Ableton vs Logic

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
underbeat

Ableton vs Logic

Příspěvek od underbeat »

Zdravím všechny příznivce DJingu a hudby obecně. Již jsem toho dělal hodně. Tvořil hudbu na vynikajícím stroji Yamaha RS 7000, poté jsem vyzkoušel řadu konzolí na mixy, momentálně jedu přes gramo plus serato, ale poslední dobou mi víc a víc začíná chybět produkce hudby. Jasně, možná by jsem měl koupit nějakej HW a jedem jako za starých časů. Ale spíše bych chtěl zkusit nějakej soft, ale v tomhle nemám téměř žádné zkušenosti. Vždy jsem skládal jen přes mašinky. Chtěl by jsem produkovat hudbu a taky později určitě nějaký to live hraní. Rozhoduji se mezi Logic a Ableton Live. Na macu mám k dispozici oba softy, ale pořád nevím ve kterém se mám začít učit. Sympatičtější mi popravdě přijde Ableton, jelikož i jeho grafický prostředí se mi líbí více. Již ale řadu let preferuji jabko a věřím že Logic je taky velice podařená věcička. Stojím před startem, poraďte prosím co bude lepší volba? Chci se do toho opřít naplno.
Produkovat chci hlavně Breakbeat, Electro. Budu rád za každý postřeh, názor. O Logicu tady toho opravdu moc není :/
2xTechnics SL1210 MK5+Denon DN-X1100+Serato+RCF+Seen. HD25

RickySho

Re: Ableton vs Logic

Příspěvek od RickySho »

logic mam prosmejdenej skrz naskrz a v abletonu se taky nejakou chvili hrabu, takze prihodim svuj skromny nazor:

neprohloupis ani jednim. tyhle 2 softy jsou nejpouzivanejsi sw na produkci elektronicky hudby na svete. oba maji svoje vyhody a nevyhody, je to vicemene o osobni prefernci a o stylu jakym clovek pracuje - priklad: v abletonu se skvele pracuje s automatizaci, v logicu to je obcas fakt porod. lepe se manipuluje s audiem z hlediska tempa a samplingu, ma lepsi sampler atp. logic ma naopak o dost lepsi zakladni pluginy (syntaky i efekty), obecne "workflow" mi prijde lepsi, jde tam nastavit v podstate cokoliv, udekat si jakoukoliv klavesovou zkratku, lepsi mixer a jeho propojovaci system ...
je toho hodne. obecne bych to asi shrnul tak, ze pro produkci zanrove rozmanitejsich a "melodictejsich" stylu, kde se i treba casto vyuzivaj externi nastroje/audio bych sahnul po logicu, pro styly jako breakbeat a electro kde se hodne dela se smyckama a automatizaci a midi asi ableton ( tim nerikam ze se jedno nebo druhy neda delat v tom druhym softu nebo ze je na to "horsi").

ableton ma jednu velkou vyhodu a to je to live hrani, v logicu neni zadna obdoba takze pokud to s nim myslis vazne asi bych na zaklade tohoto zvolil ableton :) uplne nejlepsi je asi ale si oboji osahat

underbeat

Příspěvek od underbeat »

Díky moc za super obsáhlý příspěvěk. Konečně v tom mám trošku jasno. Šlo mi i hlavně o to, který program je lepší na live hraní, jelikož bez live hraní to pro mě není ono. Vždy když jsem něco produkoval, tak jsem to někde musel zahrát a seznámit s novým trackem lidi. Mám pak z toho dobrý pocit :)
Jinak je mi jasný že ableton nemá v základu velkou knihovnu samplů, midi atd… Já sám jsem drtivou většinu mých tracků zakládal na midi, proto se chci ještě zeptat, jestli prosím neznáš nějakej dobrej odkaz na stažení midi, popř. nějaký samply na ten break či electro. Vím že je toho na webu asi mraky, ale říkal jsem si když už máš jak vidím takovou obrovskou zkušenost, třeba budeš o něčem dobrým vědět :)
Předem moc děkuju, už se těším až přijdu ze školy a šup k pc :)

RickySho

Příspěvek od RickySho »

midi jsou pouze hudebni data ovladajici programy/nastroje. myslel jsi zrejme "virtualni syntezatory", proste nastroje. do abletonu potrebujes tzv vst pluginy a nastroje, je to typ externich pluginu ktery do nej muzes stahnout a pripojit (vst je neco jako pocitacovej format/koncovka, jsou i jiny, ableton vyuziva tyhle). syntaku je po webu miliarda a zaklad je se s nim naucit, je v zasade jedno s kterym. zakladni Operator v abletonu je vybornej a pro zacatek komplexni az az

co se tyka samplu. nejlepsi packy jsou Vengeance, Sample magic, a treba XFer ... hojne vyuzivana a dobra technika je i samplovani z jiz existujicich tracku.

mno a to nejdulezitejsi: nejvetsim zdrojem informaci je youtube a specializovany fora, popr servery jako sonicacademy.com , audio.tutsplus.com atd. je jich mraky, a informaci je treba nabyvat vice nez hodne (ruku v ruce s vlastni experimentaci) :) gl

underbeat

Příspěvek od underbeat »

Tak jo, super. Díky moc za cenné informace. Hned mám o trošku větší rozhled.
Jinak už stahuju nějaký ty packy co jsi mi napsal, tak snad to pak nějak rozchodím :)
Jinak z Abletonu ty nějaký původní synťáky vůbec nepoužíváš? Nevím ani kolik jich tam je… zaskočila mě hlavně velikost instalačky, jež činila něco kolem 2 gb, tak jsem si říkal že tam samplů atd bude kupa, zatím jak tam ale nic moc nenašel :/

beatIT

Příspěvek od beatIT »

cca 20gb ableton tutorial od Sonic Academy http://toptunesdaily.com/?s=sonic+academy

RickySho

Příspěvek od RickySho »

nene 2 gb je standart ciste pro samotnou aplikaci, ono tyhle programy na tvoreni hudby jsou strasne komplexni takze zabiraj misto a jsou narocny na cpu :) zakladni synthy v abletonu/logicu pouzivam velice hojne, jde o to jakej zvuk zrovna potrebuju. oni nejsou horsi jako ze by hur znely nebo tak, jen nenabizej tolik moznosti ktery potrebujes na slozitejsi zvuky.

samozrejme ale taky kazdej syntak ma nekolik desitek obcas stovek presetu, takze pokud nechces ze zacatku programovat jen projizdet prednastaveny soundy tak logicky cim vic syntaku budes mit tim vic zvuku k dispozici

underbeat

Příspěvek od underbeat »

Mám v pc taky Logic a celej ten pack má kolem 50 gb :shock: To jsem fakt čuměl.
Jinak nevíte prosím někdo náhodou jestli se v ČR někde dělá školení na Ableton? Klidně by jsem do toho šel. Koukal jsem na něco v Praze, ale je tam info o kurzu jen v min. roce, jinak jsem nic nenašel :/
Klidně bych si zaplatil i nějakýho učitele tady z fóra. No třeba se něco najde :)

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

v PC Logic? ty jedes macos pres virtualizaci?

underbeat

Příspěvek od underbeat »

honcka píše:v PC Logic? ty jedes macos pres virtualizaci?
Nene, mám macbook pro :)

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

tak to jo, ja kdyz se rekne PC, tak mam jeste z doby RISC macu za fixovanou platformu ibm PC :)

underbeat

Příspěvek od underbeat »

Já vím, promiň…. myslel jsem si že si toho *PC* všimneš :)
Moje chyba….

beatIT

Příspěvek od beatIT »

ableton tutorial how to sound like trance: http://www.megaupload.com/?d=DF9Q66PF

Odpovědět