Nastavení ramínka

Jak krotit beaty...
Odpovědět
sanny54

Nastavení ramínka

Příspěvek od sanny54 »

Hej lidi máte někdo concorde přenosky a gramce Reloop??? Jakouv váhu a vejšku máte nastavenou? Mám jehly Ortofon Q-Bert a prostě mi při scratchích
stejně vobčas uletěj... :( Nevíte co s tim???

PVD

Příspěvek od PVD »

posun zavazi tak, aby jehla vice prilnula k desce

somik

Příspěvek od somik »

jestli jsi koupil prenosky, mely by u sebe mit parametry kolik nejvic snesou a jak je nejlepe nastavit - vetsinou ve forme tabulky. vseobecne je to tak 3-4g.
co se tyka vysky raminka, zalezi na typu gramce a konstrukci raminka. vseobecne je to stupen "1".

sanny54

Příspěvek od sanny54 »

Vono na to hraní, jak já to vidim , očividně nestačí klasický nastavení.... Bylo mi doporučeno i obrátit závaží, stupnicí ven (Shure), zlepšilo se to ale furt né tak jak si to představuju.... Btw co ty šrouby co sou na tý základně??? Mě příde že je to tim... Když se moc utáhnou táhne to ven, když málo tak to skáče jak na Rock 4 people... Poraďtééééééééé

somik

Příspěvek od somik »

sanny54 píše:Vono na to hraní, jak já to vidim , očividně nestačí klasický nastavení.... Bylo mi doporučeno i obrátit závaží, stupnicí ven (Shure), zlepšilo se to ale furt né tak jak si to představuju.... Btw co ty šrouby co sou na tý základně??? Mě příde že je to tim... Když se moc utáhnou táhne to ven, když málo tak to skáče jak na Rock 4 people... Poraďtééééééééé
Jeste jednou jsem si precetl tvuj problem. Jstli mas doma gramce ted nove, zakladem je dobre je seridit, od zakladny pres raminko az po prenosku. Potom co se tyka skakani jehly pri scratchovani, hodne zalezi na tom jakou mas prenosku. Poradne jsem nezkoumal typ tve prenosky, ale jestli mas eliptickou, neni to to prave orechove. Kazdopadne zakladem je prenosku správně zatížit, přidej větší gramáž (zkus treba 4-5g), ale pozor aby jsi ji neznicil, skutecne by jsi mel mit k tomu nejakou navodku. Prenosky SHURE jsou na scratching jako delane a proslule zejmena tim, ze je muzes vice zatizit. A abych nezapomnel, nastav si take Anti-skating na max (3).
Nekde jsem cetl, ze jsou i ruzne zpusoby namontovani samotne prenosky
(pootoceni o 30 stupnu smerem ke stredu desky apod.).

btw. S tema sroubama...jestli mas renosku spatne nainstalovanou, tak to rychle odstran. Popr. udelej fotky o malych rozmerech.

bussy

Příspěvek od bussy »

V zadnem pripade antiskating nenastavuj na pozici 3!!! Jestli vyzivas skrece pri hrani tak "0" !!!!!!

somik

Příspěvek od somik »

bussy píše:V zadnem pripade antiskating nenastavuj na pozici 3!!! Jestli vyzivas skrece pri hrani tak "0" !!!!!!
...proč ne, to je třeba taky odůvodnit

bussy

Příspěvek od bussy »

To Somik: Tak si to zkus..vyndej headshel s prenoskou nech rameno volne dej antiskating na 3 rameno dej smerem ku stredu a uvidis jak se ti rychle vrati do "odpocivadla" .. nastav na nula a je to o poznani pomalejsi a nemelo by se raminko vratit vubec zpet...[/quote]

somik

Příspěvek od somik »

bussy píše:To Somik: Tak si to zkus..vyndej headshel s prenoskou nech rameno volne dej antiskating na 3 rameno dej smerem ku stredu a uvidis jak se ti rychle vrati do "odpocivadla" .. nastav na nula a je to o poznani pomalejsi a nemelo by se raminko vratit vubec zpet...
...já ti rozumím, to co tu pises je pravda. Jenze antiskating se pouziva pro lepsi stabilitu v drazce, jiny ucel nema - teda aspon co ja vím. Pusobenim antiskatingu se ti jehla vice "opre" do drazky. Je taky spousta manualu kde to pisou.

bussy

Příspěvek od bussy »

Jasne ze tam pro lespi stabilitu, jinak by ho tam nemuseli davat. Ale muze to byt jedna s pricin proc raminko vyzkakuje o drazku. Me to takhle delalo a vyresil jsem to tim ze jsem ho vypnul a pohoda.

KILLA BEE

Příspěvek od KILLA BEE »

pokud ma reloop nastavitelnou výšku ramena jako Technics..zkus to zvednout v poměru k přítlaku 4g - 4mm , natočit přenosku o 23 stupňů je taky možnost..ale počítej s tím že se ti natočí aj jehla v drážce..takže more record wear. ale na skreč je to podle mě jistota..pravý hobling :-)

prusajr

Příspěvek od prusajr »

Reloop RP-6000 MK6B + Ortofon Concorde Nightvlub E: height adj. 6mm, antiskate 0.5, a závažíčko asi 4mm od dorazu

Martttin

Příspěvek od Martttin »

Uz tu tato tema je dsot dlho, ja len ci dotycny vedel ako sa nastavi zavazie. Lebo to nieje ze 4mm od kraja ako prispevok predomnou to si akurat tak prenossku s ihlou znicit... sak si to najskor vyvazim, to znamena ramienko s prenoskou dam volne tesne vedla taniera a potocim zavazim tak aby za mi spicka ihli kryla s tanierom, aby to bolo proste vodorovne, ani nie moc dolu ani nioe hore ale zarovno tanierom. Nastavim si na zavazi 0 (preto sa ten pasik s cislami otaca) a potom nastavim tie 4 g. Ja neviem ja mam tiez reloopy a mam concorde dj s a mam to na 3 gramoch a neskace. Asi je tiez vhodne si zadovazit ihlu na scratchovanie... a potom pekne vyvazit mozno pridat gram ale nieje mozne aby to skakalo... urcite sa tu najde vela ludi ktori toto vsetko vedia, len som to tu nikde v tejto nevidel napisane o tom vyvazovani...

CoSTo

nastavenie ramienka TECHNICS

Příspěvek od CoSTo »

a k nastaveniu ramienka na Technicsoch mi niekto nanapise ???
__www.costodj.wbl.sk__

Martttin

Re: nastavenie ramienka TECHNICS

Příspěvek od Martttin »

CoSTo píše:a k nastaveniu ramienka na Technicsoch mi niekto nanapise ???
Nastavenie pritlaku inhly:
No neviem co presne chces vediet... ale ako u vacsiny gramofonov. Uvolnis si ramienko a das ho do volnej polohy tesne vedla taniera. Potom zavazim budes tocit tak, aby si ho dostal do rovnovaznej polohy, aby ti ani nepadalo do predu a ani nie moc dozadu. Musi byt proste vodorovne bez akehokolvek dotyku cohokolvek, ci uz ruky alebo niecoho ineho. Potom si ramienko zaisti a stupnicu , nie cele zavazie len ten pasik so stupnicou na zavazi otoc tak aby ukazovala na 0. Potom potoc celym zavazim na hodnotu aku ma predpisana tvoja prenoska. Zvycajne okolo 2-5g ale u kazdej je to ine.

Antiskating: nastav na taku hodnotu aku si nastavil na zavazi na ramineku.

Pre nastavenie vysky ramienka:
normalne poloz ramienko aj ihlou na platnu a vysku nastav tak aby ramienko bolo rovnobezne s povrchom taniera-platne. Na zaver nezabudni si to nezabudni zaistit.

A keby si chcel, na youtube.com zadaj !set up turntable" a najdes tam niekolko videi...

:D

Odpovědět