Mix,zvučení atd ...

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
tHondas

Mix,zvučení atd ...

Příspěvek od tHondas » 26 čer 2012 15:08

Chtěl bych se zeptat jak správně nazvučit track.Vim že je to dotaz na knížky ale aspoň kdyby mi někdo poradil základní největší chyby kterejch se mám vyvarovat.
Používám ableton.Rád bych se zeptal taky kterej program se používá na "vyřezávání" frekvencí aby to pak ve výsledku nešumělo a nerušilo se.Jak uvolnit místo jinýmu zvuku jedním atd.
Na co si dát pozor při bassu aby byl hutnej (nějaký konkrétní frekv.rozpětí?) a dost by mě taky zajímalo jak udělat track,kterej zní "široce" resp.jakým instrumentem se toho v abl.dá dosáhnout.
Zatim vždycky udělám bicí linku,nějaký synthy,basu ale aby mi to znělo je zapotřebí asi trochu víc do hloubky porozumět těmto věcem,tak snad někdo poradí.
Ještě uvedu že jako "monitory" mám Technics SB-CD 320 což asi neni moc ideální ale snad ne ůplně zatraceníhodné i když ty recenze na tenhle typ repra jsem zrovna nečetl zrovna moc pochvalné,tak nevim nevim.
Děkuji předem za každou reakci..

honcka

Re: Mix,zvučení atd ...

Příspěvek od honcka » 26 čer 2012 16:04

Jestli myslis finalni mastering pred vydanim tracku, tak vetsina producentu tohle nechava na profesionalech ve studiu
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

tHondas

Příspěvek od tHondas » 26 čer 2012 16:15

No třeba u toho drum and bassu mi jde dost o to,aby ta basa byla slyšet a aby mi některý zvuky nerušily jiný a všechno bylo v takový nějaký harmonii.Některej zvuk třeba absolutně bassu zruší,uplně se pak rozkřápne..

honcka

Příspěvek od honcka » 26 čer 2012 16:41

jestli nechces aby se ti zvuky mrsily navzajem, tak je potreba, aby ti nehraly na stejnejch frekvencich, muzes to poresit nejakym parametrickym ekvalizerem
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

tHondas

Příspěvek od tHondas » 26 čer 2012 16:49

Zkusim se podívat,díky :)

Odpovědět