esx nebo emx?

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
noentry

esx nebo emx?

Příspěvek od noentry »

Zdravim vás, chtěl bych poprosit o radu. Ve tvoření hudby mám zatím zkušenost pouze na počítači (fl) a zachtělo se mi zkusit něco novýho. Zalíbily se mi tyhle dvě hračky od korgu, nevim ale, kterou vybrat :? poradte prosim

Rusty

Re: esx nebo emx?

Příspěvek od Rusty »

Ani jednu:-) Radsi yamahu rs 7000 a nebo rolanda mc 808 nebo 909, abys mel vsechno dostupny, tak korgy musis mit oba, rozmysli se, jestli chces sampler nebo sekvencer... Sampler, to modry ma v sobe syntak, to znamena ze vytvaris zvuky digitalni modulaci, zadny jiny tam jinak nedostanes, cervenej tedy ESX zas nema syntak, ale ma moznost tam nahrat zvuky prez kabel a nebo pametovy karty,... babo rad a vyber si, ja bych do toho nesel...Blbnul sem s ESXem a moc nadsenej sem z toho nebyl, ovladani neni moc chytry, yamahy ho maj o dost vychytanejsi.

Nauc se s abletonem a kup nejakej inteligentni kontroler a mas to vychytany :-)

noentry

Příspěvek od noentry »

yamaha rs7000 je hodně pěkná hračka, nikde jsem však nenašel kde ji u nás pořídit... Nevím ani za jak draho :?

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

noentry píše:yamaha rs7000 je hodně pěkná hračka, nikde jsem však nenašel kde ji u nás pořídit... Nevím ani za jak draho :?
uz se imho nevyrabi, ale celkem casto se objevuje na ruznych inzeratech, ceny se pohybujou zhruba mezi 15-20k

noentry

Příspěvek od noentry »

to je právě ten důvod, proč jsem se rozhodl zrovna pro korgy... yamaha pouze přes inzerát, rolanda 909 jsem našel pouze v jakémsi pofidérním obchodě za úctyhodných 50 000,- Kč... Myslíte, že je dobrý nápad pořídit jednoho z korgů a pokud bude vyhovovat, dokoupit druhého?

Rusty

Příspěvek od Rusty »

Myslim, ze je dobry napad se vysrat na korgy a koupit neco jinyho,jasne je to jen muj nazor, ale proste ,mi prijde ze masiny v dnesni dobe jeste nejsou tak moc vychytany, hudba se na tom delat da a dela ji spousta lidi, ale ovladatelnost u korgu mi prijde nedomyslena, kdyz sem si stim hral. Yamaha rs7000 je bombova vec, nejlepsi sekvencer, hodne luxusni ovladani smycek podle ohlasu, ja ji v ruce nemel, vlastnil sem jen rm1x, ale to je dost podobny..., jen skoda ze neduhy, ktery se vycitaly rm1x se nevyresili a rs na ne trpi taky... 909 bych novou nekupoval, syntetizatory se nevyplati kupovat novy, je to řepa jako prase. Ja svoji budoucnost vidim kazdopadne v midikontrolerech, driv sem hafec touzil po nektere z vyse uvedenejch masin, ale vsechno je na nich trochu polovicaty, na kompa to nema. Stejnak sou ty masiny vsechny uz digitalni, tak je to jedno, to je lepsi komp s dobrou zvukovkou. Ja sem ted poridil midikontroler Novation remote sl37 a sem vysmatej nejvic, je na nej udelanej inteligentni automapig, takze v softu nic nenastavujes, kontroler si to vsechno prebere a namapuje sam a jen ti ukaze na displejich prirazene funkce ke knobum, je to vychytavka, sem ted z toho uplne nadsenej. Jasne vsechno je o zvyku, delej si co chces, ale ja bych ty korgy nekupoval novy, protoze pak budes rad, kdyz to prodas aspon za deset litru...Kdyz koupis bazarovej (samo ze vsechno odzkousis poradne :o) ), tak mas zaruku, ze to za ty love otocis zas do sveta, az prijdes na to ze ti trebas vubec nevyhovujou.

Xakroo

Příspěvek od Xakroo »

O Korgách jsem taky uvažoval, pak jsem ale shlédl několik desítek videí co dokážou, přečetl recenze a musím říci, že se to nevyplatí. Člověk si pohraje, ale už je zatraceně těžké z toho dostat pořádný zvuk.
Midi kontroler + pc a soft + klávesy mi přijde jako nejlepší řešení hraní naživo.

noentry

Příspěvek od noentry »

oukej, zacinate me pomalu ale jiste presvedcovat, ze korgy sou fakt jenom hracka a je nesmyslny se pokouset z toho dostat neco vic... chtel bych se teda zeptat - u yamahy rs7000 si rusty rikal neco o nejakejch nevychytavkach, muzu se zeptat co konkretne mas na mysli?

Rusty

Příspěvek od Rusty »

Jako je to bombova masina, jen me srala jedna vec. Masina je rozdelena na 16 partu A-P a kazdej part ma 16 tracku 1-16.. Na rm1x bylo prvnich osm bicich a dalsich osm synthovejh. Takze mas 16x16 moznejch smycek na jeden projekt, pocet projektu nevim, zalezi na pameti. Takze predstav si, ze si v partu A a nastavujes si smycku tracku 1, osadis nejakym zvukem, zefektujes a tak... zaplnis si prvnich 16 tracku v prvnim partu... prepnes se do partu B a zacnes si tam zas sazet zvuky, ale jakmile hnes s efektem u tracku, tak ti to to nastaveni rozhodi ve vsech partech takze nastaveni tracku 1 se rozesere ve vsech sestnacti partech. Snazil sem se to napsat srozumitelne. Jo, tohle me strasne sralo, treba se to da nejak ochcat, ale jak rikam mel sem jen rm1x a na tuhle dobu uz to neni moc vykona masina co se zvukovy banky tyka a nesly do ni nahrat zadny novy zvoucky...:( proto sla pryc ;) zasek sem se na softweru a sem hepy.

kosmos studio

Příspěvek od kosmos studio »

nemate nekdo zkušenost s roland 555 uvažuji o koupi .

lososs

Příspěvek od lososs »

jojo hezky noťas+soft a controler :D to sou teprv buřby na korgu jedno jesly esm/emx se přišerně umačkáš než uděláš něco co na kompu uděláš za 5 minut....

underbeat

Příspěvek od underbeat »

Rusty píše:Jako je to bombova masina, jen me srala jedna vec. Masina je rozdelena na 16 partu A-P a kazdej part ma 16 tracku 1-16.. Na rm1x bylo prvnich osm bicich a dalsich osm synthovejh. Takze mas 16x16 moznejch smycek na jeden projekt, pocet projektu nevim, zalezi na pameti. Takze predstav si, ze si v partu A a nastavujes si smycku tracku 1, osadis nejakym zvukem, zefektujes a tak... zaplnis si prvnich 16 tracku v prvnim partu... prepnes se do partu B a zacnes si tam zas sazet zvuky, ale jakmile hnes s efektem u tracku, tak ti to to nastaveni rozhodi ve vsech partech takze nastaveni tracku 1 se rozesere ve vsech sestnacti partech. Snazil sem se to napsat srozumitelne. Jo, tohle me strasne sralo, treba se to da nejak ochcat, ale jak rikam mel sem jen rm1x a na tuhle dobu uz to neni moc vykona masina co se zvukovy banky tyka a nesly do ni nahrat zadny novy zvoucky...:( proto sla pryc ;) zasek sem se na softweru a sem hepy.
Ahoj, hele aby se Ti to nerozesralo, musíš dát vždycky rec+play a yamaha si už styl u zvuku zapamatuje ;) Aspoň tak to je na yamaze RS 7000 a rm1x bude to samý, určitě by to nebylo tak nedomyšlený ;)
2xTechnics SL1210 MK5+Denon DN-X1100+Serato+RCF+Seen. HD25

Odpovědět