Vyroba vinylu u nas

Čím nakrmit Final Scratch nebo record bag...
MaxEisley

Re: Vyroba vinylu u nas

Příspěvek od MaxEisley » 15 kvě 2009 19:34

Gramce sice upadaj, ale pořád nás je dost. Ono totiž, na midi controleru muže začít hrát opravdu každý, tahle digitalizace nakonec dopadne tak, že každej druhej si bude řikat DJ, máčkne Sync, pak si nějak otočí s korekcema a ono z toho něco né tak ošklivýho vznikne a časem už bude možná umet i trochu zlepšit korekce a nakonec bude dávat krásný čistý přechody. Podvědomě se totiž naučí když dávat přechod přes basy a kdy naopak přes vejšky, proste si to zabuduje do palice aniž by to řešil po stránce sluchový, takhlec to vidím já, už dneska má každej 15tiletej konzoly a natahaný tracky zadáčo z netu a valí to a řiká si dj, zlatý starý časy.
2x Reloop RP-4000 M3D + Numark X6 + Sennheiser HD 280 Pro

distrikt

Příspěvek od distrikt » 16 kvě 2009 14:04

neřekl bych že gramce upadaji nevim jak je tomu u house,dance...ja byl dicky spiš na battle djing a hip hopu takže tam se každy drží gramců zuby nehty. midi konzole sou apsolutní ztratou času a peněz není nic lepšího než když jedeš na 100% analogově popřipadě pomocí DVS ale zatim v tom svou vekou budoucnosti nevidim a mysliš že pojem mix nezanmená vyfaravat mezi jednotlivými skladbami přechody a nechat je běžet popřipadě směšně poupravit pomoci ekvalizeru spiš to znamená hrát svoji muziku pomocí toho co maš na vinylu ale co ja vim ja to dělam zatim jenom rok...ani pořadnou výbavu nemám

sukinho

Příspěvek od sukinho » 26 kvě 2009 14:28

podle mě se to už vyvíjí nesmyslně moc dopředu a jak tady maj některý názor že je to o tom jak bavíš lidi a hraješ a ne z čeho tak s tim nesouhlasim, samože nejde o stroj ale pokud máš stroj kterej za tebe udělá všechnu práci dje, tak to tam rovnou pustťe internetový rádio a uvidíte že ve spoustě diskoték rádoby klubů bude ještě víc plno než předtim, prostě gramce/cd 4ever :D

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 26 kvě 2009 19:21

Tady bych se zastal kluků od DVS. Rozhodně není vždy pravda, že software by měl dělat něco za tebe. Ano - umí to, ale je na každém jak se k tomu postaví. Jestli bude DJ nebo jenom poštěč...
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Kenny

Příspěvek od Kenny » 27 kvě 2009 00:23

to by mě zajímalo kde ty lidi berou, ty pitomí drby že soft za tebe dělá všechno?
to sou někteří lidi fakt tak blbý nebo si dělaj srandu? :roll:

koupím si auto s automatickou převodovkou - řídí to auto za mě???
ne
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

sukinho

Příspěvek od sukinho » 27 kvě 2009 16:51

achjo achjo,nikdo nikdy neřek "všechno", ale většinu djský práce a jak už tady napsal jiný uživatel v jiném vlákně, máš fotografii a máš člověka kterej ti načmárá obraz, co tě teda na tom obraze tak bere když je fotografie mnohem přesnější dokonalejší? přece tam máš taky člověka kterej musí zmáčknout spoušť aby to fotilo a pak tu fotku ještě dostat z fotáku, tyhle ty přirovnání sou k ničemu, tady to prostě neni o "pravdě" ale jednotlivcích a názorech jak na straně posluchače(mě) nebo o druhý straně toho který takový technologie používá a hlavně jak je používá, já osobně to uznávám u lidí jako je PvD, Burian, Peter Pea, Biscuit,atd. ty to použijou k obohacení výstupu něčim jinym něčim novym a kdybys je postavil před gramce nebo cd neztrapnily by se protože by na to zahráli stejně bravůrně jako se softem ale když vidim cápka jak hraje aniž by používal sluchátka(nebo jenom sporadicky aby se neřeklo) a to tim stylem že stáhne basy zmáčkne sync udělá přechod maximálně tam eště zmáčkne tlačítko efektu aby to vypadalo djsky a šlus, promin tim si mě nezíská, takovej je můj názor a vaše omílání přírovnání k automatický převodovce v každym tématu kde někdo projeví odpor nebo negativní názor to rozhodně nezvrátí :D

Kenny

Příspěvek od Kenny » 28 kvě 2009 00:29

"pokud máš stroj kterej za tebe udělá všechnu práci dje" - všechnu znamená taky všechno viš :)

no samozřejmě to je pravda že s tím moc lidí neumí nebo spíš to využívají tak z 70% ale to se může stát i u lidí co hrajou na vinyly nebo CD, jasně tam není sync ale prostě se pořád bavíte o tom, jak to ty lidi používaj, taky nezatracuju hraní z CD když jeden k tomu přijde a mačká jenom play/pause a Track Search, tak stejně tak nezatracuju hraní ze softu když jeden k tomu přijde a bude mačkat sync a play/pause

a to vaše přirovnání k fotce a malbě je taková hovadina, dyť to jsou nebe a dudy, na takové přirovnání může přijít snad jedině dítě, to je jako přirovnání DJing vs. VJing (prostě naprosto rozdílné práce)

sukinho

Příspěvek od sukinho » 28 kvě 2009 07:26

jo a přirovnání k autu je pak stoprocentní pravda pane dospělej pardon :-D zrovna stim obrazem mi to příde docela trefný, a jak sem sám psal je to o lidech jak to používají, taky nezatracuju hraní ze softu pouze většinu lidí co z něj hrajou, teda až když je vidim zahrát, a jako základní práci dje považuju srovnání rychlosti, srovnání beatu a přechod, to je základ pro dje a to všechno za tebe zmákne soft a to i obyč vdj, ale zdůrazňuju nevytýkám nic softům ty se snažej ulehčit práci ale určitejm lidem jak je používaj !!!

Kenny

Příspěvek od Kenny » 30 kvě 2009 14:38

srovnání beatu a přechod za tebe udělá i VDJ? :lol:
a od kdy? pokud řikáš srovnání beatu tomu že někdo zapne sync tak to je potom lol... protože přes sync to nebude nikdy sedět tak aby to vůbec bylo poslouchatelné

alakto

Příspěvek od alakto » 01 čer 2009 17:35

Já bych řekl, že máte oba pravdu. Já jsem začinal na PC se softem, pak sem to spojil s mixem a gramcem, a pak sem už hrál bez softu. Mě nevadi, když někdo hraje buď se softem nebo bez ale musi aspoň něco umět :biggrin2:

sukinho

Příspěvek od sukinho » 01 čer 2009 20:41

vyníkajícně :) to je to co se tu snažim říct, bohužel to člověk musí asi naspamovat nebo napsat v pěti různejch podáních aby to konečně někdo pochopil

alakto

Příspěvek od alakto » 03 čer 2009 17:18

a ty hraješ jak na akcich :biggrin2:

dj mizda

Příspěvek od dj mizda » 15 čer 2010 17:08

distrikt píše:sem tu sice novej ale asi vas kluci potěším narazil sem na webu firmu která vyškrabuje vinyly obědnává se to normalně online cd pošlete budto poštou nebo do nějaké uschovny
http://www.orangepunge.com/index.html
tak si to užite
Ten link nefunguje :(

sukinho

Příspěvek od sukinho » 16 čer 2010 21:15

alakto píše:a ty hraješ jak na akcich :biggrin2:
pouze z cd + mix

Jakto

Příspěvek od Jakto » 18 črc 2010 21:14

sukinho píše: