Porovnání produkčních programů

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět

Jaký program je nejlepší na produkci?

Reason 4
4
9%
FL 8
18
41%
Ableton Live
16
36%
Jiný (piš)
6
14%

Celkem hlasů: 44

Turi

Porovnání produkčních programů

Příspěvek od Turi »

Poridil jsem si MIDI klaviaturu od M-Audio Axiom 25 a tak nejak se pokousim o vlastni produkci, ale zatim nic moc :D
Prebiham mezi programy Reason4 a FL8 a ani jednomu nemuzu poradne prijit na kloub, vytvorit neco smysluplneho.
Co myslite ze je lepsi? Nechci samplovat, spis tvorit vlastni zvuky
Ktery z techte programu preferujete (viz.anketa) ?

RickySho

Re: Porovnání produkčních programů

Příspěvek od RickySho »

tolikrat uz to bylo napsano....a prece to musi bejt napsany znova :)
samozrejme mezi programy je rozdil, kazdy ma vyhody/nevyhody ale rozhodne ne ve smyslu ze v nekterym vytvoris "lepsi hudbu" nez v ostatnich, to ani nahodou. kdyz mas hudebni napad a umis tvorit, tak program uz je jen nastroj jak to zrealizovat. max se ti v tomhle nelibi design, v druhym ti treba vadi ze stejnou funkci nastavis na vic kliknuti nez v prnim atd ale to sou jen detaily vkusu ktery absolutne nerozhodujou o kvalite finalniho produktu :)

vyber si ten, kterej na tebe pusobi nejsympaticteji a cejtis se v nem dobre. a pak se proste s nim uc :)

Turi

Příspěvek od Turi »

RickySho píše:tolikrat uz to bylo napsano....a prece to musi bejt napsany znova :)
samozrejme mezi programy je rozdil, kazdy ma vyhody/nevyhody ale rozhodne ne ve smyslu ze v nekterym vytvoris "lepsi hudbu" nez v ostatnich, to ani nahodou. kdyz mas hudebni napad a umis tvorit, tak program uz je jen nastroj jak to zrealizovat. max se ti v tomhle nelibi design, v druhym ti treba vadi ze stejnou funkci nastavis na vic kliknuti nez v prnim atd ale to sou jen detaily vkusu ktery absolutne nerozhodujou o kvalite finalniho produktu :)

vyber si ten, kterej na tebe pusobi nejsympaticteji a cejtis se v nem dobre. a pak se proste s nim uc :)

snazim se ucit hlavne v Reasonu, bavej me dlouhy synthy a to propojovani je bozi:)
ale nemuzu prijit na podstatny veci:( jak treba automatizovat drum-smycku; na co je groove, jak menit hlasitost stejnyho samplu v ruznych castech tracku (1 drum ale aby na zacatku zaznel hlasiteji nez na konci apod)
nejakej tutorial v cestine by nebyl?
nasel jsem video navody na youtube, ale to je naprd

Turi

Příspěvek od Turi »

Turi píše:
RickySho píše:tolikrat uz to bylo napsano....a prece to musi bejt napsany znova :)

snazim se ucit hlavne v Reasonu, bavej me dlouhy synthy a to propojovani je bozi:)
ale nemuzu prijit na podstatny veci:( jak treba automatizovat drum-smycku; na co je groove, jak menit hlasitost stejnyho samplu v ruznych castech tracku (1 drum ale aby na zacatku zaznel hlasiteji nez na konci apod)
nejakej tutorial v cestine by nebyl?
nasel jsem video navody na youtube, ale to je naprd
mam prave spoustu napadu ale neumim je zrealizovat a to me pak celkove odrazuje od nejakeho snazeni :(

Turi

Příspěvek od Turi »

reknete si ze to jsou pocatecni nezdary a malo snazeni, ale ja uz jsem v teto fazi skoro rok :(

RickySho

Příspěvek od RickySho »

no zrovna s tim Reasonem zkusenost jako s jedinym nemam :)
tutorialu je vsude dost, staci hledat. nejlepsi je na zacatek podle myho se prokousat manualem Reasonu - neni ani potreba celym jen si napr hledat co jak se dela... (je to vopruz ale neni to nemozny, ja se svyho casu prokousal cca 90% z 1500 strankovyho manualu Logicu a dost mi to pomohlo :) )

vyhoda je samozrejme kdyz umis anglicky... obrovska vyhoda... jesli jo tak doporucuju napr stranku

http://audio.tutsplus.com/category/tutorials/

-clanky rozdeleny do kategorii, podle obtiznosti, i podle softwaru... no a pak samozrejme google, youtube... je to fraze ale "casem to prijde" :)

Turi

Příspěvek od Turi »

[quote="RickySho"]no zrovna s tim Reasonem zkusenost jako s jedinym nemam :)
tutorialu je vsude dost, staci hledat. nejlepsi je na zacatek podle myho se prokousat manualem Reasonu - neni ani potreba celym jen si napr hledat co jak se dela... (je to vopruz ale neni to nemozny, ja se svyho casu prokousal cca 90% z 1500 strankovyho manualu Logicu a dost mi to pomohlo :) )

vyhoda je samozrejme kdyz umis anglicky... obrovska vyhoda... jesli jo tak doporucuju napr stranku

http://audio.tutsplus.com/category/tutorials/

-clanky rozdeleny do kategorii, podle obtiznosti, i podle softwaru... no a pak samozrejme google, youtube... je to fraze ale "casem to prijde" :)[/quote]

a s cim osobne mas ty zkusenosti?:) jinak diky za tip, ta stranka vypada dobre, ja uz jsem ze vseho hledani znaven prave :D anglictinu delam asi 10 let tak to problem fakt neni.. bral bych klidne 2000 stranek tutorialu k reasonu, protoze ten je mi zatim fakt nejsympatictejsi

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

psal, ze cetl manual od Logicu, takze asi s Logicem :) BTW to je super program, bohuzel mac only

RickySho

Příspěvek od RickySho »

yes, Logic. predtim sem delal v FLku a chvili sem se hrabal i v Cubasu a Abletonu ale ted uz jen ciste Logic, kdyz ma clovek mac tak volba cislo 1 :) (pro me, opakuju je to volba vkusu)

prema_van_smuuf

Příspěvek od prema_van_smuuf »

Já používám Reason4 v kombinaci s Abletonem8 a absolutně si nemůžu stěžovat. Využívám zvukově-tvořících možnosti mého oblíbeného Rííízna, zatímco výstup z něj vedu přes rewire do Abletonu, kde vychytávám zvuk, neboť ať už se to někomu líbí nebo ne, tak Ableton zvuk umí kout rozhodně lépe a ve větší míře, než nějaké MClass srandy od Propellerheads.
http://soundcloud.com/prema-van-smuuf
http://smuuf.bandcamp.com

CHooZE

Příspěvek od CHooZE »

Ja delam v FL 7 (jsem konzervativni so se sw tyce) ale planuju prechod na Mac a Logic zatim jsem se nesetkal s horsim nazorem nez ze je skvelej...

ivosh128

Příspěvek od ivosh128 »

Zatím jsem se setkal jen s Cubase, FL Studio 9 a 10 a Abletonem. Pokud jde o mě, mám jasno! Ableton je pro mě číslo 1, ale jak už řekli všichni přede mnou jde čistě o to, co komu víc sedne. Za sebe říkám, že FL Studio už nikdy více! Všude píšou jak je to skvělý a levný DAW pro začátečníky, ale když jsem se v tom vrtal tak jsem si řekl, že tohle prostě nemá cenu. Něco tak nepřehlednýho jsem snad v životě neviděl. Pokud jde o Ableton můžu říct, že cena svědčí o kvalitě. :wink: ;)

Bohužel jsme neměl možnost vyzkoušet Logic neboť nemám Jablíčko, ale v budoucnu se na to určitě chystám i když nevím zda-li bych přešel na Logic když už budu mít praxi v Abletonu. :wink:

Odpovědět