Keylock

Jak krotit beaty...
Odpovědět
Buchy

Keylock

Příspěvek od Buchy »

Používáte i pitche "keylock" ? Mám ted namysli u programů jako je traktor a vdj atd ... To že to zamkne tóninu a pak se mění pouze rychlost tracku vím, ale je to nezbytné ? Když to nechci používat, jak bych měl manipulovat s pitchem, aby to nešlo v té tónině slyšet ? Mám totiž pocit, že když používám keylock tak mi tak trochu track nedrží rychlost a lehce kolísá ... a navíc to někdy jde celkem slyšet i ve kvalitě výsledného zvuku (teda hlavně když mám zaplej keylock a zpomalím písničku ... )

stereoman

Příspěvek od stereoman »

Pokud vyberes tracky s podobnym BPM, tak master tempo nepotrebujes :!:

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

To je pravda ja občas potřebuju smíchat tracky s hooodně odlišným bpm a u toho mastertempo potřebuješ.. taky když hraju z pio 100s tak si ho zapínám.. zdá se mi to lepší.. místy ten mix není tak tvrdý
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Buchy

Příspěvek od Buchy »

A co třeba že mám track dejme tomu 132 BPM ... do nej vmicham track 140 BPM tim, ze ho stahnu bez keylocku na 132BPM a pak s nim zase bez keylocku po mixu prejedu na 134 a to si vezmu jako tkaove "zakladni" bpm pisnicky ? I to je možnost ne ?

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

je to možnost.. keylock zamkne toninu.. to znamená že bez keylocku když zrychlíš track tak ti tóny přejdou ještě víš (nejpatrnější je to u zpívaných věcí a hodně velkého zrychlení)a naopak při spomalení ti ty tóny slezou níž.. takže je na tobě jestli chceš mít zrychlený song ve stejné tónině (s keylockem) nebo se na něj vybodneš a zvuk ti bude lítat po stupnici nahoru nebo dolu..

Buchy

Příspěvek od Buchy »

Ono jde právě o to, že když bych chtěl používat keylock, tak to dost kazí výslednej zvuk ...

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

jo ale záleží na tom o kolik ten track zrychlíš/spomalíš do 4% je to dost podobné a běžný posluchač nic nepozná takže pokud valíš tracky někde kolem 135bpm - tak nějakejch 5bpm nahoru nebo dolu moc nepoznáš..

Buchy

Příspěvek od Buchy »

Mám spíš pocit že už 2bpm dolů jdou hrubě poznat :roll: A když zrychlím ... tak nevím k čemu to přirovnat ... asi k něčemu na způsob rychlého dýchání ... a je tam slyšet takové to překrývání kousíčků tracků ... jako ten time stretch ...

Velkyfunky

Keylock

Příspěvek od Velkyfunky »

keylock je tu hlavne od toho aby sis taky zesnychronizoval harmonicky toninu jednoho zvuku tracku s druhym aby vysledek nezněl falešně....takze pokud chces pouzivat keylock, pred nastavením samotné rychlosti bpm, nastavit si tóninu,tu si uzamknout a pak srovnat rychlost.....to je jen v kostce ten nejjednodussi postup na vysvetleni oc se jedna..jinak čím víc ženeš v tom rozdíl (keylocku vs tempo) do extremu tím paradoxne mas deformovanejsi zvuk.....je to vhodný a nejvice se to uzivá na jemný doladovaní treba tanecnich setu :-) ehm..

Buchy

Příspěvek od Buchy »

No já zatím dělám jen trance sety pro sebe na zkoušku :D a tam je dost míst kdy pošoupnout tempo aniž by to šlo slyšet ... ale u krátkých písniček by to asi nešlo jen tak ... a co na kompu zatěžuje keylock nejvíc ? asi procák že ?

Odpovědět