struktura tech-house tracku

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
Denon

struktura tech-house tracku

Příspěvek od Denon »

mohl by mi nekdo vysvetlit strukturu techhouse tracku. mam na mysli slozeni bici smycky a strukturu cele skladby.

Denon

Re: struktura tech-house tracku

Příspěvek od Denon »

mohl by mi nekdo vysvetlit pojmy
-leads
-stabs
-pads
-arps

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

zaklad u techhousu a jinejch rovnejch stylu je, ze je to 4/4 rytmus, tj takt ma 4 beaty a pravidlem je, ze vetsinou po 4 taktech (16 beatech) dojde k urcity zmene, napr pridas tam hitku, zmenis lehce melodii syntaku, samozrejme neni to pravidlem, ale pak se to vysledne lip mixuje

RickySho

Příspěvek od RickySho »

Denon píše:mohl by mi nekdo vysvetlit pojmy
-leads
-stabs
-pads
-arps
lead je "hlavni" zvuk, vetsinou hlavni synth/kytara/jakejkoliv jinej nastroj kterej je ve chvili kdy hraje v tracku dominantni (napr hlavni melodie/motiv, to co ten track charakterizuje)
stabs jsou vetsinou doplnujici synthy, ktery vetsinou nejsou uplne "vpopredi" pozornosti, ale doplnujou track napr rytmicky, rozvijej groove, doplnujou lead apod. a jsou charakteristicky tim ze jsou kratky a je to vetsiou napr jen jeden akord/zvuk co jede do rytmu
pads - vpodstate "opak stabs", je to dlouhej protahlej zvuk kterej zni dyl (ve smyslu kdyz se zahraje) - neco jako housle/smyccovy nastroje obecne (akorat je to synth)
arp je jen zkratka pro arpeggio tzn to muze bejt zvukove cokoliv

jinak nejlepsi zpusob jak zjistit strukturu danyho zanru je ho "kriticky" poslouchat tzn pust si par tech-house tracku a zamer se na kazdej zvuk co tam hraje a jak tam hraje :)

Odpovědět