Znaceni desek pro scratch

Jak krotit beaty...
Odpovědět
havlis

Znaceni desek pro scratch

Příspěvek od havlis »

Zdravim, chci se zeptat, ty co hrajou hipec, tak cim si to vlastne znaci ty urcity mista na desce? Nasel jsem si pro vyscratchovani urcity zvuk na jedny placce a chtel bych ho priste zase pouzit, ale zase mi zabere cas nez to misto tam najdu. Nevite co to je za barvy? Diky
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

fifo

Re: Znaceni desek pro scratch

Příspěvek od fifo »

Zozen si nejake okruhle nalepky, to je najlepsie riesenie. Ja som ziadne kruhove nalepky nezohnal tak som si aspon zabezpecil format papieru A4 ktory je z druhej strany lepkavy. Musim si z toho sam vyrobit potrebnu velkost. Je to dost o hubu, ale vzdy lepsie ako nic.

Btw...Ked uz som spomenul kruhove nalepky, nevie niekto kde by sa dali zohnat? Som sice zo Slovenska, ale kludne by som ich aj niekde z netu objednal keby bola taka moznost.
2xStanton T.120
2xShure M44-7
Stanton SA 5--Innofader

LuKyss

Příspěvek od LuKyss »

Kašlu na nálepky, to místo si musím zapamatovat, zkoušej si vždy hlášku najít, dát jinam jehlu znovu a znovu, ono si pak tu hlášku přibližně trefíš.
ReproMania.NET

1Rozy6

Příspěvek od 1Rozy6 »

Chlape tak s nálepkama na scratch je to různý sou dva typy polepování. 1) Nalepíš si nálepku na okraj desky (v místě kde zvuk není) nastavíš si ju např na 12 hodin jakokdyby, nebo si ju dáš do úrovně ramínka. Vtip je v tom že si vychytáš začátek nějakýho zvuku na desce a nalepíš to na 12h např na desce a když se ti to bude blížit na tu úroveň tak přesně budeš vědět kdy zvuk přijde. 2) Druhej typ je zaciklení beatu, toho se využívá tak že nálepku nalepíš někam v desce, má tvar kulatej nebo tvar oka (nic bližšího mě nenapadá :roll: ). Pokud ti jehla dojede na tvou nálepku tvar ju vrátí a beat (drážku) víš. Takže můžeš mít nekonečnej beat, ale má to háček chvilu to trvá než to nalepíš do správnýho místa, ale je to jen o zkoušení. Já sám teda nálepky nevyužívám, vždycky hraju podle uší a značit si že přijde zvuk na scratch mě přijde zbytečný, když to vím. A zaciklení teď můžu prováďet v traktoru takže... :smile2: A jako nálepka posačí obyčejná reklamní samoleka co ti dávaj např v šopu když si něco koupíš, stačí akorát vystřihnout požadovanej tvar :wink:
SA12X,innoFADER,Numark TT500,M44-7,Traktor Scratch,Axiom 25,AV40.

KILLA BEE

Příspěvek od KILLA BEE »

fifo píše:Zozen si nejake okruhle nalepky, to je najlepsie riesenie. Ja som ziadne kruhove nalepky nezohnal tak som si aspon zabezpecil format papieru A4 ktory je z druhej strany lepkavy. Musim si z toho sam vyrobit potrebnu velkost. Je to dost o hubu, ale vzdy lepsie ako nic.

Btw...Ked uz som spomenul kruhove nalepky, nevie niekto kde by sa dali zohnat? Som sice zo Slovenska, ale kludne by som ich aj niekde z netu objednal keby bola taka moznost.
zkus kruhové záslepky na střelnicové papírové terče, maj je v každym krámu se střelivem, nyslivostí...stojej pár korun :-)
2x 1200MK5, RANE-TTM57SL ,Vestax QFO, MPD24, MPC500 atd..

fifo

Příspěvek od fifo »

Vdaka za radu :) Este musim najst v blizkosti taky shop a bude to ok :wink:
2xStanton T.120
2xShure M44-7
Stanton SA 5--Innofader

apin

Příspěvek od apin »

já si na battly lepim číslíčka z audiokazet z toho platíčka nálepek, co bylo u každý nový kazety přiložený... držej dobře ikdyž jsou malý :)

mám označený zvuky, co jsou zacyklený ve stopě, páč se to většinou všechno opakuje ve stejným místě a vystačí mi 2 nálepky
lightnite.cz

fifo

Příspěvek od fifo »

apin píše:já si na battly lepim číslíčka z audiokazet z toho platíčka nálepek, co bylo u každý nový kazety přiložený... držej dobře ikdyž jsou malý :)

mám označený zvuky, co jsou zacyklený ve stopě, páč se to většinou všechno opakuje ve stejným místě a vystačí mi 2 nálepky

Tie nalepky z kaziet tusim odporuca aj q-bert na svojom DVD - DIY, len problem je v tom, ze kazety uz akosi vysli z mody :confused2:
2xStanton T.120
2xShure M44-7
Stanton SA 5--Innofader

Martttin

Příspěvek od Martttin »

chalani ja moc do hiphopu niesom, ale tak mi napadlo, ved kazdy pozna dierkovace, hmm dufa mze v cechach sa to vola rovnako a nalepka vo formate A4 sa da kupit, proste cela A4 je jedna nalepka, sam som ju kupoval v papiernictve, to by sa potom dalo z takej A4 narobit takych kruzkov...a mate po starosti a vyjde vas to na 15 korun za A4 :D

fifo

Příspěvek od fifo »

Martttin píše:chalani ja moc do hiphopu niesom, ale tak mi napadlo, ved kazdy pozna dierkovace, hmm dufa mze v cechach sa to vola rovnako a nalepka vo formate A4 sa da kupit, proste cela A4 je jedna nalepka, sam som ju kupoval v papiernictve, to by sa potom dalo z takej A4 narobit takych kruzkov...a mate po starosti a vyjde vas to na 15 korun za A4 :D
Hehe tie papiere som spominal v mojom prvom poste, ale ten dierkovac ma nenapadol. Dobry napad :o Ma to len jeden hacik, ze sa s tym daju robit len male "vystrizky". Respektive neviem o ziadnom inom dierkovaci co by robil vacsie diery :?
2xStanton T.120
2xShure M44-7
Stanton SA 5--Innofader

Martttin

Příspěvek od Martttin »

fifo píše:
Martttin píše:chalani ja moc do hiphopu niesom, ale tak mi napadlo, ved kazdy pozna dierkovace, hmm dufa mze v cechach sa to vola rovnako a nalepka vo formate A4 sa da kupit, proste cela A4 je jedna nalepka, sam som ju kupoval v papiernictve, to by sa potom dalo z takej A4 narobit takych kruzkov...a mate po starosti a vyjde vas to na 15 korun za A4 :D
Hehe tie papiere som spominal v mojom prvom poste, ale ten dierkovac ma nenapadol. Dobry napad :o Ma to len jeden hacik, ze sa s tym daju robit len male "vystrizky". Respektive neviem o ziadnom inom dierkovaci co by robil vacsie diery :?
jaj...no ono ja som uz hovoril ze moc do hipecu nie som takze neviem ake velke tie kruzky maju byt...ale inak dnes sa da kupit hadam vsetko, teda akoze to materialne, len treba hladat a mozno sa najde...no vela stastia pri lepeni :D

fifo

Příspěvek od fifo »

No hej da sa uz kupit vsetko. Cital som na skratchworx fore, ze kde zhanaju taketo nalepky a niekto tam pisal, ze ich kupuje vo walmarte, takze asi na slovensku budem musiet kuknut do tesca alebo niecoho obdobneho....
2xStanton T.120
2xShure M44-7
Stanton SA 5--Innofader

Odpovědět