Jaké používate rozvržení/schémata u svých mixů?

Jak krotit beaty...
dannyK

Jaké používate rozvržení/schémata u svých mixů?

Příspěvek od dannyK »

Ahoja, nadpis asi neni nejlepsi, ale zrovna me nenapadlo, jak to presneji nazvat :)

Jde mi o to zjistit, jake pouzivate rozvržení/schémata u svých mixů? Například u nějakého hodinového mixu třeba: Úvod, rozjezd, postupná gradace, vyvrcholení, dojezd, závěr. Něco takového :) Co se vám osvědčilo a co ne? :) Co preferujete atd atd :)

djtola

Re: Jaké používate rozvržení/schémata u svých mixů?

Příspěvek od djtola »

Já na začátku začnu, na konci skončim, mezitím hraju co se mě líbí :-D

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

souhlas s tolou. dulezite je zacit a ono se uvidi ;-)
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

dannyK

Příspěvek od dannyK »

A kdyz si chcete vylozene pripravit nejaky playlist a ne hrat jen z improvizace atd? :)

To, ze hrajete jen improvizaci je vedlejsi :D

djtola

Příspěvek od djtola »

Ja mam v playlistu jen to co chci hrát, takže hraju cokoliv, neco jako rozbeh gradace, odpočinek je dle mě píčovina... Nebo snad všichni pujdou pařit ve stejnou chvíli...

hoolifan

Příspěvek od hoolifan »

ono mas 100lidi 100 chuti a kazdemu se libi neco jineho a to nemusi byt jen hudba ohranicena nejakym stylem..jak rekl barny stinson dobry mix ma zacinat vysoko a gradovat..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Sqara

Příspěvek od Sqara »

dannyK píše:Ahoja, nadpis asi neni nejlepsi, ale zrovna me nenapadlo, jak to presneji nazvat :)

Jde mi o to zjistit, jake pouzivate rozvržení/schémata u svých mixů? Například u nějakého hodinového mixu třeba: Úvod, rozjezd, postupná gradace, vyvrcholení, dojezd, závěr. Něco takového :) Co se vám osvědčilo a co ne? :) Co preferujete atd atd :)
Obecně se to moc říct nedá, protože pokud hraješ někde na diskotéce, tak tam střelíš cokoli. Jinak pokud bereš hudbu a djing trochu vážně (nejen po technické stránce), tak by se ty tracky měly ideálně doplňovat, a to nejen první s druhým a druhý s třetím, ale i jako celek. Setem tvoříš příběh a v postatě novou ,,skladbu'', nejlépe to vystihuje asi koláž. Já osobně hodně přemýšlím nad první trackem, dobrý je taky nějaký intro :-)

dannyK

Příspěvek od dannyK »

Jako ja souhlasim, ale treba kdyz si delate Promo set, tak taky jen tak strilite tracky od boku? :)

Jde mi treba o to, ze spousta setu, co jsem slysel hraje porad jakoby stejnym tempem a cloveka to za chvili zacne "nudit".

Sqara

Příspěvek od Sqara »

dannyK píše:Jako ja souhlasim, ale treba kdyz si delate Promo set, tak taky jen tak strilite tracky od boku? :)

Jde mi treba o to, ze spousta setu, co jsem slysel hraje porad jakoby stejnym tempem a cloveka to za chvili zacne "nudit".
Si poslechni můj, technicky je to...no, je to špatný, ale mohlo by ti to napovědět v té vté otázce. (DJ Teoretik v setech)

2NiNe

Příspěvek od 2NiNe »

Sqara - souhlas. to zas tola neco placa, ale imo kdyz ma ten set nejaky scenar, tak je to mnohem lepsi! a par mych (pravda trosku hudebne gramotnejsich) pratel me v tomhle nazoru jen utvrdilo. ono spis se to projevi na vetsich akcich, kde si ti lidi vylozene jdou poslechnout toho DJe, pravda je, ze kdyz hraje clovek nekde tamhle na male akcicce na louce za mesteckem kde pulka lidi pulku doby prozevli u baru, tak je to asi jedno.

ToLa

Příspěvek od ToLa »

2NiNe píše:Sqara - souhlas. to zas tola neco placa, ale
Takže když člověk neřiká tvůj názor, tak plácá nesmysly... :idea:
Ty to máš koukám taky v hlavě pěkně porovnaný :mrgreen:

switch.man

Příspěvek od switch.man »

muj amatersky nazor..na zivo je to ale stejne improvizovany z vetsi ci mensi miry..
dojdete na akci, v hlave nejak tak tusite, ze jste naladeni na to, ze tam date jako prvni placku tu nebo onu a nejakej zhruba koncept, jak by se to mohlo celý vyvýjet.
pak vlezete na podium, kde hraje nekdo pred vami, dava poslednich cca 5 placek podzanrove uplne "z jiny vesnice" takze stejne (pokud se clovek snazi alespon o to) kdyz chcete navazat nejak plynule, aby to "sedlo" do atmosfery tracku dj pred vami a mohli jste posluchace unaset na te vlne dal a nechat zvukovy pribeh dal se vyvyjet - prekopete vsechno a improvizujete. popripade prvnich par placek, nez ten vyvoj zvuku upravite tak, aby jste se dostali do pozice vhodne pro zacatek vaseho setu.
jiny reseni je mit nachystanej svuj koncept setu, prijit po predchozim djovi, vypnout mu gramec s plynulym dojezdem (nedejboze rewind) a zacit nejakou "intro-plackou" ale tohodle postupu opravdu nejsem zastance.. spise naopak .)
mno.. a cely to taky bude nejspis o reakcich publika, ktery je nekde naladeno na tvrdy veci, nekde vesely atd atd. takze stejne nakonec improvizace a dle moment. situace .)

honcka
Vybavení

Příspěvek od honcka »

nejlepsi je, kdyz party ma nejakej koncept, tj lineup je volenej tak, aby se dalo dobre stridat, jinak kdyz jdu po nekom, kdo je mimo rozsah pitche, tak mam desku, kde je pomalu do pulky offbeat pasaz a prechazim pres to

djfelixus

Příspěvek od djfelixus »

Osobně při setech ve studiu koukám na to, aby tracky spolu seděli a to jak technicky tak hlavně hudebně, tzn. aby do sebe zapadaly. Protože setům dávám různé názvy, vždycky se tracky snažím vybírat i podle toho jak se k tomu názvu hodí.
Na klasických diskotékách, kde bývá většinou hudební výběr DJe potlačován, to nemá cenu moc řešit. ;-)
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

Dost zalezi aj na prostredi kde sa hra.....mozem mat koncepciu alebo set aky chcem, dokonca aj ludia sa budu bavit......ale pride za majitelom klubu "dobry" znami a jemne ho stuchne, ze koho to objednal ked este nezahral total fasa funky od Kool & The Gang - Get down on It alebo Mezoforte - Garden Party a je po sete, lebo je velka sanca ze uz si tam viac nezahram
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

Odpovědět