Které elektrické klávesy na tvorbu Dance/Trance?

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
Mira-7

Které elektrické klávesy na tvorbu Dance/Trance?

Příspěvek od Mira-7 »

Zdravím všechny, chtěl bych poradit nějaké elektrické klávesy na tvorbu hudby typu: Dance, Trance. Nejraději bych skládal v hudebním stylu Hands Up ale nevím, kde se dostat k patřičným zvukům tohoto stylu.
Nevím vůbec, zda se vyplatí investovat nějakých cca 15-20 tisíc do profesionálních kláves a nebo stačí nějaké jednoduché USB klávesy?

Na basy a bubny bych použil nějaký software, snad FL Studio?
Zatím jsem jej nezkoušel, ale vypadá rozhodně jednodušeji než Reason, který jsem kdysi zkoušel a vůbec jsem se v něm nevyznal.

Klávesy chci rozhodně nějaké koupit, ale vážně nevím jaké.

PS: PC mám dost výkonné a zvukovou kartu ASUS Xonar D2 s maximální vzorkovací frekvencí 192KHz/24-bit.
Jako software na veškerou úpravu hudby používám Adobe Audition 1.5.

Předem dík za všechny odpovědi.

amdman

Re: Které elektrické klávesy na tvorbu Dance/Trance?

Příspěvek od amdman »

Pokud zacinas rozhodne bych koupil nejaky midi klavesy a zvuky postahoval na netu je jich tam dost. Co se sw tyce tak myslim ze FL je dobra volba, sam v nem delam a je to v ramci moznosti jednoduchej program ve kterym jdou vytvorit pri trose snahy a talentu kvalitni veci. Ale nemuzu porovnavat s reasonem ten neznam a nikdy sem se s nim nesetkal.
Hraju na cokoli co mi přijde pod ruce...

EVO

Příspěvek od EVO »

Souhlasim, do začátku rozhodně midi-klávesy + software! :geek2:

Mira-7

Příspěvek od Mira-7 »

OK, díky.
Už jsem si jedny vyhlídl. Z FL studiem to bude to pravé ořechové, dokonce se dá k FL Studiu koupit od Computer Press knížka.

Jinak tuto nádheru budu asi brát:

Obrázek

Na klávesy umím hrát docela dobře, začínal jsem již jako kluk na Harmoniku (Akordeon).

Dík všem za rady. :)

Odpovědět