michani pres pitch

Jak krotit beaty...
Odpovědět
dj-johny4

michani pres pitch

Příspěvek od dj-johny4 »

[quote="microgenius"]Tak jsme se podival na frisbee adocela me zaujala tahle technika kdy dj pusti desku a jen hejbe pitchem zadne zrychlovani nebo zpomalovani talire po pusteni rukou .tu link
http://www.youtube.com/watch?v=2pQuJY0WVww
[/quote]

[quote="djfelixus"]
Je to ten samý postup co ukazoval v tutorialech i DJ Tutor. Ten říká, že dotýkat se desky, aby DJ track srovnal, je nesmysl. Sám jsem takhle z gramců hrál. Srovnávání je mnohem rychlejší, protože při dotyku desky dojde k zabrždění a opětovné rozjetí trvá nějakou dobu, kterou DJ není většinou schopen odhadnout. Kdežto u pohybu pitche posouvám rychlost přesně o daný kousek a desku jsem tak schopen srovnat mnohem rychleji.[/quote]

[quote="M@to"]
tutor hlavne vravel ze to je z historickych dovodov, pretoze ked ukazal na akych gramcoch hraval kedysi, tak tam cely tanier dost lietal okolo tredovej osy a tak bolo lepsie ho nechat na pokoji :-D ..jo a pitch bol nie fader ale knob :)
[/quote]

[quote="djfelixus"]
Souhlas. Na řemínkáči se srovnává deskou horko těžko.[/quote]

omlouvám se během přesouvání tématu do tipy & triky se mi "podařilo" téma smazat :oops:
zkopíroval jsem to alespon z historie.
OMLOUVÁM SE

Lemon

Re: michani pres pitch

Příspěvek od Lemon »

Někteří jsou géniové, mě ale tato technika příjde neuvěřitelně zdlouhavá.
Když potřebuji dorovnat desku která se mi rozjíždí, tak přeci není nic jednodušího, než jí postrčit a podle toho kam, si přidám nebo uberu pitch. Teoreticky se tak stále víc a víc blížím k správně nastavené rychlosti. Při korekci pouze pitchem musím přidat (v případě že se mi B spomaluje oproti A) nejprve víc, abych desky srovnal (beaty sedí) a opětovně na pitchi ubrat zpět aby zase B nepředbíhalo A.
Při korekci deskou a následně pitchem se ke 100% (teoreticky) srovnání dostanete, u používání jenom pitche si vlastně základní rychlé nastavení neustále rozhazujete při dorovnávání desek (ne rychlosti).
Ano Tutor to zvládá bravůrně o tom žádná, ale na co pak vlastně je ta deska (krom většinou dynamičtějšího zvuku), nebo jog kola playerů? Krása desky je přece v tom (pro Dj´s) že zvuk uchopím do ruky a můžu s ním dělat co chci, nehledě na to že scratch asi pitchem udělat nejde.

Jak píše Felixus jsou tam samozřejmě nepřesnosti, každá deska je v podstatě jiná (jinak se chová při postrčení třeba v koncový drážce) a je potřeba k tomu cit. Pokud toto někomu dělá problémy tak doporučuju dorovnávat zrychlením či spomalením samotného talíře, kdy o nějakém zastavování nebo prokluzování desky nemůže být řeč, navíc je u gramofonu právě výhoda velkého obvodu pro jemné dorovnávání narozdíl od jog kol cd playerů.

Vždy je lépe desky srovnat už před mixem. :)

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Když jsem srovnával desky touhle technikou, byl jsem leckdy schopnej srovnat desku za pár vteřin právě díky srovnávání pouze přes pitch. Chce si to vždycky zapamatovat pozici pitche a pak už rychlýma pohybama jet nahoru nebo dolu. Chce to ale samozřejmě trénink. I dnes, kdy hraju z tisícovek, nesrovnám track tak bleskově jako právě na gramcích. Kdo pomocí této techniky srovnává, musí mi dát za pravdu, že neexistuje rychlejší metoda. Vždycky se posouvám o přesně daný kousek rychlosti. Když desku postrčím, nikdy přesně nevím o jakou rychlost jsem ji postrčil. Ku příkladu DJ Uwa je pak díky tomu schopnej jednou rukou srovnávat pitchem rychlost, mít sluchátka na hlavě, druhou ruku mít volnou a ještě se bavit a smát s někym dalšim. Tohle díky této technice pak dokáže spousta DJs.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

CCarlos

Příspěvek od CCarlos »

Když jsem shlížel všechny ty videa johnatana alias Dj tutora, tak mě tahle technika srovnávání fascinovala. Sám jsem si to ale zkusil a bez JOGu to prostě nedávám... Každopádně si myslim, že je to asi nejlepší způsob dorovnávání - asi nejrychlejší, při dorovnávání v eteru bez master tempa to tolik nešmoulí jako když hejbnu JOGem. Největší problém při dorovnávání pitchem ale i Jogem mi dělá asi určení jestli track B, který přimíchávám a začíná se rozjíždět od A, je rychlejší nebo pomalejší...

Lemon

Příspěvek od Lemon »

Asi nemám ten cit (hraju od 96´/97´), já pitch prostě vždy vrátím jinam, než tam kam bych ho potřeboval. Na cd playerech si to umím představit, tam tu rychlost (procenta) vidím na displeji, ale na gramci, kde je vlastně nekonečno možností nastavení odporové dráhy pitche mě příjde lepší se k ideálnímu stavu seřízení blížit, než ho furt taháním hledat.
Co se týče Uwáče, tak mám zato, že Ludvík právě používá techniku k dorovnávání připosunutím či přibržděním talíře gramofónu (viz třeba youtube frisbee), aspoň to takto dělával (párkrát jsme se u mixu v Liberci potkali).
Nic to nemění na tom, že dj´s ovládající tuto techniku obdivuji, pro začátečníka je podle mě ale dost obtížná k naučení.

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Na CD playerech se to moc nedá, protože ten pitch je tam digitální, narozdíl od gramců, kde je analogovej nebo se u lepších gramců analogově chová (např. Stanton STR8.150). Je to dáno také tím, že zpomalit track pitchem na gramci znamená částečně zbrzdit motor, což mluví ve prospěch DJe, když srovnává jen přes pitch, protože změna není okamžitá jako u CD přehrávače.
Co se týče srovnávání, bylo mi už pak celkem jedno, jestli rovnám pouze pitchem nebo do desky postrkuju. Asi spíš záleželo na množství alkoholu v krvi. .-) První technika je v opilém stavu poněkud náročnější bych řekl. :-) Postrkování je tak trochu při vystoupení "cool".
Jinak ano, Uwa ovládá obě techniky.

microgenius

Příspěvek od microgenius »

tutor toto dela myslim aj na prehravacich ze si rychlost hleda rychlim pohybem pitche nahoru, dolu ,zmackne cue a pak teprve micha do skladby takze to jde v postate aj u prehravacu
pioneer DJM 700,2xCDJ850k, 2xCDJ 100,HD25-1 II

Avender

Příspěvek od Avender »

Ja si zas najdem 1. beat na skladbe, ktoru primiesavam a na tom mieste podrzim placku az do doby kedy odznie 1. beat v skladbe do ktorej primiesavam. Chce to mat zrovnany pitch na rovnaku hodnotu (hrajem cez dvs), potom uz len doladim a mixujem. Vyhovuje mi to hlavne pri dnb. Cisto cez pitch mi to nejako nejde--..
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad

Kubík

Příspěvek od Kubík »

Avender píše:Ja si zas najdem 1. beat na skladbe, ktoru primiesavam a na tom mieste podrzim placku az do doby kedy odznie 1. beat v skladbe do ktorej primiesavam. Chce to mat zrovnany pitch na rovnaku hodnotu (hrajem cez dvs), potom uz len doladim a mixujem. Vyhovuje mi to hlavne pri dnb. Cisto cez pitch mi to nejako nejde--..
Oni o voze ty o koze ( nebo jak to je :D )

microgenius

Příspěvek od microgenius »

http://www.youtube.com/watch?v=shMUb1BKJRY tady je ten tutor na prehravacich podstate pouziva stejnou techniku
pioneer DJM 700,2xCDJ850k, 2xCDJ 100,HD25-1 II

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Já na přehrávačích nikdy takhle pitch v přesný poloze držet prostě neumim. Taky jde o to jakej tam má nastavenej rozsah. Jestli 6%, tak bych řekl, že tahle technika je celkem použitelná. Pro rozsahy 10% a víc už to myslim reálný neni. Jeden dílek už je tu mnohem menší a udržet ho v přesný poloze je dost obtížný. Velkou roli taky hraje to, že ten pitch konkrétně na CDJ-1000 a jeho příbuzných produktech není nijak zvlášť bržděnej narozdíl od gramců.

Odpovědět