ABLETON LIVE [tutorials, videos, e-books etc...]

Reason, FL Studio, Cakewalk, atd.
Odpovědět
Paul Diamond

ABLETON LIVE [tutorials, videos, e-books etc...]

Příspěvek od Paul Diamond » 06 pro 2009 00:21

zdravim all...

pouzil som funkciu "search" no nic take som tam nenasiel tak sa chcem spytat ci niekto nema nejake sikovne tutorialy alebo nieco na ableton...

moje vedomosti ohladom abletonu su skoro na bode mrazu takze privitam kazdu pomoc :)

hlavne skuste napisat co vam v zaciatkoch pomohlo ja nevem youtube alebo tak :)

diky ;)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com
myspace.com/pauldiamondsk

jakub.p

Re: ABLETON LIVE [tutorials, videos, e-books etc...]

Příspěvek od jakub.p » 06 pro 2009 00:27

si mě předběh...sem to sem chtěl napsat :D dnes jsem si stáhl ableton...takže já mám znalosti v tom úplně na nule :( připojuju se k Paulově žádosti :)

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 06 pro 2009 13:48

takže. První věc: Paule, tobě se zalíbil ableton ? xD

Dál: Co by jste konkrétně chtěli vědět?
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 06 pro 2009 14:40

2 Matis: no ableton sa mi lubi uz dlho resp. vzdy som si hovoril ze ked pride cas produkcie tak to bude najskor ableton :) a ten cas asi nejako prisiel :P

totiz... mam uz korg nano kontrol, akai lpd 8 a na ceste je akai lpk 25 :P

to znamena ze moje vyhovorky typu "nemam nato HW aby som robil v abletone a s mysou sa mi nechce" su uz bezpredmetne...

a co by som chcel? neviem budem ti vdacny za cokolvek :) zaciatky su najtazsie a ja potrebujem fakt total zaklady aby som to pochopil cele :) trosku som sa uz v abletone ucil ked som bol v NL cez leto no z toho tutorialu co som mal som sa naucil akurat tak co je session view a a trosku pochopil celkove rozlozenie programu... to je vsetko :D

takze este raz diky za vsetko :)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 06 pro 2009 15:04

nejvic vam asi reknou tutorialy na oficialnim webu
http://www.ableton.com/pages/movies/archive/tutorial

zakladem abletonu je looping. není to samozřejmě zdaleka jediná vymoženost, ale je to nejsilnější zbraň, kterou může ableton poskytnout. Dále je důležité pochopit, jak ableton bere v potaz klasické tracky. Jedná se hlavně o funkci synchronizace na první dobu, která provází člověka celým programem. Pokud chceme z Al hrát, používá se většinu času session view. Jedná se v podstatě o jakýsi částečný sekvencer, který těží z možností synchronizace. Tzn. pokud mám tracky dobře nawarpované, nemusím se starat o synchronizaci a nemusím věnovat pozornost tomu, jestli se mi nějakej loop kope a kde se vlastně nachází. Já osobně už jsem názor n ableton poněkud přehodnotil. Po dvou letech pokusů jsem usoudil, že to sice je silná zbraň, ale nehodí se pro mě jako hlavní nástroj. Těď hledám nejlevnější cestu jak ho stabilně synchronizovat s traktorem. (nahrubo už to mám, ale problém je, že se tam každej loop chová jinak a tudíž je to zatim nepoužitelný)

Pokud jde o produkci, je dobré si připravit základní loopy v session view a pak je nahrát do arange view. Tam už se program chová, jako jakýkoli jiný sekvencer, např. logic, jen trochu jinak vypadá. Za velmi silnou stránku arange view považuju možnost okamžitě editovat automatizaci. S využitím loop record je to dokonce i kreativní nástroj, ale nepřijde mi to jako plnohodnotné řešení. (i když v něm spousta lidí produkuje, asi jsem ještě nepřišel na to jak to dělat správně). Neříkám, že je Al špatný, naopak je velice intuitivní a výkonný, ale moje představa DAW je jiná...

Asi jsem na spoustu věcí zapomněl, tak kdyby jste měli něco konkrétniho tak můžu zkusit odpovědět.
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 07 pro 2009 05:51

diky idem nato :)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

voče

Příspěvek od voče » 07 pro 2009 18:53

http://www.youtube.com/watch?v=hI-h997b3-M

je tam toho na youtube ještě mnohem víc, tak běž na to. My sme s klucíma vytvořili supr dnb track, ale nám rupnul disk, tak celá práce v prdeli.. škoda, byl fakt kvalitní, takovej odlskůlek :-(
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 07 pro 2009 23:08

diky voce! raz som na tie tutorialy narazil no potom som ich uz nejako nevedel najst... je to pecka robi to ten isty typek co robil oficialne tutorialy pre Adobe Photoshop top secret DVDs (1 az 5) odtial som sa ucil robit vo photoshope bola to pecka tak verim ze aj tie jeho na ableton budu dobre :)

trosku sa mi musi ukludnit skola a bude fajn... zajtra mi ma prist akai LPK 25 :)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

Odpovědět