Hledám: Zaučení - Brno

Jak krotit beaty...
Odpovědět
razor15

Hledám: Zaučení - Brno

Příspěvek od razor15 »

Čau, po 2 letech se mi konečně podařilo se prosadit a zahraju si v klubu. Jedno mi ale stále chybí. Ve většině klubu mají lepší vybavení, které se nezapojuje do PC (CDJ 2000 většinou ?). Jsem zvyklý mixovat s kontrolerem za 700 kč, který samozřejmě nemá spoustu možností a do větších klubů mě s ním nepustí.
Hledám tedy někohoz BRNA, kdo by mě naučil hrát na aktuálním vybavení (Mám vlastní sluchátka, ntb). Taky zapojení techniky je pro mě záhada a i derivace je pro mě lehčí :D
Odměna: Jak už je na začátku zmíněno, kontroler mám za 700 kč, takže odměna může být nějaká menší (do 1 tisíce kč) nebo nějaká práce pro Vás (zahrádku vám okopu, otrhám jabka, švestky :D)

Niether

Re: Hledám: Zaučení - Brno

Příspěvek od Niether »

Cau,

heled, kde jsem zatim v Brne hral, tak tam kaslou na to, z ceho hrajes. Pokud se Ti dobre hraje na necem za 700 Kc, tak tam s tim proste prijd a hraj. Hlavni je, abys mel dostatecne stabilni sestavu a v prubehu setu Ti to nepraskalo nebo jeste hur cele spadlo.

Se zapojenim si taky nedelej hlavu, v drtive vetsine Ti staci klasicky cinche (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... tecker.jpg). Ty uz navic v klubech jsou (a nebo si vem pro jistotu vlastni). Pokud dojde na nejhorsi, vzdy je tam nekdo, kdo Ti s tim pomuze.

razor15

Příspěvek od razor15 »

Tam jde o to, že když mi spadne PC, tak spadne i zvuk a všechno. Nexusy něco vydrží a jsou uzpůsobené jen a právě pro hraní. Navíc to působí komicky, když příjdu a odstrčím jejich vybavení za půl milionu a vytáhnu svuj kontroler za 700. Co se týká kabelů, tak bych nejraději volal cabelguye. Já nějak spoléhám, že mi to nějak zapojí nebo že tam bude ležet "kouzelný" 3.5 jack, který prdnu do ntb a pojedu :D

atlon

Příspěvek od atlon »

to akože výstup z NB chceš napojiť do mixpultu??? aspoň tak som to z tvojho písania pochopil

Niether

Příspěvek od Niether »

A neni to teda spis problem s notebookem nez s kontrolorem? Udelej si nejaky zatezovy test, hraj treba 2 hodiny v kuse, klidne tam placni 4 tracky nebo nahravej set a koukej, co to bude delat se stabilitou. Tusim, ze tu bude na foru spousta temat o tom, jak optimalizovat notebook pro hrani, zkus to projit.

Jinak hrani z low-endu nepusobi komicky, kluci treba v Perpetu chodi normalne hrat s kontrolory za 3000 a pritom tam jsou pod nima CDJe (tusim tisicovky?). Hraj s cim chces, lidem na party je to burt a ostatnim DJum taky (pokud to nejsou naci hnupi, kteri Ti muzou byt sumak). Jde o to, co zahrajes, ne na cem.

S kabelama je to fakt v pohode, vetsinou tam nakej takovej fakt lezi. A vzdy je v klubu nekdo, kdo Ti s tim dokaze pomoct, staci se zeptat :).

razor15

Příspěvek od razor15 »

Okej, jen jsem se chtěl nějak posunout dál. Nexusy se prostě hodí znát a umět je ovládat je celkem fajn, když hraješ ve velkém klubu.

nema.dj

Příspěvek od nema.dj »

zakladne veci musis pochopit do 10tich minut .... princip hrania na tychto masinach je rovnaky ako vo vsetkych softoch, len miesto ukazovaku a mysi pouzivas ruky, ak vies ovladat nejaky kontroler, musis vediet aj toto .... ak ti chyba cabelguy, tak sa do normalneho klubu ani nechystaj .... trapas ak by spadla akcia na jacku .... mozno som kriticky, ale raz ti to pomoze .... ja som vo svojich zaciatkoch bez pajovacky, cinu, kolofuny a izolacky na akciu ani nesiel .....a to nebol internet alebo encyklopedie ako zapojit alebo ako si vyrobit kabel ... a za dalsie, ak sa doma hras winampom alebo virtual dj-om a potom si tracky co chces hrat len tak skopirujes na flashku, tak ti tie nexusy budu na prd ... vlastne ani nie, selfie bude paradna ...ale tam to skonci
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

razor15

Příspěvek od razor15 »

Hraju s VDJ 7 Pro a konzoli mám AKAI LPD8, tahle konzole má vlastně jen 8 knobů a 8 padů a to je vlastně vše. Zahraju s tím, ale zvuk není tak dobrý. A ano, zkopíroval bych si hudbu na flashku a šel bych s tím hrát na Nexusy. Vidím to takhle dělat spoustu DJs (mladých samozřejmě) a nemá s tím nikdo problém. Opravit kabel vlastně ani není třeba, nosím kabely náhradní + redukce, takže se kabel vymění rychle.
Jinak ten kontroler nemá svou zvukovou kartu, takže nemůžu používat sluchátka, mám je vlastně k ničemu. Přechody mezi skladbama chystám podle "očí", doladím beaty podle uší. Naučit se hrát na Nexusech by se hodilo už jen kvůli tomu, že bych mohl mít jen flashku a sluchátka a nemusel bych tahat kontroler, notebook a příslušenství k němu.

atlon

Příspěvek od atlon »

teraz neviem či sa mám smiať alebo plakať :roll: ty chceš ísť niekam hrať a nemáš ani poriadne vybavenie??? zvukovka je ZÁKLAD keď už máš kontroler bez nej!
nehnevaj sa, ale prísť do môjho podniku a toto mi povedať, okamžite ťa otáčam a v mojom podniku si nezahráš ani len zadarmo ..

fakt si trošku vstúpte do svedomia , porozmýšľajte nad tým či to vôbec chcete robiť a nemyslite si, že keď mám doma nejaký kontroler a nejaký soft, stiahnuté nelegál mp3, tak som pán a pome do klubu za dve pivá hrať akciu. Nekazte už aj tak dosť pokazenú scénu ...

razor15

Příspěvek od razor15 »

Proto se ptám, zda mě někdo nezaučí, co s kabelama, co s nexusama aby mě tohle netrápilo a mohl jsem využít potenciál toho, co mají v klubu. Když nebudou mít nic, odehraju na svojem. Zvukovku budu kupovat na vánoce. Scéna je posraná kvůli lidem, co do klubu chodí a ne kvuli DJs. Ono je to blbý, když hraješ dobrej kvalitní house/techno/trance a lidi netrsaj. Pak příjde týpek, pustí věci z Youtubu jako Lean on apod. a za 10 minut má plnej parket.

Odpovědět