Změna kvality díky zvukovce

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
shady

Změna kvality díky zvukovce

Příspěvek od shady »

Ahoj všichni, rád bych se zeptal jestli nastane jakákoli změna. Udělal jsem beat s použitím pouze integrované zvukové karty v noťasu. Otázka zní, bude po koupi nové externí zvukovky( konkrétně steinberg UR22), nějaká změna kvality toho stejného beatu? Předem děkuji.

Avender

Re: Změna kvality díky zvukovce

Příspěvek od Avender »

Urcite ano. No moze to byt lepsie aj horsie, pretoze vyslednu kvalitu ovplivnuje vela veci. A zalezi cez co to pocuvas: sluchadka, zosilovac/bedne,... -ci su zvukovo primerane kvalitne voci zvukovke. -Pokial mas nieco fakt strasne, tak ti ta zvukovka moc nepomoze. Dalej je tu akustika miestnosti a v neposlednom rade kvalita toho "beatu" (kvalita samplu, nahravky/formatu/kbps/Hz, mastering, atd...).
Teraz odbocim trochu k formatu -mne sa zda ze nic moc mp3-ka (128kbps) na trochu lepsej nez integrovanej zvukovke (v mojom pripade M-audio 1010lt), znie trosku kvalitnejsie. Pri 320kbps mp3 je to lepsie a pri wav, flac nieco okolo 1000kbps je rozdiel v kvalite daleko vyraznejsi. Vo vseobecnosti by to malo takto platit. Ale man na mysli "oficialne skladby" -takze tazko povedat ako sa bude chovat tvoj "beat" (zalezi na masteringu, atd...) -dajme tomu ze mas primerane vhodne sluchadka a tu zvukovku, dosiahnes kvalitnejsi/detailnejsi zvuk a tym padom sa stanu chyby v "beate" vyraznejsie. To znamena ze v podstate bude zniet horsie. A mozno chyby nebudu dost vyrazne nato aby to uskodilo kvalite. Tazko povedat je to taka "alchymia".
Integrovane zvukovky chytaju vela ruchu od PC zdroju a dost skresluju. S UR22 sa urcite posunies dopredu. Pokial chces zapracovat na kvalite a vyvazenosti svojho "gear-u", napis co vsetko mas - pretoze s toho co si napisal sa neda urobit ziaden zaver. Zasvetenejsi ti urcite pomozu...
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

shady

Příspěvek od shady »

Mám nově monitory krk rokit6 g2 limited edition a MIDI keybord akai mpk mini.. Kvalita beatu není nejhorší dokonce si ji kamarád (rapper) vybral a moc se mu líbí, atak me zajímalo jestli se to někam posune při koupi nějakého toho gearu jak píšeš aniž bych beat upravoval...samozřejmě že když nastane nějaka nekalá změna tak beat doladim.. Jinak moc děkuji :-)

shady

Příspěvek od shady »

Jinak by byli nějaké další tipy na LEVNÉ drobnosti vylepšováky co by se mi hodily? Jsem pokročilejší začátečník pokud to tak mohu napsat :D a zatím mám jen tyto 3 věci. Děkuju.

RickySho

Příspěvek od RickySho »

pokud pouzivas jen virtualni nastroje a samply, ten beat bude znit naprosto identicky. zvukovka nema s kvalitou zvuku nic spolecnyho (mysleno s kvalitou produkce nebo vyslednyho renderu skladby, nebavime se o nahravani externich nastroju nebo kvality poslechu v mistnosti, aby me nekdo nechyt za slovo :) )

pavlii

Příspěvek od pavlii »

Není to až tak přesné - jde o převodníky, stabilitu/kvalitu hodin - a to sakra umí změnit poslech. Nicméně samozřejmě to souvisí i s tím, co jsi zahrnul pod "nebavíme se o" 8) ale na samém začátku je právě otázka, zdali má smysl měnit zvukovku, když vlastně ten rozdíl pomalu nemám šanci uslyšet 8) právě díky nedostatečnému "nebavíme se o".

Kvalita produkce se tím pádem může změnit (kvalitnější poslech umožní umíchat to lépe například), render bude každopádně stejný (to je čistá matematika v počítači - mimo zvukovku).

P.

Odpovědět