Kolik lidí nakupuju online muziku

Čím nakrmit Final Scratch nebo record bag...
LuKyss
Příspěvky: 179
Registrován: 15 bře 2007 17:28

Re: Kolik lidí nakupuju online muziku

Příspěvek od LuKyss »

Je to padlý na hlavu. Snad je to autorské právo. Tedy co si vytvořím, k tomu mám všechny práva jen a pouze já. A také já si můžu určit komu to prodám - tedy dám mu moje práva, souhlas s veřejnou produkcí apod. Nevidím smysl v tom, aby osa musela nutně zastupovat mě jako autora nějaké skladby.

Podle mě celá osa je blbost, to že já mám server o audiu a mám na něm články, tak je zakázáno další šíření bez mého svolení - podle autorského práva, to je bez debat. No a taky nejsem pod žádnou organizací evidován, přesto můžu články sám prodávat.
ReproMania.NET

hoolifan
Příspěvky: 761
Registrován: 05 čer 2007 00:14

Re: Kolik lidí nakupuju online muziku

Příspěvek od hoolifan »

Tak a teď mi někdo vysvětlete, kde si můžu legálně koupit mp3ky se skladbama které slyší lidi v rádiu a různě na Óčku atd. našel sem i nějaké hitparády atd ale juno ty tracky bohužel nenabízí. Osobně sem se zařekl, že už nic nelegálně nestáhnu ale všechno podstivě koupím ale v této kure*ské době má člověk na výběr buď čekat měsíc než vyjde aktuální taneční liga, zaplatit za ni 300-400 a mít za to pár tracků..
Co se týče české tvorby (rock a pop) tak je situace ještě horší - pokud si člověk nekoupí celé cdčko od daného interpreta tak je nahraný..
Chtěl bych si postupně promazat harddisk a nahradit nelegální hudbu hudbou legálně koupenou (byť by to mělo být grabované z orig. cdčka které mi bude doma ležet) už sem se za poslední rok dostal na poměr 8000songů a z toho asi 10% mám koupených (většina vesměs díky aukru)..
Kde mám teda ty "rádiovky" kupovat?
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

sukinho
Příspěvky: 132
Registrován: 20 srp 2008 11:26

Re: Kolik lidí nakupuju online muziku

Příspěvek od sukinho »

takže asi vypadá že czech mp3 shop nebude co? docela škoda, jak je vidět tak nejenom djové to maj u nás těžký ale i prodejci/lidi co se to djům naopak snažej ulehčit nabídkou techniky atd.

djfelixus
Příspěvky: 786
Registrován: 15 črc 2008 09:03

Re: Kolik lidí nakupuju online muziku

Příspěvek od djfelixus »

Ono i co se týče vinylů, je tady v ČR dost draho. Chápu místní vinyl shopy, že ty náklady jsou nezbytný, ale když na Chemicalu mě vyjde deska na 5 liber = cca. 150,- Kč a v čechách na minimálně 270,- Kč, tak je jasný pro co se DJové spíš rozhodnou. A takhle je to co se týče hudby se vším...
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

iceSee
Příspěvky: 135
Registrován: 26 pro 2008 21:55

Re: Kolik lidí nakupuju online muziku

Příspěvek od iceSee »

hoolifan : pokud bych hral diskoteky, kde jede handzup, na http://www.tunetribe.com nebo http://www.dance-tunes.com sezenes slusny handz up remixy tracku jako poker face, apologize, summer of 69, just dance a tak, proste Manian, Topmodelz, The Real Booty Babes aka Jens O., Degrees... prolozis to necim ostrejsim od Headhunterz nebo Showteku a lidi mas unaveny hned :D

hoolifan
Příspěvky: 761
Registrován: 05 čer 2007 00:14

Re: Kolik lidí nakupuju online muziku

Příspěvek od hoolifan »

dík za linky.
ten tune tribe mi přijde takový celý zmatený a těžko se mi v něm orientuje :sad2:
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Odpovědět