Věšení efektových světel na rampu

Odpovědět
havlis

Věšení efektových světel na rampu

Příspěvek od havlis »

Ahoj kluci, pořídil jsem rampu do našeho klubíku a chtěl bych se zeptat, jakým stylem se přidělávají světla na tu rampu? Nechce se mi do toho právě moc vrtat. Předem díky za rady..
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

ToLa

Re: Věšení efektových světel na rampu

Příspěvek od ToLa »

Pomocí držáků? :-D

Lemon

Příspěvek od Lemon »

profesionální řešení je asi toto
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=84774
a podobné,
plus použít pro zajištění ocelové lanko (často bývá u světel v balení) za pojistné očko na světle a za rampu.

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Podle mě, kdo si koupí na přidělání světel za 300.- kus hliníku, by se měl jít léčit :-D

havlis

Příspěvek od havlis »

[quote="ToLa"]Podle mě, kdo si koupí na přidělání světel za 300.- kus hliníku, by se měl jít léčit :-D[/quote]

Souhlas, dostal jsem tip na instalaterské objímky ;) viz foto: http://havlishavlis.rajce.idnes.cz/nast ... G_0044.jpg
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25

Lemon

Příspěvek od Lemon »

:D příklad, jak na to. My je máme vyrobené ve stylu těch instalaterskejch objímek ale s pořádnýho kusu železa (tuším tak 5 mm), spojené dvěma pevnostníma osmičkama, za to se člověk může i pověsit. Pokud se podcení materiál je to velice rovná cesta do krimu. Ono je asi něco jinýho když na to hodíš PAR56ku nebo světlo který má 20 kg. Ale na ty parky to může být dobrý :)

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Lemon píše: pořádnýho kusu železa (tuším tak 5 mm), spojené dvěma pevnostníma osmičkama, za to se člověk může i pověsit.
pověsit se můžeš i za tu instalaterskou, to co popiseš je "nesmysl" protože ta konstrukce neunese to co ten držák :mrgreen:

Lemon

Příspěvek od Lemon »

to my nedošlo, radší půjdu pro jistotu ještě dnes sundat aspoň deset světel :D .
Já myslel, že rampa je na zavěšení světel, beden atd...
Osobně jsme se teda na rampu věšeli a nemáme 70kg. Když budeš vybírat objímky s vysokopevnostním svárem a pevností v tahu, tak se možná dá ušetřit tak stovka oproti profi objímce. Dle mě lepší nechat si to udělat od zručnýho kováře a je vystaráno.
Asi nejhorší možnost, jak zmínil havlis je do rampy vrtat a tak snižovat její pevnost.

xschnpa

Příspěvek od xschnpa »

[quote="Lemon"]:D příklad, jak na to. My je máme vyrobené ve stylu těch instalaterskejch objímek ale s pořádnýho kusu železa (tuším tak 5 mm), spojené dvěma pevnostníma osmičkama, za to se člověk může i pověsit. Pokud se podcení materiál je to velice rovná cesta do krimu. Ono je asi něco jinýho když na to hodíš PAR56ku nebo světlo který má 20 kg. Ale na ty parky to může být dobrý :)[/quote]

Přesně tak, bezpečnost na 1 místě :) , já je mám taky z 5mm pásoviny, a jestly si někdo myslí, že je to nesmysl a zbytečnost tak ať, ale já vim, že to co na tom drží nemůže spadnou. A až pak takovejm exotům, kteřý to maj dělaný z nějakejch držáků pro instalatéry (Ty parky možná, ale i s bezpečnostním lankem!! ale já osobně bych to na to nikdy nedal) a když jim to pak spadne, tak na to radši nechci ani pomyslet....

jinak k nosnosti těch konstrukcí, ty profi např.: TRIO M290 (né jak ty malinký co jsou někde na baru....) unesou viz odkaz http://www.milosgroup.com/en/getFile/295 a tam si to vyčtěte, jinak na nějakejch 10m by to mělo unýst na prostředku nějakejch 180kg což je už poměrně dost na tu vzdálenost...
SVĚTELNÁ A ZVUKOVÁ TECHNIKA

Azu

Příspěvek od Azu »

Já mam takový divný háky, které mají nosnost 250kg, ovšem hák často váží víc než celý efekt :-)
Obrázek
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

ToLa

Příspěvek od ToLa »

Já to myslel tak, že když použiješ 10 háků o nosnosti půl tuny a rampa drží povětšinou na nějakých dvou řetězech a ty háky zatížíš onou hmotností půl tuny, tak ti prostě spade rampa a je jedno jestli máš držák z 2mm tlustýho plechu nebo z 20mm tlustýho pancíře...

Mít držák, který vydrží 20x více než je hmotnost světla je prostě k ničemu.

Tazatel se na 100% neptal jak pověsit světelný park o hmotnosti dvě tuny, ale jak pověsit normální světla o hmotnosti pár kg... :idea:

Azu

Příspěvek od Azu »

Já nereagoval na to co ste psali, ale jen sem hodil do placu na co to věším já :-)
Kámoš na to kupuje nějaké háky přímo v OBI, rozměrově to prý sedí perfektně a stojí to pár kašek
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

ToLa

Příspěvek od ToLa »

A já nereagoval na tebe :mrgreen:

Odpovědět