Starate sa o svoje stroje a CD?

Čím nakrmit Final Scratch nebo record bag...
Paul Diamond

Starate sa o svoje stroje a CD?

Příspěvek od Paul Diamond » 17 srp 2008 14:39

ja momentalne zvazujem ze si kupim nejaky set na cistenie cdciek mate niekto nieco podobne na nete som nasiel tento set Reloop Professional CD/DVD Cleaning Set http://www.dj-obchod.cz/katalog/kartack ... g-set.html tiez ako sa starate o svoje stroje? ako ich cistite mate nato nejaku specialnu handricku alebo nieco? ci je to uplne jedno?

diq
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com
myspace.com/pauldiamondsk

Sharny

Re: Starate sa o svoje stroje a CD?

Příspěvek od Sharny » 17 srp 2008 15:10

No mám podobnou věcičku jako jsi nalinkoval :) Jsem s tim spokojen a spíš to používám na DVD (ty půjčuji, takže to pak jde znát :/ ). Na cd jsem to zatim nepotřeboval, jsem na ně hodně opatrný a nikdo mi na šanon nesahá, tak zatim pohoda :) Horší to pak bude s deskama (hodlám pořídit gramce)... Čistit je kartáčkem se mi fakt nechce :D

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 17 srp 2008 15:25

no moje CDcka tiez nikomu do ruk nedam :) ale sem tam asi nebude doveci to trosku prejst... tiez som rozmyslal nad tym ci existuje nieco aj na cistenie strojou ako od prachu a tak nejaka handricka zo specialnej latky od pioneeru ci nic take neexistuje? :biggrin2: alebo to vsetko cistite z utierkami na riad?
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com
myspace.com/pauldiamondsk

Azu

Příspěvek od Azu » 17 srp 2008 18:06

Pár těhle věciček sem zkoušel a nenadchl mně z toho nic, nkěteré spíš ta cd poničinil než opravili. Čisti CD nemá snad ani smysl, na nich ti toho moc hnezůstane co by stálo za čitění, navíc když přehrávače mají automatický čištění těch CD. Když už se cd škrábne a je potřeba jej opravit, tak na toto tyhle preparáty stejně nefungují a může leda průmyslová oprava bruskou, nebo řezacím laserem.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

szuwoo

Příspěvek od szuwoo » 27 pro 2008 22:12

Paul Diamond píše:no moje CDcka tiez nikomu do ruk nedam :) ale sem tam asi nebude doveci to trosku prejst... tiez som rozmyslal nad tym ci existuje nieco aj na cistenie strojou ako od prachu a tak nejaka handricka zo specialnej latky od pioneeru ci nic take neexistuje? :biggrin2: alebo to vsetko cistite z utierkami na riad?

na cistenie masiniek by som poradil snad len stlaceny vzuch na kancelarsku techniku.....

Kenny

Příspěvek od Kenny » 27 pro 2008 22:33

na utírání elektroniky i notebooku od prachu používám takový hadříky který jsou specielně pro utírání prachu jsou takový chlupatější chytá se do nich dobře prach ale nepouštěj ze sebe žádný chloupky nic, leštim s tim i displeje...
na CD nepoužívám nic všechny fungujou dobře a když se na některým objeví prach tak to otřu o mikinu :)
no s playerama nemam taky žádnej problém ale kdyby něco tak to vatové tyčinky a Francovka jistí
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 29 pro 2008 14:53

Na CD jednoznačně zubní pasta bez zrníček a jeduuuuuuuuuuuuuu... :lol:
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

SKRDLIK

Příspěvek od SKRDLIK » 30 led 2009 18:37

Jakože na cd naneseš pastu a nějak rozšmudláš kartáčkem :?: by mě napadlo :shock:

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 01 úno 2009 19:05

Nene, jenom zubní pastu rozetřeš a umeješ s tim datovou stranu CD.
Osobně s tim mam dost dobrý výsledky a hodně nečitelnejch CD sem tim přečet.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

Danken

Příspěvek od Danken » 11 bře 2009 19:27

Jn taky jsem to dřív robil a určitě dobrý tab pasta je good je to tak 2 roky zpět co jsem to naposled použila ale stejně to dlouho nevydrží řek bych tak 2 přečtení po čištění :x

JK.

Příspěvek od JK. » 17 bře 2009 22:31

Cisteni pastou je super, thx...
A na skrable cd doporucuju strcit je na par minut do mrazaku ;)
Propellerhead Reason 4.0

iceSee

Příspěvek od iceSee » 17 lis 2009 14:24

kol-ler

Příspěvek od kol-ler » 17 lis 2009 14:31

[quote="iceSee"]cisti nekdo svoje desky timhle? :)

http://www.dj-obchod.eu/katalog/kartack ... -gold.html[/quote]

jo, já to mám...ale je to spíš na odstranění prachu a náboje, než na nějaké důkladnější vyčištění..

RickySho

Příspěvek od RickySho » 17 lis 2009 15:43

podle me je to kravina. teda samozrejme mluvim o vypalovanych cd na djing (ne original hudebni nosice).
za predpokladu ze si hudbu zalohuju a nemazu ji z compu po vypaleni (coz by kazdej rozumnej clovek mel delat) - tak dyz se jednou za cas nejaky cd znici nebo se stane nefunkcni vypalim ho znova na jiny. tolik se pres tu kapsu clovek zase neplacne ne? :mrgreen:

Danken

Příspěvek od Danken » 17 lis 2009 16:33

RickySho píše:podle me je to kravina. teda samozrejme mluvim o vypalovanych cd na djing (ne original hudebni nosice).
za predpokladu ze si hudbu zalohuju a nemazu ji z compu po vypaleni (coz by kazdej rozumnej clovek mel delat) - tak dyz se jednou za cas nejaky cd znici nebo se stane nefunkcni vypalim ho znova na jiny. tolik se pres tu kapsu clovek zase neplacne ne? :mrgreen:
Jenomže když používáš origa tak je to nemalej problém

Odpovědět