Nová řada DENONU?

Jak krotit beaty...
Odpovědět
max.max

Nová řada DENONU?

Příspěvek od max.max »

Nevíte někdo, jestli DENON chystá něco nového ze své dílny? Jedna se mi o malé "krabičky na cédečka". Mám DN-S1000 už víc jak 4 roky a chtělo by to obměnu. DN-S1200 se mi moc nelíbí, spiše není tak spolehlivy... :( DN-S700 neumí zase scratch, inač bych je bral... Mám doma case od UDG přímo na tyto denony a nechci ho dát pryč, líbí se mi, že je malý a neumím tahat další kufry... přece jenom tahat playery v kovových kufřikách se trošku pronese, hlavně tahat to po každé kalbě do 3 patra... Tak vemu jednu tašku a jdu :) Děkují za info.

nema.dj

Re: Nová řada DENONU?

Příspěvek od nema.dj »

zo strednej triedy asi nic, no chysta sa nejaky nastupca DN-S3700 (zeby DN-S3900? :wink: )....nejake chabe video uz bolo aj na YT....a tie DN-S1200ky su nahodou spolahlive....ja ich pouzivam minimalne 1x do tyzdna, s takmer ziadnym servisom a idu v pohode.....+ podpora midi/usb/mp3 a po aktualizacii firmware super masiny
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

max.max

Příspěvek od max.max »

Kolega si je koupil mezi prvníma cca půl roku po začátku výroby a u jednoho nenačítala mechanika a u druhého blbnul scratch... druhý kamarád měl taky problém s těmito playery, osobně nevím o co konkretně šlo. Ono ta řada 1200,700 vyšla už v číně,tak kdo ví, jestli to nemá vliv i na kvalitu denonu, ikdyž nemělo by mít... Mám DN-X120 mix a to už mám druhý páč u toho prvního po necelých 2 letech odešly potenciometry... Inač playery denon jsou super, ty 1000 mám fakt už pár let a bez problému, měnil jsem jenom tlačítka play a cue.

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike »

Kamarád taky používá DN 1200 bez problémů, takže bych z toho strach neměl.

Co se týká budoucnosti, tak já jsem měl "zákulisní" informaci, že Denon vydá na podzim 2012 úplně novou řadu 4000, která bude kompletně modulární (uživatel si bude moci zvolit JOG ze 4 různejch druhů a mechaniku NONE/CD/DVD/HDD/čtečka karet).

Ale ta informace o 3900 vypadá dost reálně, takže těžko říct, zda ten modulární systém nebylo jen zbožné přání. Byla by to škoda. Ta 3900 z videa vypadá jena na drobnou evoluci 3700.

Takže potenciální nástupce DN S 1200 by se od něj stějně moc neodlišoval.

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Predpokladam, ze ty druhy jogu budou nasledujici:
- Gramo (s motorem)
- Pio jog
- pak snad jeste mozna Dotykova plocha (jako u stanton sc system 3 - http://www.stantondj.com/stanton-contro ... stem3.html)
- ??? (nic dalsiho krome volantu, aby se stim dali hrat i Need for speed me nenapada :lol: )

Osobne se domnivam, ze se bude pouzivat vetsinou stejne jen ten Pio.

Azu

Příspěvek od Azu »

Já bych tomu moc nevěřil, protože to jako modulární snad ani nejde vyrobit, díky zcela odlišnému fungování motorizovaného a pio jogu
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Majky_mike

A proč by to nešlo? Já v tom technicky problém nevidim.

Prostě by v playeru byla "díra", ve které by byl konektor s napájením a přenosem dat. Veškerá technická část JOGu a logika by byla v samotném jogu. Ten by playeru pouze dodával požadované informace. Stejně to je tak i v současných přehrávačích a pro JOG je vyhrazen nějaký menší čip, který interpretuje údaje ze senzorů.

A přišlo by mi to jako geniální řešení. Denon by nenaštval svoje stávající fanoušky a zachoval by si tvář (příchodem playeru s "CDJ JOG"em by říkal, celé léta jsme dělali chybu). A zároveň konečně mohl konkurovat CDJ.

A co jsem slyšel, tak měl být

- motorizovaný JOG
- ještě dražší dotykový s opravdu velkým display
a 2 nějaké levnější nedotykové.

S tím úplně nejobyčejnějším JOGem a bez mechaniky to mělo být cenově lehce nad 1200. Což mi taky přijde jako hodně chytrej prvek. Neprodukovat X řad, ale 1 modulární systém.

Ale třeba je to fakt kravina a nic takového nepřijde.

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Taky si myslim, ze Denon nebude chtit priznat chybu. Takze Gramo+Pio je snad i realne. Pokud tomu da dobrou cenu, tak si to mozna i lidi zacnou kupovat misto Pio (hlavne misto nizsich Pio).

Majky_mike

Uvidíme co bude... ale ten "můj" modulární systém asi ne. Ty videa s DN 3900 vypadají reálně (do webu je pustilu administrátoři oficiálního denon fóra), takže třeba Denon vykročil jiným směrem.

Každopádně ten DN-3900 vypadá, že přišel o efekty (nebo je efektová cesta nějak zmenšená a přemístěná) a o mechaniku.

Tak se necháme překvapit...

Azu

Příspěvek od Azu »

Podle označení (SC) by se mělo jednat o MIDI kontrolér, ale na tom videu bylo vidět, že to má snad i CD mechaniku, což mně zmátlo
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

Majky_mike

Azu píše:Podle označení (SC) by se mělo jednat o MIDI kontrolér, ale na tom videu bylo vidět, že to má snad i CD mechaniku, což mně zmátlo
Já bych právě neřekl, že to má mechaniku... všechny zástupci 3000 řady mají nějakým způsobem uděláno osvětlení slotu na CD, aby DJ +- viděl kam to strká. Tohle tam nic nemá.

johnny

Příspěvek od johnny »

ked sa lepsie pozries, tak si vsimnes ze ma mechaniku,
2 pioneer cdj 350, pioneer djm 300, stanton t 80,pioneer efx 500

Majky_mike

johnny píše:ked sa lepsie pozries, tak si vsimnes ze ma mechaniku,
V tom případě je ale neosvětlená.... Spíš to může vypadat jako mechanika. Může tak být pouze tvarovaný plast, nebo tam může být čtečka karet. Těžko říct.

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

ak je tam vlozene cd alebo v rezime pc, tak nemusi svietit
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

Odpovědět