, sehnat nějaké ty hadry na sebe a jiné tuzexové zboží, zkrátka to byl všechno takový bártrovksý obchod, kdy každý měl přístup k něčemu co mohl nabídnout jiným jako protislužbu a tak se v podstatě v té době žilo ve všech oblastech včetně prostého lidu.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky


dj-johny4
Příspěvky: 309
Registrován: 28 lis 2007 11:39

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od dj-johny4 »

to je krutej film znám :lol:

Xakroo
Příspěvky: 183
Registrován: 05 čer 2008 14:03

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od Xakroo »

Přestože je to hodně přehnané, mají osobitý styl humoru, tak je tam dost vystihlá atmosféra doby.

Já jsi jen pamatuji jak jsme připojovali C64 a hráli si se synťákem.
Všechno potajmu, propašovaný osmibyt ze západu dokonce s disketovkou z dálného japonska. V té době tu byli jen pmdčka a maťo.
Mixák v krabici od bot, to byli krásné pionýrské doby :D
(zatlačil slzu v oku)

Uživatelský avatar
stereoman
Příspěvky: 1080
Registrován: 08 bře 2007 22:38

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od stereoman »

Presne tuto scenku se mi take hned vybavil pro precteni nazvu tematu :lol: . Jeste bylo hodne dobry to s tou emancipaci :lol: .

voče
Příspěvky: 315
Registrován: 05 dub 2007 09:13

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od voče »


jojo, kouř a film členů divadla sklep
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

PVD
Příspěvky: 136
Registrován: 08 bře 2007 23:25

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od PVD »

hustyyyyyyy :lol:

Martttin
Příspěvky: 85
Registrován: 20 led 2008 19:39

Re: DJing za komunismu

Příspěvek od Martttin »

Arnošt je proste božíííííííí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpovědět