MP3 nebo Flac ?

Čím nakrmit Final Scratch nebo record bag...
Odpovědět
Uživatelský avatar
djTherese
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2019 17:19
Vybavení

MP3 nebo Flac ?

Příspěvek od djTherese »

Mám dotaz ohledně kvality písniček. Můžete přehrávat písničky v MP3 a nebo ve Flacu? Co je kvalitnější, nebo jaké hodnoty jsou kvalitní? Díky

Uživatelský avatar
djmario
Příspěvky: 234
Registrován: 07 úno 2011 11:26

Re: MP3 nebo Flac ?

Příspěvek od djmario »

Ahoj samořejmě flac je nejlepší na kvalitě ale taky počítej jak jsou velké MB jedna skladba, já osobně použivám Mp3. ale 320.kbs tu nejvyšší možnou velikost MP3. to chce jsi to poslechnout stejnou skladbu jednu v MP3 a jednu flac dnes většina přehravačů i tv umí přehrát flac kdysi stím byl problém dnes je to na výběru a využítí v praxi

mira
Příspěvky: 45
Registrován: 16 lis 2015 08:52

Re: MP3 nebo Flac ?

Příspěvek od mira »

Kvalitnější je samozřejmě flac. Pokud ti jde o hudbu, kterou budeš hrát na akcích, tak si ale troufám říct, že je to úplně jedno, pokud teda nebudeš hrát pro spolek audiofilů na špičkovým aparátu :)
Takže stačí běžný MP3 v 320 kbps. Ale osobně si myslím, že na většině akcí není ani nižší kvalita vyloženě nepoužitelná (samozřejmě 64 kbps už ne). Pokud je všude 90 % lidí opilých nebo něčím sjetých, tak to nemají šanci poznat :D Další věc je to, že většina běžných lidí nemá moc tušení o tom, jak by měl vlastně kvalitní zvuk znít.
Tím ale určitě nechci říct, že by na to měl člověk kašlat a že bychom se neměli snažit o kvalitu :wink: Takže takovým nějakým standardem je MP3 v nejvyšší kvalitě, tj. těch 320 kbps.

Odpovědět