drum and bass -co kupovat za desky a kde ?

Čím nakrmit Final Scratch nebo record bag...
Odpovědět
kennyss

drum and bass -co kupovat za desky a kde ?

Příspěvek od kennyss » 06 dub 2010 23:46

ahoj muzu se zeptat chtel bych zacit hrat dnb ale nevim jak na nakup desek cetl jsem ze se dnb del do hodne stylu (techstep dubstep..atd)a jak je rozpoznam,da nekdo radu prosim nikde sem to nenasel ani tady na foru :(

kennyss

Re: drum and bass

Příspěvek od kennyss » 07 dub 2010 00:21

Nebo aspon nejakou radu ohledne dnb

RickySho

Příspěvek od RickySho » 07 dub 2010 10:55

vinyly je nejlepsi kupovat na zahranicnich serverech, nemeckejch a britskejch. nejlepsi je asi jak velikosti/vyberem tak ohlasama juno.co.uk koukni tam.
co se tyka podstylu, to je jen na tobe jak moc mas dnb rad a poslouchas ho, cim vic ho poslouchas tim vic rozeznas dany podstyly, treba si na zacatek vygoogluj jaky sou mezi nima rozdily atd.
prece ti nikdo nemuze radit jakou hudbu mas poslouchat (->timpadem hrat) :mrgreen:

navic to ze se deli do podstylu v keterejch se nevyznas neznamena ze nemuzes vyhledat tracky co chces, tak to vyhledas podle autora treba.

honcka

Příspěvek od honcka » 07 dub 2010 10:56

nic rozpoznavat nemusis, jediny, na co se zamer je, aby desky byly zhruba stejne rychly (klasickej technics ma pitch +-8%, tak aby si nebyl mimo) a aby k sobe sedely, to poznas poslechem, doporucuju ti do zacatku najit si nejaky track, ktery se ti libi a pak si koupit par desek ze stejnyho labelu.

jestli chces hrat z vinylu, tak urcite doporucuju nekupovat desky u nas, napr z anglie te vyjdou mnohem levnejc u nas v prumeru 250 v anglii cca 6 liber
http://www.chemical-records.co.uk
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 07 dub 2010 12:26

Chemical určitě doporučuju. Jsou ještě o krapet levnější, než Juno. ;-)
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

KILLA BEE

Re: drum and bass -co kupovat za desky a kde ?

Příspěvek od KILLA BEE » 07 dub 2010 13:13

připojuju se za chems. , Felix nekecá :wink:
2x 1200MK5, RANE-TTM57SL ,Vestax QFO, MPD24, MPC500 atd..

kennyss

Příspěvek od kennyss » 07 dub 2010 15:29

dik moc snad to nejak zmaknu :D

kennyss

Příspěvek od kennyss » 07 dub 2010 15:59

A nevite jeste nekdo za jakou cenu je postovne nebo jak to tam maj.

Chip

Příspěvek od Chip » 07 dub 2010 16:32

Jestli začínáš tak si asi neobjednávej rovnou desky ze zahraničí. Myslim že by si se měl podívat třeba na vinyl.cz a tam v bazaru najdeš spoustu DnB desek. Dáš tak za desku 150,- a aspoň uvidíš jestli ti to vůbec půjde a jestli tě to bude bavit. Spousta DnB DJ's přechází na Serato a rozprodává svoje desky. A hlavně když za půl roku zjistíš že tě to nebaví tak ty desky prodáš za stejnou cenu za jakou si je koupil a né za půlku.

voče

Příspěvek od voče » 07 dub 2010 21:39

Souhlas s Chipem. Nejdřív bazar!

Potom dle mýho český shopy (aspoň 10 placek si u nás kup) s tim, že poslechneš na místě a pokecáš s lidma odtamtud. Zaplatíš sice víc, ale zase získáš zkušenost. Shopy si najdi na netu. Pokud seš z Prahy, tak maximum underground nebo ve školský ulici něco je (snad ještě stále).
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

honcka

Příspěvek od honcka » 07 dub 2010 22:00

TSP zrusili
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 08 dub 2010 06:04

Ten, kdo má plně vyhraněnej styl, tomu bazary stejně nejsou moc platný. Navíc v bazaru ty desky koupíš leckdy dráž, než je koupíš nový na tom Chemicalu.
Zajímavej mezinárodní cd/vinylovej bazar je discogs.com. Když sem hrál na gramce, sháněl sem si tam kousky, o kterých sem si myslel, že už je nikdy neseženu. Byly to desky z různejch koutů země a fungovalo to v podstatě na principu aukra. Člověk se s jednotlivym človíčkem na druhý straně dohodnul na poštovnym a celkový ceně a bylo. Chodili mi například desky z Německa, Španělska, Francie atp.

Jinak cena poštovného u Chemicalu a Juna závisí na počtu objednaných kousků. V zásadě to ale nebylo nic drahého a nákup v těhle zahraničních shopech se vyplatí mnohem víc než v ČR. Kdo objednává/objednával, tak ví.

voče

Příspěvek od voče » 08 dub 2010 20:25

Felixi, to máš pravdu, ale dle mého človšk kterej začíná (což předpokládam, že tohle je ten případ), tak se hned nevrhne do nějakejch zahraničních shopů. Nejlepší je podle mě osobní kontakt s prodavačem a pokec. Je to zkušenost. A to, že tady ohraný desky seženeš dráž, než nový z tramtárie, to je dost spekulativní :)

Kde tys poprvé kupoval desky ? Neřikej, žes hned skočil na discogs a začal nakupovat :)
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com

djfelixus

Příspěvek od djfelixus » 09 dub 2010 06:30

Já když jsem s deskama před pár lety začínal, tak jsem žádný osobní kontakt s prodavačem nepotřeboval a věřim, že ani většina lidí ho potřebovat nebude. Já měl od začátku v hudebním stylu jasno (i když se ty moje styly měnili nebo posouvaly někam jinam). Na internetu jsem si poslech track, kterej se mi líbil a desku jsem si koupil.
Máš pravdu, že jsem nezačínal hned na junu nebo chemicalu, ale to bylo spíš tím, že v platbách po internetu jsem nebyl moc zkušenej a navíc sem na to neměl kartu. Začínal jsem s obchodem djshop.cz, se kterým jsem byl sice spokojen, ale když jsem poznal ty dva zahraniční shopy, měl jsem pak hned jasno. Byl tam mnohem větší výběr, bleskové dodání přes anglickej Royal Mail a navíc hafo věcí skladem bez čekání na dodání.
Pokud člověk umí platit přes paypal nebo kartou, i začátečník si myslim dost jednoduše může objednávat ze zahraničí. Pokud mam totiž jasno ve stylu, nemusim nic dalšího řešit.

alakto

Příspěvek od alakto » 17 kvě 2010 21:10

Podle mě je nejlepši českej obchod na drum and basovy vinily www.dj33.cz.

Odpovědět