CZ & Techno, Tech and Progressive House

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
Odpovědět
Paul Diamond

CZ & Techno, Tech and Progressive House

Příspěvek od Paul Diamond »

Zdravim vsetkych... poslednu dobu som trosku presedlal na iny styl hudby dlho dlho som sa venoval electru a electronicu no v poslednej dobe sa mi to nejako zdalo uz vsetko neskutocne komercne, vsetky songy na jedno kopyto take nevyrazne a fakt hlavne KOMERCNE!.... tak som sa v poslednych dnoch dostal ku par setom pabla moja a dalsich ludi ako dubfire a radio slave a neskutocne mi zacal v usiach rezonovat zvuk techna tech housu a progressivu... zacal som sa tomuto trosku viac venovat a uplne ma to pohltilo... no na uvod by toho uz bolo aj dost... v skratke ide o to ze co som tuto hudbu posunul par ludom v mojom okoli nejako nato moc slavne nereagovali veci typu to je nudne, zaspaval som pri tom na toto sa ti ludia nechytia atd pocuvam uz dobre 2tyzdne a som z toho trosku na nervy... electro ma uz nejako absolutne netaha chcel by som sa vydat totuto novou cestou no nejako to u nas neje moc zaujem ludi tiez som pisal do clubov kde som hral a posielal som im sety no nejako tiez nemaju zaujem robit taketo akcie zevraj to tu nema buducnost takato hudba... a asi maju aj pravdu... ledva ledva tu pretlacim progressive a nie techno tech a minimal. Chcem sa spytat ako je to u vas v CZ pocuvate vobec vy takuto hudbu? teraz budem koncit strednu a uvazujem o tom zeby som skusil VSE v prahe alebo Brno...

dik za odpovede fakt by som chcel vediet ako je to u vas:)

u nas je to mozno dobre ale tak jedine v Blave inak ee... mozno aj u vas je to podobne no ved napiste:)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com
myspace.com/pauldiamondsk

Mr.Stu

Re: CZ & Techno, Tech and Progressive House

Příspěvek od Mr.Stu »

No abych pravdu řekl, alespon v mém okolí to není lepší. Nedávno jsem byl v clubu kde měl o půlnoci vystoupit Michal Poliak (tech-house, groovy techno) a do té doby hrál nějakej týpek jednu komerční srandu vedle druhý (mastil tam Rnb s discem a housem dohromady=guláš). Jo a mimochodem nikdo do té doby netancoval. Pak nastoupil Poliak a pro moje uši to byla lahoda, ani nevím proč, jsem odkojen na housu a progressivu, ale jeho sound mě pohltil. Škoda, že jen mě, ostatní začali odcházet s tím: "co to hraje za sračky, to je furt stejný". Řeknu vám byl jsem z toho pěkně nasr... Celej večer se na to těším a když jde konečně hrát někdo, kdo tomu rozumí, tak si to pařím na parketu sám s nějakejma třema opilcema. Takže k tvojí otázce....mno nevím nevím, jistě třeba velký města typu Brno, Praha, Ostrava na tom budou jistě lépe, ale jinde bych to s tímto stylem hudby snad ani nezkoušel, škoda.

Sharny

Příspěvek od Sharny »

Jsem na tom úplně stejně... Do teď electro a tak týden zpět jsem rozjel tech-house a drilluju to doma furt :) Hrozně mě to baví hrát a skvěle se na to paří...
Jinak krz tech-house bych doporučil dje Mika. Na konci prázdnin skončil v klubu UnicoMe v Teplicíh. Hrál tam Tech-house, progresive a občas to míchnul electrem a měl skoro furt plnej parket! On to prostě umí :) Lidi na to dokážou pařit, ale musí to bejt šlapavější tracky :) Jinak pokud vím, tak Michal Burian taky teď hraje hodně do tech-housu a úspěch má. Je pravda, že je to trochu monotónější styl, ale o to víc s tim člověk musí blbnout a promíchávat :)

Paul Diamond

jj tak ako hovoris tie tracky musia byt trosku zivsie uvidim teraz na dalsiu sobotu mam mat jednu akciu brutalny underground tak teda uvidime ako to tu v presove ludia dokazu roztocit na techno :) uz sa tesim potom dam vediet ako to dopadlo kupil som si fotak tak aj neco pofotim hehe:) myslim ze to neje az take beznadejne no dufajme... ale fakt poslednu dobu electro ma dost sklamalo uz to neje to co to bolo aspon uz mi to nic nehovori... malo kedy sa objavy nieco fakt dobre... ostatne tracky doslova dychaju komerciou...
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Kluci, máte pravdu. Electro šlo poslední dobou hodně dolu a čim víc je komerce žebříčkově nahoře, tim míň je kvalitnějších tracků, ale kdo je skalní příznivec (třeba já :D), tak ten ví jací producenti nezklamou a kde hledat. Problémem byl tuším ze začátku Benny Benassi, kterej lidem ukázal komerční electro a další, jako třeba Royal Gigolos. Komerční elektro se dost vivinulo a je pravda, že ten typickej zvuk a přepokládanej vývoj skladeb je už dost ohranej a nezáživnej. I přesto "dole" v nekomrčnim elektru je pořád z čeho vybírat, dá to ale dost práce...
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Paul Diamond

ja nehovorim ze je vsetko zle ludia ako john dahlback, mark knight, sebastian leger a vela vela dalsich nesklamali doteraz :) no staci si pozriet TOP 100 na beatporte... najdem tam 3tracky co sa mi pacia... polroka do zadu som ich tam nasiel 20... co je trosicku rozdiel ja som vo velkom zacal hrat techno, tech house a progressive house teraz v sobotu mam akciu kde bude dost tvrde techno typu dubfire a radio slave :) fakt uzasne vecicky tu je plagat keby ste chceli poohovarat ze sa vam nepaci hehe http://www.obrazok.eu/files/t80y7syn0xaguoyfhudf.jpg Tak ako povedal Dubfire (deep dish) v jednom rozhovore na youtube ze Techno je novodoby house... a ma prabdu si myslim :)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

Odpovědět