Vhodný ovladač DMX pro Eurolight Scany

Odpovědět
masterT

Vhodný ovladač DMX pro Eurolight Scany

Příspěvek od masterT »

Ahoj,
jsem naprostý začátečník a chtel bych se vás na něco zeptat.

U nás v klubu jsme měli možnost levně sehnat tyto dva světelné efekty, Eurolite LED Scan Flower 3 a Eurolite LED Scan Flower 1. Oba dva maji připojení na DMX ovladač a oba ma 4 DMX kanály.

V budoucnu jěště plánujeme zakoupit nějaky logo projektor, také na DMX.

Mohli byste mi prosim poradit, jaky nejlevnější a nejvhodnější ovladač použít?

Děkuji za rady.

djchemik
Vybavení

Re: Vhodný ovladač DMX pro Eurolight Scany

Příspěvek od djchemik »

Ahoj, vhodný je prakticky jakýkoli ovladač určený pro vícekanálové efekty např.
Eurolite DMX Operator, Showtec SM 8/2, Staitrville DMX Master, Elation DMX Operator apod.

přeji šťastnou ruku při výběru
2x AA CDI 300 MP3, AA QD5-MKII, 2x Akiyama K2, the t.bone IEM 100

masterT

Příspěvek od masterT »

Děkuji za odpověď.

Takže tento ovladač bude vhodný? Je tato značka kvalitní?

http://www.thomann.de/cz/stairville_dj_ ... _stock.htm

djchemik
Vybavení

Příspěvek od djchemik »

Tento nedoporučuji - není koncipován pro inteligentní světla, raději tyto
http://www.thomann.de/cz/stairville_dmxmaster_i.htm
http://www.thomann.de/cz/stairville_dmx ... kii_pt.htm
a podobné - na nich ovládáš individuálně každý efekt a máš větší možnosti v programování a v rozšiřování světelného parku (rezerva v počtu kanálů).
Stairville DMX Master II osobně vlastním a mohu doporučit
ovladač v Tvém odkazu je určen pro stmívače - jen pro upřesnění
samozřejmě by to fungovalo, ale má jen 16 kanálů a to je málo - obzvlášť, pokud chceš světelný park dále rozšiřovat

arra

Příspěvek od arra »

Pekný podvečer, vlastním (1 deň) DMX MASTER II s 8 svetlami LED PAR STAGE PAR 7x3W. Som začiatočník, mám ich odskúšané z časti v samostanom auto-móde bez zapojenia DMX a skúšam zapojenie:
DMX - out do 1. svetla in-out do 2svetla in-out do tretieho svetla in-out do 4.svetla = výsledom všetky svietia narovnako. Viete mi poradiť na zapojenie dvoch rámp aby som mohol využívať naprogramované scény z DMX pre osvetovanie produkcie? Za radu veľmi ďakujem...

Bj_Carda
Vybavení

Příspěvek od Bj_Carda »

Kdo má noťas navíc, tak osobně doporučuju řídit Scany / hlavy / parky přes počítač.

Používáme už dlouho American DJ MyDMX, a naprostá spokojenost. Jednoduchá super věcička.. Jenom je blbý že nejde ovládat zvlášť třebas programy na PARky a zvlášť Scany/hlavy.. prostě se to všechno musí dohromady nasypat do jednoho programu a ovládat to společně.. (nebo jsme na to zatím nepřišli jak by to šlo :) )
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,

djchemik
Vybavení

Příspěvek od djchemik »

2 Arra - musíš naadresovat (přiřadit) jednotlivé PARy tak ,abys měl každý pod jedním tlačítkem výběru efektu (scanners), pak můžeš programovat, jak je libo. Spíše bych ale pro PARky volil Showtec LED Commander (DMX Master je spíše koncipován pro scany/hlavice).

2 BJ_Carda - v sofu My DMX individuálně ovládat skupiny různých zařízení nelze (bohužel :( )

arra

Příspěvek od arra »

"djchemik" - dakujem za odpoveď - už sa podarilo prideliť adresy, ovládam každé svetlo, scény, banky... otázka - nebolo by vhodnejšie a pohodlnejšie niaký vhodný softwer k notbooku, mám Windows 7 - doporučuješ nejaký ?

djchemik
Vybavení

Příspěvek od djchemik »

Se softwarem nemám zkušenosti, mám jen konzole. Záleží na tom, co od softwaru očekáváš. Levnější soft nedokáže individuálně řídit jednotlivé skupiny světel (např. scany/PARky), lze jen programovat vše dohromady. Soft, který to dovede je za podstatně vyšší cenu. Ale k Tvému dotazu - soft lze stáhnout od výrobců a nainstalovat (bez interface bude fungovat jako DEMO). Odkazy na levnější soft: Americandj My DMX: http://www.americandj.com/ProductDetail ... MXSoftware , Sweetlight: http://www.sweetlight-controller.com/ , Stairville Joker: http://www.thomann.de/cz/stairville_dmx ... mx_box.htm . Ještě je možnost DMX Pipe (univerzální interface), je k němu k dispozici spouta jak placených, tak freeware programů, ale ty jsou spíše pro pokročilé uživatele, odkaz www.osvetlovac.info .Kolegové ještě možná něco doplní

arra

Příspěvek od arra »

"djchemik" - vďaka za reakciu, práve by som sa zaujímal o soft ktorý ovláda jednotlivé skupiny svetiel. Vie niekto poradiť?

arra

Příspěvek od arra »

"djchemik" - píšeš ..."čo od softu očakávam? ". Vlastne nemám veľa skúseností a potrebujem hlavne:
1. ovládať PARky - malé školské divadlo -osvietenie a menenie farieb na určitých miestach na pódiu,
2. v pláne mám dokúpiť otáčacie hlavy, resp. hlavu s smožnosťou mauálneho ovládania ako náhradu pódiového ručného svetlometu (dela)
3. podfarbovať celkovú scénu na pódiu,
4. dymostroj,
5. osvetlenie scény z predu (prisvietenie tváre učinkujúceho).
Tak že mi vychádza to, že okrem toho že vlastním DMX MASTER II , treba mi kúpiť asi drahší soft... hm, ale aký?

djchemik
Vybavení

Příspěvek od djchemik »

arra: Zde by bylo lepší, kdyby se vyjádřili kolegové, protože já vytvářím spíše pohyblivé světelné show, s nasvětlováním divadelních scén nemám zkušenosti. A ten soft - asi nejvyšší variantu Sweetlight, popř. DMX Pipe+nějaký soft k němu. Jinak bych bral větší konzoli např. Stairville DMX Invader 2420 (má i speciální kanály pro ovládání mlhy).

dj_snake

Příspěvek od dj_snake »

Len dve veci by som dodal... FREESTYLER + prevodnik usb-dmx kupite tak do 1000 korun popripade 30 eur...
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...

Odpovědět