Korekční pásmo - výšky

Jak krotit beaty...
Odpovědět
Buchy
Příspěvky: 190
Registrován: 28 črc 2007 19:13

Korekční pásmo - výšky

Příspěvek od Buchy »

Jak se tak dostávám do hlubin DJingu postupným získáváním zkušeností ... zjišťuju že toto pásmo není až tak k zahození ... Původně jsem tomuto pásmu nepřikládal vubec zadnou vahu a ani si ho nevšímal ... ale posledni dobou mam pocit že dělají jakoby písničce ten ruch v pozadí ... jakoby ... nevím jak to pořádně nazvat ale když hrajou dva tracky spolu a v obou je moc výšek tak se to dost mlátí a ubráním výšek v jednom udělá fakt divy ... je to jen pocit nebo jsou výšky opravdu na toto ? A výšky = vokály ?

dj_camil
Příspěvky: 344
Registrován: 14 črc 2007 14:27

Příspěvek od dj_camil »

Ten celý zvuk je vlastně složen z hodně pásem, které se dělí podle kHz. čím méně máš kHz, tak tím máš hlubší zvuk a naopak. Základní rozdělení je na basy, středy a výšky. A ty výšky, čím jsou tzv. vyšší, tak tím je ten zvuk takový jemnější a vede to až k nesnesitelnému pískotu a výš už to člověk neslyší. Takže jak říkáš, ten různý praskot,nebo takové podivné zvuky v pozadí, jsou většinou ty výšky. Takže je samozřejmě, že když spojíš nějaké dvě písničky, kde se zrovná zpívá, tak z toho většinou vyjde nesnesitelný zvuk..Na basech umí udělat přechod kdekdo, ale přejít s výškama, to umí jen ti dobří.A proto se taky začínajícím DJ's dobře hraje na HOUSE, protože všechny ty písničky začínají a končí stejným tuc tuc bez výšek..
Music is my destiny!

Buchy
Příspěvky: 190
Registrován: 28 črc 2007 19:13

Příspěvek od Buchy »

A výšky je jaký frekvenční rozsah v Hz? popř kHz...?

LuKyss
Příspěvky: 179
Registrován: 15 bře 2007 17:28

Příspěvek od LuKyss »

Nejnižší kmitočty (basy) jsou udávány v HZ (od cca 20Hz, nižší kmitočty než 20Hz jsou pro lidské ucho neslyšitelné).

Výšky cca 5000Hz (=5kHz) a výš. Zase nedá se to takhle jednoduše rozdělit.

somik
Příspěvky: 63
Registrován: 09 bře 2007 18:43

Re: Korekční pásmo - výšky

Příspěvek od somik »

Buchy píše:...když hrajou dva tracky spolu a v obou je moc výšek tak se to dost mlátí a ubráním výšek v jednom udělá fakt divy ... je to jen pocit nebo jsou výšky opravdu na toto ?...
...ty nevis co slysis? Tohle je podle me zaklad. Jo a vysky jdou od 6,3kHz nahoru.

Odpovědět