Zvoková karta k Ableton

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
piatro

Zvoková karta k Ableton

Příspěvek od piatro » 24 zář 2012 17:46

Zdravím. Keďže začiatkom budúceho mesiaca plánujem kúpiť zvukovú kartu na produkciu k abletonu,tak sa na Vás obraciam,či som si správne vybral.

Rozmýšľam medzi Focurite Saffire 6 USB a Focusrite Scarlett 2i2. Dávnejšie som natrafil na Prodance-i aj na Tapco Link.FW460 ale v USB prevedení,no už neviem nájsť. Viac sa prikláňam k Scarlett 2i2 kvôli cene,no som zastánca teórie,že "nie som taký bohatý aby som si kupoval lacné šmejdy". Takže moja otázka je,či sa oplatí pridať tých pár eur a zobrať Saffire6?

Potrebujem USB zvukovku ktorá má 24bit/96Khz, 2 mono vstupy (mic,instrument)- ktoré sa dajú použiť aj na nahrávanie setu, Slúchadlový výstup s reguláciou hlasitosti a samozrejme výstup na odposluchy (plánujem si na vianoce kúpiť Alesis M1 active mk2). Rozpočet by nemal presiahnuť 170€.

Do teraz som používal iba internú zvukovku v ntb, ale mám kopec rozrobených trackov,ktoré nemôžem dokončiť,lebo mi už ntb nestíha keď tam mám viac zvukov (cpu vyskakuje na 120% a trhá zvuk). Ak použijem zvukovku od serata SL1, tak mi cpu žerie iba cca 40-50% ale serato má iba 16bit 44,1Khz,ako alternatíva mi to zatiaľ postačuje,ale na produkciu je to málo.

Ak by ste mali nejakú inú alternatívu, sem s ňou. Díkes za všetky odpovede.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7

RickySho

Re: Zvoková karta k Ableton

Příspěvek od RickySho » 25 zář 2012 14:15

to, kolik ti komp zvlada v projektu tracku, vstcek, zvuku apod neni zalezitost zvukovky ale CPU, tzn pokud ti to nestiha od urcityho poctu tracku, tak je potreba upgrdovat procak a zvukovkou tomu nepomuzes. to ze ti pomuze kdyz pripojis zvukovku od serata bude podle me tim ze pro kazdou zvukarnu mas jiny ovladace a jinak nastavenou velikost bufferu. zkus si nejdriv stahnout nejnovejsi asio4all drivery a zkusit vetsi nastaveni bufferu v preferences, jestli se ti bude zvuk trhat i potom... (jsou i jiny priciny ale tohle je tak 90% problemu). pokud mas Mac tak stacej ty ovladace zakladni (Coreaudio) - tam jen zkus zahejbat s tim bufferem.

co se tyka tech zvukovek - jsou od stejnyho vyrobce a jediny v cem lisej zda se, je jen pocet vystupu/vstupu. takze je to jen o tom aby ses rozhod na co presne to chces vyuzivat (aby ti pak nechybely vystupy napr jesli s tim chces mixovat) - jinak zvukova kvalita/latence bude uplne stejna.

(paklize nemas problem s AJ tak na gearslutech je dokonce thread kde resej to samy - porovnani techle dvou zvukovek - a je tam prispevek i primo od vyrobce, i kdyz na jinej dotaz http://www.gearslutz.com/board/low-end- ... t-2i2.html )

Odpovědět