Ableton vs FL Studio

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Denon

Ableton vs FL Studio

Příspěvek od Denon »

ktery z techto 2 softy by jste si koupili a proc? zkousel jsem i ostatni sw, ale bud se mi nelibily nebo byly pro apple (logic).

honcka
Vybavení

Re: Ableton vs FL Studio

Příspěvek od honcka »

Co s tim chces vsechno delat, pouze produkci nebo i live hrani? Budes delat vlastni veci, nebo chces pres to i michat hotovy tracky?

Jestli to chces i na live tak ableton
jestli chces michat hotovy veci a delat napr mashupy, tak ableton

jestli pouze na produkci, tak si vyskousej nejaky dema a ber co ti lip padne, tady ma vyhodu FL, ze je levnejsi

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Ableton
+ nejlepsi soft
+ spousta pluginu
+ jednoduche ovladani
+ super na remixy a mashupy
+ vhodne na live act
- cena
- plati se kazdy updade na novejsi verzi
- plati se i za max4live
- nelze provozovat na vice monitorech (hodne blby :( )
- vyvojari se moc nehrnou do jeho vyvoje
- brzy se dockame Bitwigu, ktery Ableton snad trosku probudi a dockame se rychlejsiho vyvoje a cenove politiky

FL Studio
+ cena
+ zvyhodnena cena pluginu od IL
+ dozivotni aktualizace (neplati se za updade na novejsi verze)
+ (zdarma) synthmaker ("obdoba" max4live) pro FLStudio pluginy
+ narozdil od Abletonu je vyvoj tohoto produktu opravdu viditelny
+ Zjednodusena verze pro mobilni telefony (Apple a v budoucnu Android) !!!
+ moznost prace na vice monitorech
- ovladani neni silnou strankou
- malo pluginu
x live act mod je ve vyvoji

Denon

Příspěvek od Denon »

chci to hlavne na vlastni produkci a obcas remix

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

jestli na remixy, tak urcite ableton, kdyz se chces v tom naucit, tak je na to o dost vic pouzitelnejch videotutorialu nez na FL

konszpic

Příspěvek od konszpic »

Jen bych reagoval na stereomana - v abletonu že není možost na více monitorech?? Myslíš repro nebo obrazovky?? :-D (stupidní dotaz vím..)

Jelikož Ableton nacpeš vpohodě na 2 a víc obrazovek vedle sebe s tím problém není přece

stereoman

Příspěvek od stereoman »

stereoman píše:Ableton
- nelze provozovat na vice monitorech (hodne blby :( )
Timto mam na mysli samozrejme obrazovky, kdy napr. okno s notovym zapisem bude na prvni obrazovce a session view na druhe. FL Studio tento postup umoznuje, domnivam se, ze Ableton nikoliv, ale rad se necham poucit ...

konszpic

Příspěvek od konszpic »

jo takhle si to myslel... no to hold s abletonem nedáš no :-)

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

melo by to byt az ve verzi 9, nechapu proc to neni uz ve starsich, kdyz pouzivani vice monitoru ve zvukarine je bezna praxe uz x let

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Vim, ze to ma byt v devate verzi. Jsem zvedav, kdy vyjde a co noveho vzhledem ke kauze Bitwig prinese. Doufam, ze Bitwig take srazi cenu techto softu.

Absence vice monitoru v soucasne verzi mi prijde velmi ujeta a byl to duvod, proc jsem Ableton 8 vyradil z vyberu softu, ktery si koupim.

Diky akci 40% OFF jsem nakonec jsem koupil FL Studio, jehoz ovladani je ale na dlouhe lokty. Nadruhou stranu zase nabizi dozivotni upgrady a hlavne mobilni verzi. To byl asi hlavni tahak, protoze na skladani nemam moc casu, takze se tomu venuji ruzne povenku. Bohuzel mobilni verze ma hodne bugu, takze jeji pouzivani vyzaduje momentalne hodne workaroundu. (Kdyz toho workaroundy jeste trochu pridam, tak lze pouzit i pro Ableton)

Pokud v budoucnu spadne cena, tak mozna jeste prikoupim Ableton nebo Bitwig a FL Studio budu pouzivat jako doplnek. (Pokud nektera z novejsich verze FL Studia predci tyto 2 softy, tak to bude presne opacne)

RickySho

Příspěvek od RickySho »

honcka píše:melo by to byt az ve verzi 9, nechapu proc to neni uz ve starsich, kdyz pouzivani vice monitoru ve zvukarine je bezna praxe uz x let
oni to nikdy nechteli udelat protoze razili jakejsi svuj "jedno-oknovej" koncept abletonu, kdy to podavali jako vyhodu ze mas vse na jedny obrazovce a rychle mezi tim zkratkama prepinas. kdyz ale clovek vleze na ableton fora tak tam pozadavek na 2 oknovy zobrazeni ma tolik lidi, ze neexistuje ze by v 9 neco na tenhle styl nezavedli (osobne bych to taky uvital)

asi to taky souvisi i s tim jejich mixakem kterej je dost odlisnej od ostatnich daw (misto insertu vidis clipy a efektovej retezec vidis jen v dolni liste tzn logicky maximalne pro jeden track) - a jelikoz vetsinou 2oknovy zobrazeni pouzivaj lidi na mixer 1 okno / zbytek druhy, tak jim asi neprislo dulezity delat 2oknovej layout (i kdyz session view na jednom a arran. na druhym by dost pomohlo...)

(jinak ten abl mixer me osobne silene vadi, porad si nemuzu zvyknout, uz chapu proc tolik lidi co pouziva abl na produkci pouziva nasledne na mixaz jinej soft typu cubase/logic/pro tools)

cruz

Příspěvek od cruz »

jednoznačně ABL, navíc se teď blíží verze 9 i novým kontrolerem (Push) ... http://www.linkon.cz/dseml

stereoman

Příspěvek od stereoman »

RickySho píše:
honcka píše:melo by to byt az ve verzi 9, nechapu proc to neni uz ve starsich, kdyz pouzivani vice monitoru ve zvukarine je bezna praxe uz x let
kdyz ale clovek vleze na ableton fora tak tam pozadavek na 2 oknovy zobrazeni ma tolik lidi, ze neexistuje ze by v 9 neco na tenhle styl nezavedli (osobne bych to taky uvital)
No vidis a stejne to nezavedli, coz me osobne taky pekne sere :(, ale i presto mi Ableton prijde asi jako nejlepsi volba.

RickySho

Příspěvek od RickySho »

jojo uz jsem si taky zanadaval :) ale pro me osobne Abl taky nej volba, ma x jinejch vyhod diky kterejm mi sedi zatim nejvic ze vsech softu (i kdyz pulka tech veci je stejne o zvyku)

konszpic

Příspěvek od konszpic »

Jinak pro info - ableton 9 umožňuje rozdělení na více obrazovek, ale podrobnosti uplně neznám - tohle je pro mac:
http://www.pointblankonline.net/blog/fr ... l-monitor/

Odpovědět