Virtual Dj nastavení beatů

Jak krotit beaty...
Odpovědět
philcooper

Virtual Dj nastavení beatů

Příspěvek od philcooper »

Ahoj, prosím o radu, mám nově VDJ, vše mi fungovalo Ok, jen jsem si nešikovně s tímto programem pohrával a podařilo se mi to tak kvalitně rozladit, že když se mi načtou oba tracky do přehrávačů, nastavím první beat a kliknu na sync, chvíli to sedí a paxe to rozjede a seká se to...Když mi sedí beaty, nesedí mi pomocné body(čtverečky pod zvukouvou křivkou) Když kliknu na ikonu BPM a chci to nastavit ručně, objeví se mi okno se založkami EDIT BPM to celkem chápu, EDIT GRID to už je horší... nevíte jaxe to nastavuje? Myslím že problém je někde tady, ale nedokážu ho vyřešit....Předem díky

DJ Patrix

Re: Virtual Dj nastavení beatů

Příspěvek od DJ Patrix »

Skús reset to factory settings, ak to teda novšie verzie tohto softu ešte majú.

Ludek

Příspěvek od Ludek »

Zkus u těch tracků znovu zanalyzovat BPM (pravým na skladbu v browseru - BPM - Re-analyze). Pokud je BPM pravidelné a přesné (elektronická muzika), tak to VDJ spolehlivě pozná a ty čtverečky přiřadí k beatům správně. U živé muziky se to může někdy rozjíždět, protože bubeník nedrží přesně tempo. Pokud máš ty čtverečky proti beatům posunuté i pak, tak je posuň aby byly správně pomocí těch šipek u phase v edit BPM.
Naposledy upravil(a) Ludek dne 23 kvě 2012 03:18, celkem upraveno 1 x.

philcooper

Příspěvek od philcooper »

Ludek píše:Zkus u těch tracků znovu zanalyzovat BPM (pravým na skladbu v browseru - BPM - Re-analyze). Pokud je BPM pravidelné a přesné (elekronická muzika), tak to VDJ spolehlivě pozná a ty čtverečky přiřadí k beatům správně. U živé muziky se to může někdy rozjíždět, protože bubeník nedrží přesně tempo. Pokud máš ty čtverečky proti beatům posunuté i pak, tak je posuň aby byly správně pomocí těch šipek u phase v edit BPM.
diky za radu, vyzkousim...:)

keduel

Příspěvek od keduel »

čau, prostě u některých trackú se tempo po SYNC pořád rozjíždí i když nastavim ručně phase. please pomoc !!! kdyz to srovnam podle uší tak je rozdíl v BPM třeba 4 což je hrozně mooooc.

Ludek

Příspěvek od Ludek »

Jak už jsem odpovídal, pokud je skladba nagrabována z CD a je to elektronická hudba s "automatickým bubeníkem", VDJ tempo pozná správně a můžeš pak po srovnání BPM nechat tyto skladby hrát přes sebe i několik minut a tempo se nikdy nerozjede. Pokud se ale jedná o živou hudbu, nebo máš ty skladby ponahrávané z desek, může se to klidně časem pomalu rozjíždět. Také mám pár takových skladeb s "proměnlivým", tempem, ale je to naprosté minimum.

EVO

Příspěvek od EVO »

...a pokud myslíš že ten problém je v tom, že máš něco špatně nastaveno, jednošue reinstaluj software :wink:

Odpovědět