Tvorba mashupu

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
House Protector

Tvorba mashupu

Příspěvek od House Protector » 30 črc 2012 05:36

Ahoj,

chtěl bych se zeptat v čem tvoříte mashupy? Zkoušel jsem FL Studio 10 a určitě existují další programy kde je to možné a zajímalo by mě, který je podle Vás nejlepší pro tvorbu mashupu a proč?
Pioneer CDJ 350, Pioneer DJM 400, Sennheiser HD 25, M-Audio B8Xa

korky_bucek

Re: Tvorba mashupu

Příspěvek od korky_bucek » 30 črc 2012 10:29

ableton ma viac vymozenosti ako fl napr. warping da sa z neho hrat live vrelo doporucujem skusit
http://snd.sc/eOzpir ,kind of me style

stereoman

Příspěvek od stereoman » 30 črc 2012 11:54

Jednoznacne Ableton - jednoduchy, warping, jednoducha automatizace, dobre pluginy. Nevyhodou muze byt cena.

FL Studio je super na produkci, ale na mashupy vhodne neni. Na Ableton totis celkem ztraci viz. predchozi odstavec. Vyhodou je zase jeho cena a dozivotni updaty, takze se treba v dalsi petiletce na Ableton dotahne :lol: .

House Protector

Příspěvek od House Protector » 31 črc 2012 02:55

[quote="stereoman"]Jednoznacne Ableton - jednoduchy, warping, jednoducha automatizace, dobre pluginy. Nevyhodou muze byt cena.

FL Studio je super na produkci, ale na mashupy vhodne neni. Na Ableton totis celkem ztraci viz. predchozi odstavec. Vyhodou je zase jeho cena a dozivotni updaty, takze se treba v dalsi petiletce na Ableton dotahne :lol: .[/quote]

Díky za odpověd :wink2: .

Koukal jsem se a pořizovací cena mezi programy by nebyla tak velká. Našel jsem Ableton Live Intro ( http://www.dj-obchod.eu/dj-1/ableton-live-intro.html ) za 2490,- a FL Studio - Fruity Edition 10 ( http://www.dj-obchod.eu/software/image- ... on-10.html ) za 1990,-. Takže rozdíl ceny je jen 500,- pokud by mi tato verze Abletonu stačila :) . Některý upgrade na Ableton jsou zpoplatněný a chtěl bych se zeptal, jestli to platí i plug-inů?
Ještě bych chtěl nějak blíže osvětlit co je to jednoduchá automatizace oproti FL Studiu?

stereoman

Příspěvek od stereoman » 31 črc 2012 09:26

Ableton Intro je OREZANEJ Ableton, ale na Mashupy by to mohlo mozna stacit. Nejake neprilis slozite veci jdou totis udelat i v Abletonu Lite, ktery nedavno davali zdarma! Skoda, ze jsi to propasnul. U FL Studio Producer taky neni Full FL Studio! Za Full FL Studio se povazuje az verze Producer Edition (pak je jeste vyssi verze signature a komplet se vsemi vecmi od IL). Nedavno u FL Studia byla sleva 40%, takze skoda ze jsi i toto propasnul. Zkontroluj si tedy ty ceny jeste jednou.

Jednoducha automatizace = mene klikani, nadruhou stranu si ale nejsem jist, zda ma ableton generator prubehu automatizace, tak jako to ma FL Studio. Urcite bych se tim ale neznepokojoval.

Tady mas tabulku o co vsechno v Intru oproti Full verzi prijdes:
http://www.ableton.com/pages/live_8/com ... live_intro

Pokud ti jde ciste o Mashupy, tak ber urcite Ableton. Zda Intro nebo Full uz zavisi na tom, jak moc mas penez a zda vyuzijes vse co nabizi Full verze. Otazka by tedy mela znit: Tvorba mashupu Ableton Intro nebo Full?

House Protector

Příspěvek od House Protector » 31 črc 2012 17:50

Tak když jsem si překontroloval ceny, tak už mi vyšel celkem velký cenový rozdíl :D Každopádně díky ;).

stereoman

Příspěvek od stereoman » 01 srp 2012 09:24

Myslis jako FL Studio(Producer) 200$ a Ableton 449$ :lol: Na Mashupy by ti mohl stacit i ten Intro Ableton. Ja osobne jsem delal tyto veci i v Lite edici, co nedavno davali zdarma. Kdyz mi dosel pocet povolenych efektu, tak jsem jednotlive stopy vyrenderoval a pak udelal v Abletonu nebo jinde novy projekt, kde jsem dale pokracoval ve zpracovani ....

honcka

Příspěvek od honcka » 01 srp 2012 09:33

JJ porid si intro a az ti nebude stacit neni problem upgradovat
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

konszpic

Příspěvek od konszpic » 03 srp 2012 23:54

Doporučuji ableton, jakoukoliv verzi :-) na mashup, který je celý hotový za 15 minut (pokud máš nápad) se hodí i ořezaná verze.

Odpovědět