Produkcia

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
Martin U.

Produkcia

Příspěvek od Martin U. »

Zdravím už nejaký ten caš rozmýšlam nad vlastnou tvorbou (techno a jeho odvetvia). Pred nejakým časom som to skúšal cez fruity loops avšak dosť som sa v tomto softe strácal a to ma demotivovalo (nemám žiadne klávesy ani pady). Preto by som sa chcek opýtať či by nepomohlo kúpiť si na začiatok dáke pady s hudbnou knižnicou? ak ma to bude baviť tak časom klávesy atď... Dj ingu sa venujem už pár rokov a myslím si že princíp ako djingu tak aj samotnej hudby chápem aspoň minimálne základy. Viem že sa to tu možno už rozoberalo ale keď som klikol na druhú stranu boli tam príspevky s roku 2011 a myslím si že technológie v hudbe sa niekde posunuli. Chcel by som začať kúpou native instruments maschine jam spolu s hudobnou knižnicou. Moje otázky sú: dá sa na tom spraviť track od úplneho základu ? alebo tá mašinka je skôr určená na live remix tvorbou samplov ? Alebo íšť úplne inou cestou ?? za každú radu ďakujem

Martin U.

Re: Produkcia

Příspěvek od Martin U. »

fakt nikto kto by sa ktomu dokázal aspoň čiastočne vyjadriť?

Venti

Příspěvek od Venti »

Martin
Ono vzdy tie zaciatky pri robeni hudby su problematicke a divoke, musis to prekonat a preluskat sa tym vsetkym. Treba pochopit princip a potom to uz ide lahko. Patri to k tomu :).

Ni Maschine obsahuje aj balik complete select: Massive, Prism, Monark, Gentleman, Drumlab, Retro Machines, Vintage Organs, West Africa, Scrabee Mark, Solid bus comp. Tu mas ako aj synthy aj bubenika a ine. Vies s nim teda spravit aj komplet beaty. Samozrejme sa da balik nastrojov upgradnut pomocou NI Komplete software, kde mas celu ich kniznicu nastrojov.
Teoreticky, ale vsetko co spravis v Maschine spravis aj na klavesoch, je to kontroler. Ak Ti ale viac vyhovuju PADy, moze to byt pre Teba zaujimave. Hlavne tym ze mas aspon nejaky SW rovno k nemu.

Ak by si mal zaujem, viem Ti pomoct viac a aj zariadenie dodat... som predajcom dovozcu Native Instruments. Potom prosim sukromnu spravu.

Lubo
Salatech (http://www.salatech.sk) / https://www.facebook.com/salatech / predaj a servis techniky pre DJov / Autorizovany predaj a servis Innofader

Martin U.

Příspěvek od Martin U. »

veď práve je toho veľa a všetko stojí peniaze a neviem kam sa na začiatok pohnúť... asi bude najlepšie začať padmi a ak ma to chytí tak časom klávesy od NI, vďaka určite sa ozvem keď do toho pojdem ešte musím trochu našetriť

atlon

Příspěvek od atlon »

v prvom rade sa skamaráť so softom na tvorbu hudby a potom ak ti to pôjde a neodradí ťa to začni rozmýšlať nad padmi a klávesami

Martin U.

Příspěvek od Martin U. »

no a práve stoho som mimo neviem či dokážem produkovať hudbu len cez NI soft alebo začať klasickou cestou furity loops ?? prípadne ableton cubase ??

Martin U.

Příspěvek od Martin U. »

pretože vo fruity som už niečo skúšal a prišlo mi to strašne zložité a nepraktické keď som nemal k dispozícii pady klávesy nakoniec ma to vždy odradilo, ak mám začať s niektorých týchto troch softov, ktorý je najprehladnejší ?? proste ide mi o to aby som sa stále dookola nestrácal v softe a potom mi unikala počiatočná myšlienka

atlon

Příspěvek od atlon »

jediná rada: skúšať, skúšať, skúšať, skúšať, sledovať tutoriály na YT (je ich strašne veľa či už na ableton alebo FL-ko) a skúšať, skúšať, skúšať
ja som sa tiež strácal aj v abletone aj v FL a presne toto mi pomohlo aby som sa v tom zorientoval a po pár desiatkach hodinách strávených pri tutoriáloch a kopírovaní toho čo v ňom robili, som to začal chápať a onedlho som vedel spraviť cca 2 minutovú skladbu, ale nemám na to čas, takže sa tomu už vôbec nevenujem.
Ďaľšia výhoda týchto dvoch softou je, že sa k nim dá pripojiť široké spektrum padov a klávesov a podobne. takže nehádž flintu do žita a vytrvaj pri jednom z týchto dvoch softov a uč sa :wink:

(ja som mal takýto problém s 3D softom Rhino, 5 rokov som ho inštaloval, skúsil a na dlhú dobu odinštaloval a takto dookola, až nakoniec som sa natoto a sadol za to , pokukal tutoriály, skúšal podľa nich a dnes kreslím 3D papierové modely jak nič :roll: )

Venti

Příspěvek od Venti »

Chalani robit akekolvek midi bez nejakeho kontrolera ci uz klavesov alebo padov len vyklikavanim myskou je sebatriznenie :)
Salatech (http://www.salatech.sk) / https://www.facebook.com/salatech / predaj a servis techniky pre DJov / Autorizovany predaj a servis Innofader

atlon

Příspěvek od atlon »

to je jasné, ale tu ide o to, že aj keď bude mať nejaký pad, to neznamená že bude vedieť poskladať hudbu keď nepozná soft, takže hlavne je spoznať riadne soft a potom riešiť pady a podobné prkotiny

Martin U.

Příspěvek od Martin U. »

tak ako teda ??? možem to teda odštartovať tou NI maschinkou jam?? ja viem že keď chce človek niečom naberať skill tak musí prejsť mnohými vecami aby objavil to čo hľadá a jaj mam práve problém stáým že je toho v dnešnej dobe mega veľa a neviem sa pohnúť a to som ani ešte nezačal

Martin U.

Příspěvek od Martin U. »

a vdáka za názory

Odpovědět