tvorba hudby

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Dj Tesadela

tvorba hudby

Příspěvek od Dj Tesadela » 18 čer 2012 23:12

ahojte.chtel bych si udelat sve tracky(skladat hudbu),tak jsem se chtel zeptat co vse k tomu budu potrebovat(notebok mam)a kolik to asi tak bude stat.zkousel jsem hledat na google,ale budu radci kdyby se nasel nekdo,kdo mi to vysvetlil polopaticky,pac mi tam vyjel nejakej kaorgpas....:-( P.S.kdo nechce poradit,tak nezasirat topic,ju.
2*aa flex 100,reloop rmx 30 blackfire,reloop rh 2350,skytec

stereoman

Re: tvorba hudby

Příspěvek od stereoman » 19 čer 2012 09:50

Nemyslel jsi kaospad? To jsi asi hledal hodne spatne :wink: .

Dokud to nebylo zarazeno spravne, tak jsem toto tema ignoroval, ale ted kdyz uz jsi se naucil zarazoval diskuse spravne ti poradim. Na skladani hudby ti staci notebook (ten jiz mas) a nejaky schopny software. Toto by ti pro zacatek mohlo stacit. Pokud nevis, co s penezi, tak si samozrejme prikup klavesy, studiove monitory apod.

Jaky SW? Nejvice me oslovili Fruity Loops a Ableton, takze si je vyzkousej a pak se rozhodni pro koupi jednoho z nich

Dj Tesadela

Příspěvek od Dj Tesadela » 19 čer 2012 22:01

vibiram tedy mezi fl 10 a ableton intro live.myslite,ze na tom pujdou udelat zvuky jake budu chtit?treba motorovou pilu?:-):-)a dejme tomu,kdyz bych chtel predelat nejakou pisnicku a do toho ten zvuk "zapasovat" atd...pujde to stim? vim,ze jsou k tomu popisky,ale zatim se vtom moc neorientuju.diky

Dj Tesadela

Příspěvek od Dj Tesadela » 19 čer 2012 22:04

vyzkousej?asi bude na netu nejaka free verze,ze?

honcka

Příspěvek od honcka » 19 čer 2012 22:24

na nahravani samplu se spis hodi specialni programy, kde se to zpracuje a pak naimportuje do FL nebo abletonu, pro tebe se imho nejlip bude hodit freeware audacity http://audacity.sourceforge.net/?lang=cs
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

Dj Tesadela

Příspěvek od Dj Tesadela » 19 čer 2012 22:36

ten odkaz je na program ktery to zpracovava pro fl a ableton,nebo je to program co se mi bude vic hodit nez fl a ableton?diky za upresneni.-)

honcka

Příspěvek od honcka » 20 čer 2012 00:06

to je program, pres kterej se to nahrava do FL/abletonu, jinak jestli si chces nahravat sam samply, tak budes potrebovat zvukovku s mikrofonum phantomovym vstupem a kvalitni kondenzatorovej mikrofon, jinak to nebude za moc stat (jestli chces realnej, nezkreslenej zvuk)

Fialaalf

Příspěvek od Fialaalf » 21 zář 2014 14:28

Ono to s tvorbou hudby není tak jednoduché. To co tady všichni popisujte je hudba, tedy ty smyčky, které ten který program obsahuje. A ty smyčky už někdo před vámi vymyslel. Takže se nejedná o tvorbu hudby. Vy jen ty smyčky poskládáte do nějakého pořadí a říkáte tomu, že jste "udělali" hudbu". Komponování hudby je to, že vás V HLAVĚ něco napadne a to pak nějakým způsobem zaznamenáte, aby se to dalo hrát později a také aby to mohl zahrát někdo jiný ( a později). Tedy vezmu nápad, co mám v hlavě a ten napíšu do not, neznám na světě jiný způsob zaznamenávání hudby (tedy zvuků, které mají určitou výšku, sílu, barvu a délku). To, co vám z toho vašeho programu leze,je zvuk, který tam už dal někdo před vámi a tedy VY JSTE HO NEVYMYSLELI, pouze jste ho upravili. Na to aby jste mohli komponovat hudbu, se budete muset moc hodně dlouho učit a především noty, stupnice, hramonii, rytmus mnoho dalšího. Teď jste jen nadšenci, ale na amatérské úrovni, která s tvorbou opravdové hudby nemá nic společného. Vy v tom programu vymyslíte hudbu (poskládate je pár hotových hudebních motivů) a zaznamenáte ji na nějaký nosič a v nějakém formátu (např. mp3), aby se to dalo přehrát. Ale už to nedáte do not. Teď se stane, že někdo na druhém konci světa si tu vaši hudbu chce taky zahrát, ale třeba nemá ten váš program a vy to máte udělané tak, že jsou tam slyšet klávesy a on má jen kytaru. A teď jak si to má zahrát?, když vy to máte jen v mp3. A teď se vám ta vaše nahrávka navíc náhodou ztratí. A co teď ? Jak se to má pak znovu zahrát? Bez programu to asi nepůjde a bez mp3 asi také ne. Když to napíšete do not, tedy vymyslíte (ne jen okopčíte tu smyčku, co do toho programu už dal někdo dřív), tak se to dá zahrát i za 100 let a i na jiných nástrojích. Jinak s tím můžeze jít do háje a bez hudebních vědomostí také. To pak tu hudbu neskládáte, ale jen upravujete, tedy nejste autor ani hudební skladatel !!!

honcka

Příspěvek od honcka » 21 zář 2014 15:47

Skladani ze smycek je pouze ta nejjednodussi forma, aby si mohl skladat bez smycek vubec noty nepotrebujes, v drtivy vetsine bud nastro pouzivas jako sampl napr bici, mas nahrany zvuky jednotlivych bubnu, ktery si pak dal upravis, nebo napr basovy linky se pouzivaji jako syntezatory, oboje se ovlada sekvencerem (muze byt i notovy) . Vicemene muzes misto pc pouzit primo hw samplery a syntezatory, ale dneska uz mezi tim neni moc rozdil, akorat na pc je to mnohem pohodlnejsi a jednodussi, ono i kdyz chces pouzit nejaky stary analogovy syntezator pouzijes jak sekvencer pc

Stay.ONE

Příspěvek od Stay.ONE » 21 zář 2014 20:50

tady už trochu narážíte na podstatu elektronické hudby a to právě na to slovo ELEKTRONICKÉ !! Tak jaký noty ?? A proč by si pro boha měl někdo hrát můj track na kytaru ?? Vždyť je to blbost :D Ano, ty zvuky jsou už jednou někým vyrobený (SW), ale taky se dají ty zvuky vyrobit ELEKTRONICKY (synťáky, nahráním živého nástroje či jakéhokoli zvuku, a pod.), nepotřebujeme na to noty.

Myslím, že se tady trochu pletou hrušky s jabkama :D
2x Traktor Kontrol X1 / Traktor Audio 10 / Traktor Pro 2.6.8 || Fuckin' Hipster Techno

johney

Příspěvek od johney » 22 zář 2014 22:55

Obrázek

^^ noty

martinit067

Příspěvek od martinit067 » 10 lis 2014 19:48

Ahojte nechcem tu zakladať nové téma a toto mi príde také najbližšie k otázke ktoru sa chcem spýtať a to.
Mňa by zaujímalo či sa to dokáže naučiť ale že absolutny amatér ktorý nepozná noty, ani odborné názvy v programe na hudbu sa bavil raz za život a to v 8 rokoch.
Jediné čo viem je to že trance ma NESKUTOČNE baví a vyvoláva vo mne tak silné emocie že až.
V hlave mám uložených okolo 1800-3200 trance/hardcore songov na ktoré si okamžite spomeniem stačí mi počuť len prvé 2-4 sekundy.

RickySho

Příspěvek od RickySho » 23 lis 2014 13:48

martinit067 píše:Mňa by zaujímalo či sa to dokáže naučiť ale že absolutny amatér ktorý nepozná noty, ani odborné názvy v programe na hudbu sa bavil raz za život a to v 8 rokoch.
vsechno se jde naucit kdyz chces, a nikdo ucenej z nebe nespadnul, nechapu moc smysl tyhle otazky... pokud myslis delat hudbu kdyz neumis nic z hudebni teorie - sice se vseobecne dnes tvrdi ze to diky SW mozny je, ja si ale myslim ze to je kravina (mozny to sice teoreticky fakt je , v praxi je to ale zbytecne moc komplikovany).

dobra zprava je, ze naucit se zaklad hudebni teorie je jednoduchy, daleko jednodussi nez ovladnou technickou stranku produkce ;)

Dzambophan

Příspěvek od Dzambophan » 20 led 2016 17:44

Zdravim...ja len jedna strucna otazka...vytvorim na akai mpc studio cely song?hip hop...dik

DnBT

Příspěvek od DnBT » 21 led 2016 18:06

Jestli chces jet kvalitni tvorbu porid si propellerheads reason k tomu mrte samplu(ne loopu) ty se daj sehnat reason bankach tzv. Refills. V programu mas synthaky, bici masiny, samplery, efekty, mastering. Pak vlez na reasonexperts.com prohlidni tutorialy, nauc se je.. A pak zacni.
Da se dokoupit spusty hardware midi masinek a vst plug..

Odpovědět