Da se u nas hranim uzivit?

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Velkyfunky

RE: vydělá to?

Příspěvek od Velkyfunky »

No každá sranda něco stojí a záleží na tom kdo ji platí....takže jak to funguje v tomhle světě?
Určitě nehledejte zde návod,jak co dělat,aby jste vytřískali náký prachy. Ten tu nedávám, jen informuju jak to chodí a že v tom je uplně jednoduchej princip,který kdekomu uniká.
Pokud to někoho baví,
a má OPRAVDU zájem bavit lidi musikou - nejen v jednom místním klubíku,tam u něj doma, kde ti sotva daj na cigára :-) a poplácaj na rameni, musíš se stát paradoxně "papírovým profesionálem" i kdyz nebudeš chtít třebas....Ber to z ekonomického hlediska....raději jako majitel do klubu pozvu profíka, kterému sice zaplatím hodně, ale mám možnost si ho odepsat prostě z daní. Je to jednoduchy jak facka, "amatéra" který má i třeba super vkus a umí to, prostě nezaplatím tak jako profíka, páč si ho neodepíšu z daní a musím ho platit ze svého.....už to konečně někdo chápe? :-) Tak ahoj :-)

Luis

Re: RE: vydělá to?

Příspěvek od Luis »

Velkyfunky píše:No každá sranda něco stojí a záleží na tom kdo ji platí....takže jak to funguje v tomhle světě?
Určitě nehledejte zde návod,jak co dělat,aby jste vytřískali náký prachy. Ten tu nedávám, jen informuju jak to chodí a že v tom je uplně jednoduchej princip,který kdekomu uniká.
Pokud to někoho baví,
a má OPRAVDU zájem bavit lidi musikou - nejen v jednom místním klubíku,tam u něj doma, kde ti sotva daj na cigára :-) a poplácaj na rameni, musíš se stát paradoxně "papírovým profesionálem" i kdyz nebudeš chtít třebas....Ber to z ekonomického hlediska....raději jako majitel do klubu pozvu profíka, kterému sice zaplatím hodně, ale mám možnost si ho odepsat prostě z daní. Je to jednoduchy jak facka, "amatéra" který má i třeba super vkus a umí to, prostě nezaplatím tak jako profíka, páč si ho neodepíšu z daní a musím ho platit ze svého.....už to konečně někdo chápe? :-) Tak ahoj :-)
myslim ze se hodne mylis nevim jestli jsi opravdu ten majitel ale pripada mi tvuj post lehce zmateny.Ja osobne akce poradam uz nekolik let a vim ze to jak pises je pravda jen z casti,
K tomu "jmenu"se proste musis nejak vypracovat a nejde jen o to mit nejakej papir a pak mas dvere otevreny.To je hrozna blbost.
Je ted hromada djs na scene co maji ten tvuj "papir" a jen a jen oni si mysli ze kdyz je nejakej majitel pozve ze ten klub zaplni a pritom si vezmou nehorazny prachy....ovsem realita...ta je nekde jinde

a popravde zvat si porad dokola Orbitha s Jerrym mi prijde uz smesny.

takze na zaver jen BUDE HUR a pocitejme s tim.Mezi mladyma neni vubec zadna osveta a je jich hodne tuze hloupych co se tyce poznavani elektronicke hudby.
Klidne pujdou na PMCho a budou si myslet ze je techno buh....

Komerce skodi uplne ve vsem...viz.akce typu SENSATIONS WHITE
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

Azu

Příspěvek od Azu »

O tom papíru to opravdu není, ten by si měl mít automaticky když hraješ za peníze a majitel by měl po tobě vyžadovat vždy daňový doklad !!!!
Není to ani o kvalitě, je to čistě jen a jen o známostech a kontaktech na správný lidi, díky kterým se dostaneš do lepších vyhlášenějších podniků a na větší akce, oničem jiným to opravdu není.

Luis

Příspěvek od Luis »

Azu píše:O tom papíru to opravdu není, ten by si měl mít automaticky když hraješ za peníze a majitel by měl po tobě vyžadovat vždy daňový doklad !!!!
Není to ani o kvalitě, je to čistě jen a jen o známostech a kontaktech na správný lidi, díky kterým se dostaneš do lepších vyhlášenějších podniků a na větší akce, oničem jiným to opravdu není.
mas pravdu jen bych doplnil ze pokud nehrajes na smlouvu tak majitel po tobe nic nechce.
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

Velkyfunky

RE

jasný lidi, máte pravdu....proto jsem schvalně uvedl ten termín "papírovej profík" ... o kvalitě jednotlivejch djs...se tu nebudem bavit :-), zbytečný. Jen jsem chtel tomu dát malej ekonomickej pohled na danou problematiku v této diskuzi,hraní vs mana:-) - byť jen ten nejzákladnější....to že si někdo udělá papír,živnost,tím automaticky se samozrejme nestava hvezdou:-) superstarem :-) -to pak skončil ještě než začal. Mě šlo o jinou věc, pokud chci hrát a sám mít klid,od uradů atd. musím tu svoji "službu" z legalizovat.....ku spokojenosti sebe, majitele klubu a osy :-). Ostatně jestli dovolite bych odbočil na téma legalizace mp3 :-) coz je taky dost podstatná věc, spojená z náklady a honorářem.
Pokud nekdo hraje v klubech a stahuje si mp3 na "černo" hrozí mu postih. Nebudem se bavit o morálních hodnotách, pac to nema cenu. Osobně si myslím že stahování, hledání a získávání přehledu pomoci netu nemá konkurenci, prostě někdy ani nemash sanci sehnat desku a musis ji sosnout..problém je spíš v zákonech, které ne tak přesně odpovídají potřebám moderního člověka.Pac technologie ma holt asi vzdy trosku predstih a podle ni se teprv tvoří pravidla....
jediné zatím dostupné ?řešení?: Slyšel jsem a není to ověřené- rád bych se něco dozvěděl o tom právě od Vás, že lze na černo stáhnuté mp3 zlegalizovat u osy...čestně se prihlasit :-) a zaplatit mam dojem 80KČ za kazdou na černo stahnutou mp3 kterou hraji na veřejnosti....a je prý klid...A pak se světe div že pak ty honoráře jsou pro poctivé dj tak vysoké, já se tedy nedivím :-),když se musí za vše cálovat......

Luis

Re: RE

Příspěvek od Luis »

[quote="Velkyfunky"][/quote]

podivej nevim kde jsi prisel na to ze kdyz chces hrat tak potrebujes papiry abys mel pokoj od uradu.Od jakych uradu?
Nevim jestli vite na jakem principu pracuje OSA ale ja tuhle organizaci beru jako jen neco co vytahuje od lidi penize aby melo na zaplaceni Vondrackove,Muka atd.
Tudiz s elektronickou tanecni scenou je OSA spjata velice sporadicky.Jde spise o to aby mel majitel klubu zaplaceno vse to co ma.Zazil jsem navstevy OSY nekolikrat prave tam kde jsem hral a muzu vam rict ze ve vetsine pripadu se ti lide proste znaji s majitelema a akorat hral dj z pocitace co tam mel hromadu natahanej mp3 z buhvikama a ti z OSY se na nej v klidu podivali a rekli ze jim je jedno z ceho hraje hlavne ze plati majitel klubu.

OSu zivi hlavne radia a restaurace nebo verejny podniky kde se pousti reprodukce pro vice lidi.Oni chodi po majitelich techle podniku a nejakej dj co hraje nekde v klubu je nezajima.

Co se tyce mp3..ja stahuju mp3 legalne asi uz rok za penize na beatportu.Schovavam si od nakoupenych veci ucty ale kdyz jedu na hrani tak je nechavam doma.
Hraju pres deset let a objel jsem toho opravdu hodne,znam hodne djs a nikdo nikdy nemel s necim podobnym problemy ani po nikom nechteli aby dolozil kde dotycnou mp3 stahl.Samo ze si take stahnu nejakou mp3 z cd,desky a nebo nekde z netu ale nekde to registrovat u OSy?To je blbost.MYslim ze oni tuhle sluzbu ani nedelaji no zkuste se zamyslet ale to by nedelali nic jinyho nez tohle.

Petr Janda vedel co koupil a ze OSA ma vlastne bez vetsi namahy svoje jisty.
Obesle vyucotvanim radia a nejaky podniky a muze si mnout ruce.

Takze jako dj jiste,pokud me to nezivi tak je zbytecne mit jakekoliv papiry nebo zivnostnak.Pokud se tim chci zivit a to nejde rict jen tak proste to casem bud prijde nebo ne tak jejasny ze se musi udelat zivnostak a hrat tudiz na smlouvu.

Vim ze jeste hromada dobrych djs co si berou za set nad 5tisic na zadnou smlouvu nehraji a mezi majiteli klubu je lepsi kdyz se domluvi osobne a nemusi nikde resit zadne smlouvy a svuj honorar tudiz legalizovat.
Domluva hybe svetem i v djjingu :D
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

Velkyfunky

RE

spíš mi jde o všeobecnej princip jak o OSA nebo jiné organizace...prostě bych se rád dočkal doby kdy si budeš moci pohodlně z dcčka sosnout musicu a mít tu možnost ji pustit lidem v clubu aniž by ti něco právně hrozilo ...příjde mi v tom velikej bordel a pritom tu řešení dle me je jednoduchy .. podle mě ten kdo na hudbě vydělává nebo ji jiným způsobem šíří- by měl paradoxně umožnit lidem volně ji nechat mezi sebou šířit (počítat s tím)i když je to jeho objekt duševního vlastnictví ale stejně tak i svobodnou neživou platformou myšlenky člověka,ze svou vlastní cestou a vůlí,která se dá napří. třeba impresivně vyjadřovat s DJM 800 :-) což už je pro mě hudební nástroj...

Azu

Příspěvek od Azu »

Co se tyce mp3..ja stahuju mp3 legalne asi uz rok za penize na beatportu.Schovavam si od nakoupenych veci ucty ale kdyz jedu na hrani tak je nechavam doma.
To seš na omylu když si myslíš, že to máš legální. Legální to nemáš protože Betaport nemá podepsány smlouvy s místíma organizacema zastupující autorská práva. Legální nákup muziky pro ČR je pouze z těch obchodů, které mají podepsány smlouvy s našima organizacema a jim odvádí penzíze za nákupy od lidí z ČR. To je také důvod proč se chystá jednotný zákon pro celou EU ohledně výběru autorský práv, kdy by pak mělo toto omezení přestat platit a můžete klidně platit autorská práva za hraní do jiné organizace, která bude autorská práva zastupovat pro celou EU.

Azu

Příspěvek od Azu »

Nerozumim majitelům podniků proč naopak od všech DJů nechtějí za účinkování doklad, protože si pak ten výdaj odečtou z daní, to mně prostě hlava nebere. I kdyby chtěl dj za hraní s papírama víc, tak to bude tak o 30% víc než bez dokladu a to se majiteli pořád vyplatí doklad chtít, případně není problém napsat na fakturu menší částku než jakou Vám skutečně dá.

Pokud se podíváme na věc dle zákonů, tak musíte mít na tuto činnost živnostenský list a odvádět z toho daně v případě, že se jedná o činnost směřující k zisku (podnikání), čímž toto hraní rozhodně je pokud hrajete pravidelněji. Pokud nehrajte moc často, tak se do brát jako finanční dar, který nesmý překročit během dvou let od stejné osoby tuším 60tis a ještě je to omezeno jen na několik příjmů od té osoby. Když hrajete dejme tomu 2x do měsíce, někde za peníze obzvláště ve stejném podniku, tak to podnikání je. Pokud nevíte, které úřady by se o Vás mohli zajímat tak je to živnostenský úřad, finančák a policie a můžete nafasovat klidně i Nedovolené podnikání.

Vlastní zkušenost:
hrál sem v podnik kde se o podnikatelské aktivity pana majitele začala zajímat policie, přišla automaticky i kontrola z finančního úřadu, kterou strašně zajímalo jak je možné, že v účetnictví nemá žádné výdajové doklady za činnost dikžokeje a výplaty personálu. Majitel trapně namítal, že v podniku stíhá dělat vše sám a že ostatní jsou jen dobrovolnící, kteří za to nic nechtějí, což mu samozřejmě úřady nesežrali a tak došlo i na to podívat se na diskžokeje, zda vůbec má živnosťák na tuto činnost a zda vystavuje daňové doklady! Jelikož nemam důvod je automaticky nedávat, tak sem byl v klidu ale kolga, který neměl ani živnosťák a přišla mu kontrola z živnostenského úřadu tolik štěstí neměl a nafasoval tučnou pokutu.

peetrys

Příspěvek od peetrys »

Ahoj, hraju sedmnáct let v klubech a 15 let působím v rádiích, takže nějakou povědomost o "papírech" mám. Pokud si za hraní v klubu od majitele bereš peníze, měl bys na to mít papír(živnostenský list-předmět -uvádění diskoték). Tento svůj příjem bys měl normálně danit, jako každý jiný podnikatel. Pokud dostáváš od majitele peníze na černo(bez dokladu), živnost není podmínkou. Ale majitelé klubů právě takové lidi berou často na hůl, protože dobře ví, že se jedná o nadšence. Vtip je v tom, že až nadšení opadne a je potřeba nějaké kačky, tak už to majiteli nevysvětlíš a raději šáhne po dalším "nadšenci". Takže tito lidé jdou sami proti sobě.
Já osobně v už dva roky nejdu pod 2 500 Kč(+DPH). A za Silvestra jsem si už dvakrát řekl v klubu o 20 000 Kč, a dostal jsem je.
Je třeba si uvědomit, že pokud někdo hraje zadarmo nebo za směšnou částku, podělává DJ´s , kteří už v tom nějakou dobu jedou a investovali do toho spoustu peněz. Já raději mladým klukům pomáhám tak, že je vezmu s sebou na hraní, oni si šlehnou set, dostanou ode mne nějakých 500 - 800 Kč a spokojenost je na obou stranách. Pokud jsou dobří , doporučím je do klubů za normální honorář.
Rozhodně tady nechci moralizovat a dělat chytrého, jen jsem uvedl své zkušenosti.
Ať se placky točí.

Luis

Příspěvek od Luis »

peetrys píše:Ahoj, hraju sedmnáct let v klubech a 15 let působím v rádiích, takže nějakou povědomost o "papírech" mám. Pokud si za hraní v klubu od majitele bereš peníze, měl bys na to mít papír(živnostenský list-předmět -uvádění diskoték). Tento svůj příjem bys měl normálně danit, jako každý jiný podnikatel. Pokud dostáváš od majitele peníze na černo(bez dokladu), živnost není podmínkou. Ale majitelé klubů právě takové lidi berou často na hůl, protože dobře ví, že se jedná o nadšence. Vtip je v tom, že až nadšení opadne a je potřeba nějaké kačky, tak už to majiteli nevysvětlíš a raději šáhne po dalším "nadšenci". Takže tito lidé jdou sami proti sobě.
Já osobně v už dva roky nejdu pod 2 500 Kč(+DPH). A za Silvestra jsem si už dvakrát řekl v klubu o 20 000 Kč, a dostal jsem je.
Je třeba si uvědomit, že pokud někdo hraje zadarmo nebo za směšnou částku, podělává DJ´s , kteří už v tom nějakou dobu jedou a investovali do toho spoustu peněz. Já raději mladým klukům pomáhám tak, že je vezmu s sebou na hraní, oni si šlehnou set, dostanou ode mne nějakých 500 - 800 Kč a spokojenost je na obou stranách. Pokud jsou dobří , doporučím je do klubů za normální honorář.
Rozhodně tady nechci moralizovat a dělat chytrého, jen jsem uvedl své zkušenosti.
Ať se placky točí.

pokud to dobre chapu tak delas diskoteky?Ono je sto a jedna srovnavat diskotekove djje a djje co hraji techno a ostatni styly.
Ja jsem mohl hrat diskoteky jiz taky par let a taky jsem si za vecer mohl vydelat 3000kc neni to problem.
Bohuzel situace kolem nediskotekoveho hrani je mnohem slozitejsi.Nemuzes si az tak moc diktovat a pokud prijdes za majitelem se smlouvou tak u nej hrajes naposledy.Jak rikas sahne po nekom jinem

Nemichejme jabka s hruskama!!!
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

Ninja

Příspěvek od Ninja »

hrejte na freeakchich a mate to vyresene, tam nedostanete vetsinou vubec nic, ale zas na druhou stranu se vam publikum odvdeci spokojenosti :wink:

DJ Smar

Příspěvek od DJ Smar »

U nás to ani moc nefunguje co se týče hudby, takový Španělsko nebo Nizozemí !!! To je jiná slast ! =) .. Tak jsou pařby třeba i ve středu a příjdou na tu akci tisíce lidí ... U nás by to byla opravdu veliká vyjímka..
Tm chci jen říct, že když se chce někdo uživyt hraním a je alespoň trochu víc nadprůměrný, tak by měl být v jížních státech či to Nizozemí, kde ta atmosféra je o 100% lepší !!!

Buchy

Příspěvek od Buchy »

DJ Smar píše:...
Ne nadarmo je taky Nizozemí kolébkou Trancu :) Lidi se chtěli bavit ... Djové se zapotili a vznikl nám trance :-)

Luis

Příspěvek od Luis »

To je vsechno tim ze u nas neni moře.Podme pro nej hlasovat v referendu!!!!
Audio 8 DJ
Pioneer 600
Macbook PRO
Alesis Active MK2

Odpovědět