Autorské jméno

Diskuze o DJingu a věcech kolem něj, které se do předchozích kategorií nehodí.
kresh8

Autorské jméno

Příspěvek od kresh8 » 24 dub 2012 15:18

Zdravím
jak vy djové řešíte jména? Jak se dá jakoby jméno "zabrat" aby bylo vaše a nikdo jiný ho nemohl používat?? Mám na mysli třeba DJ Tiesto, DJ XXX atd..... a stojí to něco?
Dance|House|Electro|Hard Style DJ
Mixtrack Pro, Akai MPK mini

stereoman

Re: Autorské jméno

Příspěvek od stereoman » 24 dub 2012 16:03

Zakladem je zabrat dobrou internetovou domenu. Potom nejake portaly zabyvajici se profily DJu. Momentalne nejvetsi potencial vidim v dj.beatport.com. Dale bych zabral i soundcloud apod.
Myspace je jiz podle me za zenitem a na FB si muzes dat jmeno jake chces.

V extremnim pripade by jsi si mohl zaregistrovat jmeno jako obchodni znacku, ale jen pro CR je to tusim kolem 10 tisic za rok, takze bych se ridil predchozim odstavcem ...

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 24 dub 2012 19:23

Takže jestli dobře chápu, zadarmo se nijak zákonem registrovat jméno nedá? když nechci nic platin tak mi může kdokoliv bez omezení jméno vzít?

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 24 dub 2012 19:42

Jo a ještě nestačilo by si prostě jenom v OSA zaregistrovat účet a jméno autora si vymyslet dle libosti? :))

stereoman

Příspěvek od stereoman » 24 dub 2012 19:49

O necem zadarmo nevim. To mas tak dokolane jmeno, ze se o nej bojis? Proste se s tim musis smirit. Napriklad ja jsem v CR jediny, ale ve svete jsem nasel hned nekolik jmenovcu. Dokonce se k tomu vaze i vtipna prihoda. Pred nekolika lety byl se mnout kratky rozhovor v casopisu reflex. Bohuzel redakce nevyuzila spravnou dodanou fotografii, ale namisto toho si stahla nejakou fotografii stejnojmenneho americkeho hudebnika cerne pleti :lol: .

S tou osou te nechapu. Osa je autorsky svaz (resi autorska prava) a nikoliv registr obchodnich znacek. Nejlepsim resenim je byt videt a byt prvni. Tim odradis vsechny ostatni zajemce o tvuj nick.

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 25 dub 2012 17:43

Aha aha no díky moc teď už vše vím.. :)) no ne že by ten nick byl nějak moc dokonalej, ale s píš je krátkej a tím je větší pravděpodobnost že by si to mohl vymyslet i někdo jinej... ale asi řeším blbosti ://

honcka

Příspěvek od honcka » 25 dub 2012 23:28

[quote="stereoman"]
Myspace je jiz podle me za zenitem a na FB si muzes dat jmeno jake chces.
[/quote]
Vstava z mrtvych viz
http://www.lupa.cz/clanky/myspace-vstava-z-mrtvych/
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 26 dub 2012 21:18

Já bych to viděl asi tak, že neni ani tak důležité mít jméno někde registrováno, ale spíš jak ho proslavíš...

... pokud s nějakým počinem uděláš "díru do světa", stejně si nikdo nedovolí ho kopírovat. K čemu by mu to bylo? Když jdou lidi na párty za konkrétním jménem, tak přece vědí na koho jdou. Můžeš si zkusit říkat třeba Carl Cox. Na první párty Tě ale rozzuřený dav ukamenuje :-).

Druhej extrém je názor, že jméno neni důležité vůbec. Vem si třeba Normana Cooka. Ten si za kariéru "založil" X různejch projektů... a téměř každej z nich je dneska legenda :-).

CrissC

Příspěvek od CrissC » 27 dub 2012 21:50

Nějak jsem to nečetl celé. Ale DJ jméno se teoreticky zabrat nedá (až na ty známější, kdy ostatní by tě ukamenovali ;-)). Nejlepší je, jak už padlo - zaregistrovat doménu, facebook stránku (s příslušným krátkým url: fb.com/DjCrissC třeba), stejně tak na twitteru, youtube a na dalších službách, který chceš používat ;-). Samozřejmě, nejlepší je vybrat jméno více-méně unikátní, protože kdyby tě někdo hledal na googlu tak vzhledem k tomu, že budeš nejspíš jedinej, tak budeš hned na první stránce ;-) (zkus si dát do googlu třeba moje CrissC a hned ti vyjede moje FB stránka jako první a pak je tam i nějakej mamloid co se pojmenoval stejně jako já :twisted: :twisted: :twisted: )

Pokud sem řekl, to co bylo řečeno sorry :D

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 02 kvě 2012 13:43

Ano ano všechno v pohodě :wink: ale jde o to (asi jsem to měl napsat) že chci i vydávat vlastní hudbu (tedy tracky vlastní tvorby) a kdyby (náááhodou) je chtěl někdo k něčemu použít/koupit tak abych byl finančně odměněn, že.. :? Pořád pročítám stránky OSA ale nějak mi to není jasný...

například když teď zrovna chci vydat track na youtube, nebylo by dobrý si ho nějak zaregistrovat? co když mi ho někdo ukradne

matuli

Příspěvek od matuli » 02 kvě 2012 13:50

kresh ... musis najst vydavatelstvo, ktore ti ten track vyda.
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 02 kvě 2012 13:56

tak teď už vůbec nechápu... nestačí osa?

matuli

Příspěvek od matuli » 02 kvě 2012 15:36

Nechcem ta zavadzat neviem presne ako OSA funguje, mam zmatok aj v tych slovenskych.

Podla mna ti nijako nezarucuju, ze ti tvoje dielo niekto neokopiruje, resp. predtym ako bude u nich zaevidovane by malo byt vydane vo vydavatelstve.

(opravte ma ak sa mylim)
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 02 kvě 2012 15:48

no můj problém není třeba že by to někdo kopíroval a dával na youtube ale třeba kdyby to někdo zkopíroval, udělal si na to práva a já bych měl pak problém pouštět svůj vlastní track. :D a taky kdyby třeba někdo chtěl kousek z toho tracku použít třeba na reklamu, tak abych dostal zaplaceno :) né že bych něco čekal ale :D

honcka

Příspěvek od honcka » 02 kvě 2012 16:38

kresh8 píše: například když teď zrovna chci vydat track na youtube, nebylo by dobrý si ho nějak zaregistrovat? co když mi ho někdo ukradne
Jestli myslis ukradne jako zacne prodavat jako svuj, tak jsi chraneny automaticky, nemusis byt clenem niceho, jestly myslis, jako stahne a pak si to doma bude poustet, tak tady te neochrani nic, ze je to legalni. Vstupovat do Osy a jinejch podobnejch prizivnickejch organizaci ma smysl akorat, jestli jedes mainsteam a chces aby te hraly v komercnich radiich. Kamos ma za sebou 4 vinyly a ted mu bude vychazet 2. LP a clenem nikde neni.
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

Odpovědět