Vyrovnanie hlasitosti...

Jak krotit beaty...
Odpovědět
trackIDerNR

Vyrovnanie hlasitosti...

Příspěvek od trackIDerNR »

prosim vas date nejaku radu ako co najpresnejsie vyrovnat hlasitosti dvoch trackov? trenujem to uz dlho ale proste mi to nejde...

Kubík

Re: Vyrovnanie hlasitosti...

Příspěvek od Kubík »

Na některých mixákách máš hlasitost přímo u kanálů třeba vedle poťáků, stačí si najít nějaké místo uprostřed, kde je ten track nejhlasitější a dorovnat ho na úroveň tracku, kterej zrovna hraje ven.
Pokud to není u každýho kanálu, tak si pustíš track, co jde ven do cue, zjistíš, kam ty ledky lítaj a pak si do cue pustíš track co chystáš, zase najdeš nejhlasitější místo a dorovnáš.
Nebo to jde podle sluchu, což je nejpřesnější. Na tohle žádná rada není, musíš si to sám naposlouchat, hodiny a hodiny tréninku, tak hodně štěstí :>.

trackIDerNR

hej len ja som tych hodin absolvoval uz velmi vela :) aj zrovnavat BPM som sa naucil za jeden den ale toto mi proste nejde :)

dj_snake

Příspěvek od dj_snake »

Po prve: najlepsie podla sluchu... a po druhe: nenapisal si na com hras... od toho totizto velmi zavisi co by som ti poradil... napriklad ak mas konzolu alebo DVS tak tam sa to da nadstavit v softe... ale najlepsia pomocka ked to nejde podla sluchu je presne ten sposob ktory tu uz bol spomenuty... sleduj na mixaku pokial ti ,,lietaju,, diody na kanali z ktoreho hras... a tak isto dorovnaj aj ten kanal z ktoreho ides hrat...
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...

piatro
Vybavení

Příspěvek od piatro »

podľa mňa sa nedá diódami riadiť stále. sú tracky ktoré sú viac prebasované s menšími stredmi a sú ktoré to vrieskajú,tie aj keď dorovnáš podľa lediek track s hlasnejšími vokálmi sa ti bude zdáť hlasnejší lebo ľudské ucho viac vníma tie frekvencie ako basové/výškové. je to všetko o sluchu,medzi niktorými trackmi môžeš mať rozdiel aj pár db ale budú sa ti zdáť rovnako hlasné. tak isto ako niektoré skladby s odfláknutým masteringom,kde compressor veľmi zaberá a pri bezbasovej pasáži to trhá uši. dobrý príklad je nový diskoshit pri 0:37 sec http://www.youtube.com/watch?v=KnEXrbAQyIo

trackIDerNR

hram na Pioneer Cdj 400 + Djm 700 a ako je pisane v poslednom prispevku tiez si myslim ze sa to podla diodek stale neda...

dj_snake

Příspěvek od dj_snake »

Aj tak si trvam na svojom.... napisal som ze najlepsie podla sluchu a ako pomocku som uviedol diodky... skratka diodky su len take napomocne pre zaciatok a pre tych ktory to fakt nepocuju... aj ked potom nie som si isty ci taky clovek hluchy ako poleno patri za mixak :lol: a prave preto ked potom revu stredy a vokaly tak to volnym uchom spozorujes skor a mozes dorovnat a upravit... lebo ako to tu niekto uz napisal ludske ucho pocuje lepsie v oblasti stredov.
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...

Odpovědět