Fl studio 9 automatizace vkládaní efektú pro každou stopu ex

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
Rabinjakob

Fl studio 9 automatizace vkládaní efektú pro každou stopu ex

Příspěvek od Rabinjakob » 07 říj 2010 18:48

Ahojky zdravím všechny
Kdo mi můžo pomoct ? Potřeboval bych poradit jak na automatizaci tzn co tím myslím ovládám v tomto fl studiu hodně věcí už jsem udělal i pár "projektů" , ale nemůžu za boha přijít na to jak vložit nebo jinak spárovat efekt tak aby se týkal jen jedné stopy a né všech což se mi pokaždé nějak stává .A ještě abych si průběh těch efektů mohl přednastavit jako je např v standartně naházených hudebních projektech v flku tzn zjednodušeně všechny parametry flangeru že bude budto agresivnější a pak by slábl.... U těch továrních klipů je to vidět jako graf v okně pro automatizaci u samplů. Snad jste mně pochopili za každou radu moc děkuju předem...

v flku se už hrabu asi 4 roky ale na toto jsem nikdy nepřišel ...

RickySho

Re: Fl studio 9 automatizace vkládaní efektú pro každou stopu ex

Příspěvek od RickySho » 08 říj 2010 16:11

nejak nechapu tu prvni cast dotazu, jakoze vlozis plugin do projektu a ten ti ovlivnuje zvuk vseho? z toho plyne ze ho vkladas na master stopu v mixaku - "aby se efekt tykal jen jedne stopy" jak pises, tak ho prece musis vlozit na ten jeden konkretni kanal v mixaku kterej odpovida dany stope... (nvm jak to je v FL ted ale v 7cce s kerou sem delal to bylo debilni v tom ze clovek musel u kazdyho novyho instrumentu nastavit rucne vpravo v rohu cislo stopy v mixaku do keryho to posle, vetsina ostatnich dawek to dela automaticky).

no a co se tyka automatizace, zase rikam, nvm jak moc se menilo FL od 7ky ale tam si kliknul pravym na parametr kterej chces automatizovat a tam bylo "create automation clip" nebo neco na tenhle styl uz si presne nepamatuju - cimz si vytvoril ten autom. graf v playlistu jak pises. ten uz si pak "nakreslis" dle potreby (popr nahrajes coz je lepsi) :)

Rabinjakob

Příspěvek od Rabinjakob » 08 říj 2010 16:49

mixák jsem v flku ještě nikdy nepoužíval nějak nebylo proč všechno jsem řešil mapováním z MPDčkem skusím to dík za radu..Trošku jsem zapomněl že všechno v flku má svoji funkci která navazuje na další chod ..Pár věcí ohledně automatizace a změny zvuku jsem našel v nabídce piano roll trošku jsem piano ... podcenoval je tam toho víc než jsem čekal.

RickySho

Příspěvek od RickySho » 08 říj 2010 17:08

timpadem doporucuju si precist manual k FL (treba i jen ten getting started ten ma kolem 50 stran), to dost pomuze.

jinak mixak je naprosto zakladni element pri skladani hudby, v podstate srdce celyho procesu, takze dopocrucuju seznamit se co nejrychleji :) ty efekty si vkladal teda pres mpd ale vevnitr v flku? (tzn to musej bejt na 100% na master kanalu v mixaku) nebo mas efektor primo v mpd jako externi? tak ci tak, zaklad je uvedomit si "cestu signalu" - instrument vytvari zvuk - ten posles do stopy v mixaku (tam se pridavaj efekty, pluginy, nastavuje hlasitost, pozice ve stereu atd) a z tehle stopy jde do MASTER stopy v mixaku (pokud nenastavis jinak, pak jsou este nejaky send kanaly, busy, auxy atd ale tim se ted neplet zbytecne zezacatku) - tudiz do master stopy jdou vsechny kanaly a z master stopy to jde ven (output, repra). tudiz kdyz das efekt na master, ovlivnis zvuk vseho, kdyz chces jen jeden zvuk, tak musis dat efekt na tu stopu mixaku krou prochazi... nastavis to tak, ze kdyz otevres okno instrumentu vpravo nahore je malinky okynko kde je -- - tazenim mysi nastavis cislo - tzn posles treba do 3ky - tudiz pak otevres mixak a vsechno co hodis na kanal tri ovlivni jen dany zvuk toho konkretniho instrumentu.

piano roll je taky velice dulezita vec - jak si sam napsal, je tam spousta moznosti :) zakladni rozdil v automatizaci v piano rollu a playlistu je ten, ze kdyz ji udelas v piano rollu, tak ten proces probiha v delce ty smycky co mas v tom konkretnim rollu, tzn opakuje se dokola (kdyz smycka hraje dokola) - kdyz chces ale napr aby v projektu co skladas hrala tahle smycka 8krat za sebou a flanger najizdel od 0 az na maximum postupne celou dobu, to v piano rollu neudelas, musi se v playlistu...

kazdopadne nejlepsi je experimentovat, hodne stesti :)

Rabinjakob

Příspěvek od Rabinjakob » 08 říj 2010 17:22

JJ dík moc už jsem to pochopil to z mixákem v realu vím ale v flku jsem mu nedával nějak moc pozornost když jsem stejně vše tahal přez ten sampler tzn hlasitost ztm jsem víc nepotřeboval ale ted už pocituji že bych měl jít zase o level výše a začal jsem se o to víc zajímat ale nějak mi to nešlo každoipádně rada dobrá jen jeden detail když jsem dal klonovat v playlistu nějakou smyčku tak i když byla přiřazena k jinému kanálu tak mi flanger fungoval i na tom ale to je asi samozřejmost v flku.Ono čím víc se tomu člověk věnuje tím víc si uvědomuje že nic neví :D

Odpovědět